Desene à la Midori (。◕‿◕。)

Post Reply
Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Telekinetica

Desene à la Midori (。◕‿◕。)

Post by Midori-chan » Mon Jul 17, 2017 7:22 pm

Hello!Am venit si u cu desene.In fine doar unul,momentan dar voi mai pune si altele.Desene in mod traditional,ca sa zic asa,nu prea fac,ce-i drept si de data asta nu voi pun unul desenat in mod traditional.Voi pune un desen digital facut de mine de curand.E primul meu desen digital,niciodata nu am mai incercat sa fac asa ceva.Sper ca a iesit cat de cat.
Spoiler: Arată
Image
Astept pareri si sfaturi daac aveti,sunt bine-venite!

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Re: Desene à la Midori (。◕‿◕。)

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 17, 2017 7:24 pm

E foarte kawaii <3 iti recomand sa iti cumperi o tableta grafica cand ai ocazia,e putin greu sa te obisnuiesti cu ea dar te ajuta foarte mult. A mea s-a stricat repede din pacate dar planuiesc sa imi cumpar una noua cat de curand (。◕‿◕。)

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Mon Jul 17, 2017 9:34 pm

Pentru un prim desen eu cred ca e destul de reusit. Culoarea pielii mi se pare putin cam ciudata. Imi lasa impresia ca e bolnav :-??. Ai putea sa incerc sa adaugi umbre. Poate i-ar da putina viata. Dar totusi eu cred ca e bine pentru inceput ^_^ oricand e loc de progres si ma bucur sa vad ca vii cu ceva nou fata de desenul clasic, realizat cu radiera si creion. Sper sa postezi din nou cat mai repede! ^_^
Image
Image
Image

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Tue Jul 18, 2017 5:48 pm

sunt putin cam tremurate liniile, insa per total arata foarte dragut, imi place ^_^ o singura chestie mi se pare un pic ciudata, cum sunt cercurile alea acolo in jurul ochilor si nu imi dau seama exact ce sunt dar au tot culoarea pielli si parca nu vine bine -_-
Image

Raikiri
Admin
Admin
Username AK: Chronos
Nume: Garen Gray
Varsta: 14
Sex: Masculin
Rasa: Hunter

Post by Raikiri » Mon Jul 24, 2017 8:44 pm

Mie chiar imi place. Cum l-ai facut si in ce program? Ai folosit o tableta grafica? Daca e facut cu mouse-ul, mi se pare imposibil, eu nu pot sa trag o linie cu mosue-ul.
Astept sa vad si altele. Succes!
Regulamentul forumului AK
Profil pe site
MAL
Pentru orice intrebare, nelamurire, contactati-ma pe PM sau pe chat (nume: Raikiri)
Personaj secundar: Yuri Paipo
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Rasa: Telekinetica

Post by Midori-chan » Tue Aug 15, 2017 10:17 am

Imi pare sincer rau pentru raspunsul intarziat!
Mikasa-Chan24 wrote:E foarte kawaii <3 iti recomand sa iti cumperi o tableta grafica cand ai ocazia,e putin greu sa te obisnuiesti cu ea dar te ajuta foarte mult. A mea s-a stricat repede din pacate dar planuiesc sa imi cumpar una noua cat de curand (。◕‿◕。)
Si eu vreau o tableta grafica,dar momentan strang bani petru o camera foto si un telefon nou.Dar apoi,probabil ca imi voi lua si o tableta grafica.Si ma bucur ca iti place!^^
Morphogenic wrote:Pentru un prim desen eu cred ca e destul de reusit. Culoarea pielii mi se pare putin cam ciudata. Imi lasa impresia ca e bolnav :-??. Ai putea sa incerc sa adaugi umbre. Poate i-ar da putina viata. Dar totusi eu cred ca e bine pentru inceput ^_^ oricand e loc de progres si ma bucur sa vad ca vii cu ceva nou fata de desenul clasic, realizat cu radiera si creion. Sper sa postezi din nou cat mai repede! ^_^
Si mie mi se pare putin ciudata culoarea pielii.Am incercat sa adaug umbre,dar a fost un esec,asa ca am renuntat la idee.Voi invata cu timpul sa adaug umbre.Ma bucur ca iti place si sigur ca voi mai posta!
Rogue wrote:sunt putin cam tremurate liniile, insa per total arata foarte dragut, imi place ^_^ o singura chestie mi se pare un pic ciudata, cum sunt cercurile alea acolo in jurul ochilor si nu imi dau seama exact ce sunt dar au tot culoarea pielli si parca nu vine bine -_-
Stiu ca sunt putin tremurate,credeam oricum ca e imposibil sa desenez ceva,oice cu mouse-ul,dar am reusit ceva,cred.Poate de aceea liniile sunt cam tremurate.Cercurile din jurul ochilor ar fi trebuit sa ajute sa adaug umbre,dar am renuntat la idee.
Raikiri wrote:Mie chiar imi place. Cum l-ai facut si in ce program? Ai folosit o tableta grafica? Daca e facut cu mouse-ul, mi se pare imposibil, eu nu pot sa trag o linie cu mosue-ul.
Astept sa vad si altele. Succes!
L-am facut cu mouse-ul in Paint.Nu am folosit o tableta grafica,evident.Nici eu nu am tras cu creionul liniile,adica cu asta:
Image
Astea m-au ajutat sa desenez:
Image
Ma bucur ca iti place!
Promit ca voi pune desene noi cat de curand,lucrez la cateva.

Esohpatem
Admin
Admin
Username AK: Esohpatem

Post by Esohpatem » Sat Sep 16, 2017 2:04 pm

Buna.
Imi place desenul tau, este tare dragut.
Incearca sa adaugi putine umbre si lumini si totul o sa fie ok :D
O zi frumoasa!

Drewan
Jurnalist
Jurnalist
Username AK: AndresKage

Post by Drewan » Thu Sep 21, 2017 6:10 pm

Faci o treabă bună. Tot așa!

Post Reply