My Art ~Chiyo~

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Phoenix

My Art ~Chiyo~

Post by Chiyo » Sat Feb 25, 2017 5:03 pm

Hei, hei. ^_^
Am zis să încerc și eu să ”public” câte ceva. Am destul de multe desene făcute de-a lungul timpului astfel că nu voi păstra o cronologie. Voi menționa însă (în cazul în care știu) cât de vechi sau noi sunt.
Aștept păreri/critici și sugestii. ;o3

1. Cred că este de acum câțiva ani, cel puțin 3 cu siguranță. A fost un desen la care să spunem că am acordat mai multă atenție, timp și răbdare.
Spoiler: Arată
Image
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

AllSymphony
Chūnin
Chūnin
Nume: Loulou von Shirach
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: Demon

Re: My Art ~Chiyo~

Post by AllSymphony » Sat Feb 25, 2017 8:56 pm

Hey, Ioana ! Ma bucur ca ai inceput sa postezi desenele si astept cu interes activitate si la sectiunea "literatura".
Desenul este fara cusur, as putea zice. Daca nu este un personaj deja existent si luat din imaginatie, poate fi cu usurinta introdus intr-o manga.
Imi plac culorile, in special a parului; dupa cum ai spus si tu, este slefuit prin detaliile care dau viata personajului. Imi place cum prin acestea i-ai dat o nuanta de naivitate. Ochii sunt puri. Modul in care sunt situate mainile sugereaza joaca. Toate elementele ce alcatuiesc desenul asta au o poveste si exprima un sentiment, chiar si accesoriul de pe cap. Cred ca este o reusita, iar daca este de acum trei ani, probabil voi ramane uimit de desenele mai apropiate ca timp.
..meh, e dragalasa as putea zice, nu stiu de ce, dar ma trimite cu gandul la tine in anumite momente :)) Succes in continuare ! :-bd
Image

SAILANT
Kage
Kage
Username AK: SAILANT

Post by SAILANT » Sun Feb 26, 2017 12:53 am

Loli-nya-chan :)). Îmi place cum este făcut și colorat, umbra de la păr parcă iese cam mult în evidență.

mrKllanison
Academy Student
Academy Student
Username AK: mrKllanison

Post by mrKllanison » Sun Feb 26, 2017 6:39 pm

Oh god ce frumos desenezi. De ce toata lumea de aici deseneaza asa de frumos si eu daca incerc sa desenez ceva imi iese un cartof cu ochi? :))
Image
"We were born to make history"

Raven
Grafician
Grafician
Nume: Alice Grey
Varsta: 18
Rasa: Elf

Post by Raven » Sun Feb 26, 2017 7:58 pm

Aww, câtă inocență și adorabilitate, frumos realizat, Chiyo!! Iar expresia transmite și o anumită teamă, though.
Dar de ce doar unul?... *~* Waiting for more! ^^

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage
Username AK: NeftyChan12

Post by NeftyChan12 » Mon Feb 27, 2017 7:55 am

Uuu, inca un artist pe forum. :3 Adorabil desenul, imi place cum l-ai facut. Ce personaj e? (imi pare cunoscut, dar nu stiu de unde sa il iau... x.x)
Nu prea am ce sa iti zic, e chiar reusit, astept si alte desene!!! ^_^
Image
Image

Chiyo
Kage
Kage

Post by Chiyo » Mon Feb 27, 2017 10:59 am

@AllSymphony heei. Mulțumesc pentru părere, nu știu ce să zic despre noile desene. Am avut o pauză relativ mare, și asta se va vedea în desene într-un oarecare mod. ;o3
@SAILANT, mă bucur că îți place. Da, așa este, la păr culoarea mai închisă iese mai mult în evidență însă nu a fost o încercare de umbre ci mai mult o nuanțare a părului deși acum realizez că pare cam bruscă pe ici-colo, dar e în regulă.
@mrKllanison mersii ;o3 încerc și eu cum pot, dar să știi că și mie tot cartofi cu ochi îmi ieșeau la început (și acum de multe ori, lipsa exercițiului se simte)
@Raven uhm, nu am multe desene la mine ca să pot posta, majoritatea sunt acasă (în alt oraș), așa că voi posta mai puține pentru moment și din cele relativ mai vechi. Mulțumesc!
@NeftyChan12 mulțumeesc, Nefty. ^^ Sincer nu știu ce personaj este.. deobicei scriu pe undeva pe desen dar aparent nu și pe acesta.

Mulțumesc din nou tuturor pentru comentarii! Desenul următor e cam din aceași perioadă ca și cel postat anterior, adică de acum vreo 3 ani, la mică diferență. Personal îmi place foarte mult fiind unul din personajele favorite și de asemenea făcut la dorința unei persoane.
Image
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

mrKllanison
Academy Student
Academy Student

Post by mrKllanison » Mon Feb 27, 2017 3:46 pm

Uuu frumos desen (*) Ce sfaturi ii poti da unui incepator?
Image
"We were born to make history"

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage
Username AK: NeftyChan12

Post by NeftyChan12 » Mon Feb 27, 2017 4:03 pm

Uuu, misto. Dar mi se par umerii cam ingusti. :-? Sau doar mi se pare. Oricum, ti-a iesit wow. Mai astept desene! Bravo! ^_^
Image
Image

AllSymphony
Chūnin
Chūnin
Nume: Loulou von Shirach
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: Demon

Post by AllSymphony » Fri Mar 03, 2017 7:31 pm

Ichigo in ipostaza de cvasi-transformare in Hollow. Primul impact vizual este agreabil, insa cred ca la buze si de la ochi in jos e putin "cartoonizat" (nu stiu daca exista termenul :)), adica, indreptat spre zona de "toon", efectele de monstru sunt usor anulate, nu simt infiorarea aceea creata de dementa personajului cand incepe sa-l posede masca. Vorbind de cea din urma, se vede atentia depusa pentru detalii, imi place mult. :)
Image

Chiyo
Kage
Kage

Post by Chiyo » Tue Mar 07, 2017 4:19 pm

@mrKllanison sfaturi pentru începători? Timp liber și răbdare, în primul rând. Am avut momente când am început un desen și am vrut să renunț, deci încearcă să te ții de el dacă îl începi. Pe youtube găsești foarte multe tutoriale. Aveam multe foi la început cu ”pași”, încercând să desenez o mână, un picior, o persoană, o floare și așa mai departe. Mai contează și să deții un control destul de mare al mâinii, să știi când și cât de tare să apeși. La fel și cu umbrele. În general găsești foarte multe ajutoare pe internet. Și pe măsură ce devii tot mai bun, poți încerca să desenezi diverse lucruri care simți că te provoacă să evoluezi. Nu îți sugerez să îți iei de la început tot felul de instrumente foarte bune, până nu vezi dacă îți place și dacă se merită să investești. Mult succes! ^^

@NeftyChan12 heei, mulțumesc! Da, adevărul e că sunt cam înguști nu doar ție ți se pare.

@AllSymphony da, înțeleg ceea ce spui. Am desene mai vechi și chiar și recente pe care acum le-aș modifica observând greșelile însă am ales să le păstrez exact așa cum au fost inițial. Îmi place când mă uit peste ele să îmi dau seama la ce nivel am fost, dacă am evoluat sau dacă nu. Mulțumesc pentru părere. ;3

1. Desenul acesta este recent făcut, însă nu sunt foarte mulțumită de el. Regret faptul că umbrele nu au ieșit în poză, însă nu am posibilitate să îl scanez în momentul de față. Îmi pare ușor forțat, în zona de jos a corpului, iar cearșaful acela, când am privit la final, m-a deranjat vizual. Nu l-am mai modificat din cauza oboselii și de frică să nu îl stric mai mult. Am ales totuși să îl postez, pentru că în ciuda imperfecțiunilor, îmi este cumva drag. Este primul desen pe care l-am făcut cu acuarele (și aveam mari emoții) și l-am modificat oarecum la cerere, inițial având alt aspect.
Image
2. Și acest desen este recent. Spre surprinderea mea a durat extrem de mult și a fost de asemenea prima mea încercare de mandala. Să zicem că este acceptabil, de asemenea nu sunt extrem de satisfăcută de final.
Image
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

mrKllanison
Academy Student
Academy Student

Post by mrKllanison » Tue Mar 07, 2017 5:01 pm

Waa minunat al doilea desen :o