My Art ~Chiyo~

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: My Art ~Chiyo~

Post by Donna » Sat Mar 11, 2017 10:48 am

Fetita talentata, Chiyo asta!
Foarte frumoase desenele. Mie imi place oricum tot ce reusesti sa creezi pentru ca imi da asa un sentiment de mandrie ca cea mai buna prietena a mea este atat de talentata. As vrea daca poti, pentru sufletelul meu , sa pui acele schite pe carton negru. Mi se par de asemenea foarte creative si de efect <3 Imi place ca te pricepi cam la toate felurile de desen. Nu conteaza daca e desen abstract, daca sunt portrete, tablouri , daca sunt in creion sau pictate , tu reusesti sa te descurci foarte satisfacator. ( iar la asta se adauga si creatiile literare carora le conturezi sensul <3 ) Pupici, poate iei in seama cerinta mea. ^^

Drewan
Jurnalist
Jurnalist
Username AK: AndresKage

Post by Drewan » Sat Mar 11, 2017 11:49 am

Frumuşele desene.

Se vede că te pricepi. Ţine-o tot aşa!

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Mon Mar 13, 2017 2:15 pm

@mrKllanison, mă bucur că te încântă, mulțumesc pentru părere și susținere.
@Donna, my dear.. mulțumesc că ți-ai făcut timp să lași un astfel de comentariu. Voi pune pentru suflețelul tău, ca recompensă.
@Drewan hei, mersi că ai trecut pe aici și te-ai încumetat să-mi spui opinia ta. ^.^

1. Este prima -și ultima, pentru că nu am mai încercat până în momentul de față- tentativă de desen pe foaie neagră. De fapt, nu se poate numi tocmai desen, sunt mai mult schițe. Testam creionul alb pe foaie neagră, felul în care trebuie să desenezi și ”secretele” să zicem așa. A ieșit asta. Poftim, @Donna.
Spoiler: Arată
Image
Image
2. Acestea sunt de asemenea ceva mai vechi, când încă nu puneam mare accent pe umbre și detalii.
Image

Image
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Mon Mar 13, 2017 7:43 pm

PROVOCARE: Ce credeti ca este in al doilea desen pe foaie neagra?! Dau o felie de nutella cui ghiceste din prima! (Eu stiu muhahaha. Din experienta exista interpretari diferite)
Aw, gata sufletelul meu este atat de incantat. Imi place si mai vreau desene in alb-negru. Vezi ca vreau unul cu dedicatie. Dar un leu!

Raikiri
Admin
Admin
Username AK: Chronos
Nume: Garen Gray
Varsta: 14
Sex: Masculin
Rasa: Hunter

Post by Raikiri » Tue Mar 14, 2017 7:46 am

Frumos primul desen (nu pot spune mai multe deoarece nu ma pricep mai deloc in ceea ce priveste desenatul)
Al doilea desen...hmmm.. ce sa fie oare? Bineinteles ca este o gaura de cheie. Apoi am privit mai atent si putea sa jur ca de fapt este... nu, este o gaura de cheie formidabil desenata. Bravo! Acum pe bune, chiar nu stiu ce ar putea fi, pare un desen din cele care le vezi la testele psihologice. Sper sa-mi spuna Donna secretul.
Cel de-al 3-lea este, fara indoiala net superior tuturor, iar cel de-al 4-lea este cam... lipsit de culoare (nu ca celelalte ar fi fost colorate, dar fata lui parca implora putina culoare).
Sper sa ne incanti si cu desene marca 2017.
Regulamentul forumului AK
Profil pe site
MAL
Pentru orice intrebare, nelamurire, contactati-ma pe PM sau pe chat (nume: Raikiri)
Personaj secundar: Yuri Paipo
Image

mrKllanison
Academy Student
Academy Student
Username AK: mrKllanison

Post by mrKllanison » Tue Mar 14, 2017 5:19 pm

Hmm.. eu cred ca sunt 2 pasari uitandu-se la luna.
Image
"We were born to make history"

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Thu Mar 16, 2017 12:45 pm

@Raikiri
Nu asta reprezenta dar recunosc ca si eu am vazut desenul din aceasta perspectiva dupa ce in prima faza am dat-o in bara cu o interpretare complet pe langa. Meritam si noi ceva bun? Asa de consolare, nu?

@mrKllanison. Bine, hai ca nu a fost asa greu. Cam asta semnifica desi teoretic sunt batranei. Iti dau felia, pretuieste-o. Este cam scumpa nutella.

Draga Chiyo, acum ca misterul a fost elucidat, cand ne vei mai incanta cu altele? Se cam asterne praful pe aici.

Chiyo
Kage
Kage

Post by Chiyo » Sun Mar 19, 2017 8:19 pm

Mulțumesc Donna pentru ”provocarea” pusă. o.O
Interesant. Când m-am apucat de desen aveam în plan după cum a ”elucidat” misterul fata asta, să surprind două persoane. Se prea poate să fi fost desenul prea mare și foaia prea mică -sau încadrarea mea prost aleasă- și de aici să rezulte diferite interpretări. Oricum, vă mulțumesc pentru părerile expuse.
@Raikiri, voi încerca să aduc și ceva marca 2017, însă slabe șanse. Exceptând desenele acestea de mai sus care sunt recente, nu am mai pus mâna pe creion/pensulă. Facultatea ocupă aparent suficient de mult timp.

Ca să nu vin totuși cu mâna goală, voi lăsa două desene (la întâmplare alese).
Image
Image
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Drewan
Jurnalist
Jurnalist
Username AK: AndresKage

Post by Drewan » Sun Mar 19, 2017 9:45 pm

Au ieşit bine. Felicitări!

Raven
Grafician
Grafician
Nume: Alice Grey
Varsta: 18
Rasa: Elf

Post by Raven » Mon Mar 20, 2017 2:55 pm

Penultimul desen chiar m-a surprins, îmi place ideea, si de asemenea simetria și anatomia, sunt foarte bune! ^^ Doar, atunci când ai colorat nu pare că ai acordat prea multă atenție, schimbând sensul sau lăsând un aspect puțin superficial în sensul ăsta. Also, unele linii mi se par prea îngroșate (poate doar așa îmi par mie), ca de exemplu la mandibulă, în partea stângă (pentru personaj).
Ultimul e super cute!! ^.^ I could never draw chibis... *-* Teach me, senpai.
Îmi doresc să fi fost mai clar, să-l fi admirat mai bine.. Anyways, ai transmis foarte bine faptul că personajul e în mișcare, simetriile fiind din nou perfecte!! Uhm, pe sabie ai mai fi putut insista, maybe some shadows.
Keep up the good work! ^^

Chiyo
Kage
Kage

Post by Chiyo » Mon Mar 20, 2017 10:11 pm

Drewan, Raven, mulțumesc pentru opinii. ;3
@Raven, da așa este.. culoarea este pusă superficial. Nu m-am axat suficient de mult (încă am probleme cu răbdarea). Cât despre acea sabie, oh nu știu unde mi-a fost capul să o las așa. Am observat asta și înainte să postez desenul dar..

Pentru Raikiri (că tot voia ceva marca 2017, mai proaspăt și nou) voi posta două desene. De fapt, le consider undeva în zona schițe-desen (caietul este unul de schițe oricum). Recunosc de la început că nu m-am axat atât cât aș fi vrut pe ele, din cauza timpului (adică am vrut să termin desenele, fără să le abandonez pe altă dată căci probabil aș fi uitat complet de ele și din acest motiv m-am grăbit)
Image
Image
Acesta este unul dintre desenele noi. Făcut la facultate -căci da, atât de interesant este ceea ce fac-. Nu am putut face poză mai bine, căci nu am acces la el.
Image
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Tue Apr 04, 2017 1:55 pm

Pe mine desenele tale ma surprind mereu si stii ca imi place foarte mult ori ce faci dar mai ales in ale desenelui! Lupul este superb, continua sa ne aduci desene!

Post Reply