Nefty's Art ♥

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage
Username AK: NeftyChan12

Nefty's Art ♥

Post by NeftyChan12 » Wed Feb 15, 2017 9:16 pm

Hoy!
Asta va fi topic-ul meu. Aici imi voi posta desenele (desenez in timpul liber, ma relaxeaza) si o sa astept pareri de la voi. Imi place sa primesc pareri de toate tipurile (in limita bunului simt).
O sa va arat unul din desenele mele, e printre cele favorite. ^_^
Spoiler: Arată
Image

O sa revin si cu alte desene de ale mele, dar inainte de toate, astept pareri pentru acesta.
Multumesc, Nefty out 'ttebane!
Image
Image

SAILANT
Kage
Kage
Username AK: SAILANT

Re: Nefty's Art ♥

Post by SAILANT » Wed Feb 15, 2017 10:52 pm

Arată chiar bine, doar că umbrele au toate aceeași nuanță și dau puțin impresia cum că ar fi fost întinse cu radiera (sau cel puțin mie îmi dau această impresie).
Ai încercat să îți colorezi desenele?
Baftă în continuare și aștept să mai văd desene :D.

Raikiri
Admin
Admin
Username AK: Chronos
Nume: Garen Gray
Varsta: 14
Sex: Masculin
Rasa: Hunter

Post by Raikiri » Thu Feb 16, 2017 7:41 am

Wow Nefty-portocala! Se pare ca ai evoluat de... de ultima oara cand ti-am vazut desenele si asta a fost pe vremea vechiului forum, dar sa nu intram in detalii neinteresante.
Pune mai multe desene si pune si unele mai nasoale ca sa le pot critica ca la asta n-am ce zice decat ca arata foarte bine (zise ochiul lui stang, paralel de altfel cu artele desenului)
Regulamentul forumului AK
Profil pe site
MAL
Pentru orice intrebare, nelamurire, contactati-ma pe PM sau pe chat (nume: Raikiri)
Personaj secundar: Yuri Paipo
Image

Esohpatem
Admin
Admin
Username AK: Esohpatem

Post by Esohpatem » Thu Feb 16, 2017 8:45 am

Doar un desen? De ce doar unul?
Astept sa pui mai multe desene.
Încearcă să te concentrezi mai mult pe detalii, il special pe umbre. Imi imi place mai mult necolorat :D

bing021
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage
Username AK: bing021

Post by bing021 » Thu Feb 16, 2017 8:52 am

Foarte faine desene ai Nefty-Sama, eu am vazut si alte opere facute de tine si pentru mine toate au fost perfecte
Miau Image Miau

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage

Post by NeftyChan12 » Thu Feb 16, 2017 10:31 pm

Mersi de sfaturi si de incurajari!
Am postat primul desen ce mi-a venit la indemana. E destul de vechi acesta, o sa postez treptat cate un desen din dosarul meu. Haideti sa va arat ultimul desen facut:
Image

Astept pareri! ^_^

P.S.: Si da Rai, am evoluat de-a lungul timpului. :))
Image
Image

AllSymphony
Chūnin
Chūnin
Nume: Loulou von Shirach
Varsta: 20
Rasa: Demon

Post by AllSymphony » Fri Feb 17, 2017 3:36 pm

Yo! Frumoase desene. Imi place ca pastrezi foarte bine proportiile, majoritatea umbrelor sunt la locul lor. Si ce am observat: animezi bine personajele, le surprinzi in cadre diferite si bune pe coala. Sunt calde, prietenoase, culorile sunt armonioase, linii trasate natural. Desi, la personajul din Haikyuu si Akashi (sper ca nu i-am gresit) pare ca sunt in faza de schita. Si la al doilea caracter, cicatricea pare ca vine din par, ca o agrafa. Nah, nu sunt expert in ale desenatului, nici macar initiat, dar ma bazez pe simtul estetic. Cred ca esti la niveul intermediar spre si mai bine ! Bafta in continuare si asteptam si alte desene ! Personal, mi-ar placea sa vad in viitorul apropiat personaje sau desene unice, din imaginatia ta... sunt curios :D
Image

mrKllanison
Academy Student
Academy Student
Username AK: mrKllanison

Post by mrKllanison » Fri Feb 17, 2017 4:23 pm

Foarte frumoase desenele, Nef-chan :shock: :D, tine-o tot asa!
Image
"We were born to make history"

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage

Post by NeftyChan12 » Fri Feb 17, 2017 5:44 pm

AllSymphony wrote:Yo! Frumoase desene. Imi place ca pastrezi foarte bine proportiile, majoritatea umbrelor sunt la locul lor. Si ce am observat: animezi bine personajele, le surprinzi in cadre diferite si bune pe coala. Sunt calde, prietenoase, culorile sunt armonioase, linii trasate natural. Desi, la personajul din Haikyuu si Akashi (sper ca nu i-am gresit) pare ca sunt in faza de schita. Si la al doilea caracter, cicatricea pare ca vine din par, ca o agrafa. Nah, nu sunt expert in ale desenatului, nici macar initiat, dar ma bazez pe simtul estetic. Cred ca esti la niveul intermediar spre si mai bine ! Bafta in continuare si asteptam si alte desene ! Personal, mi-ar placea sa vad in viitorul apropiat personaje sau desene unice, din imaginatia ta... sunt curios :D

Incerc, inca am multe de invatat, incerc sa progresez la fiecare desen cu ceva nou. Si ala din Haikyuu e Nishinoya. :)) Iar la Toriko... mna, eu zic ca e ok. Totusi, ai recunoscut toate personajele?

mrKllanison wrote:Foarte frumoase desenele, Nef-chan :shock: :D, tine-o tot asa!

Va multumesc pentru incurajari! ^_^

Vin cu un desen la care am lucrat in clasa a 12a. Toti colegii mereu imi ziceau "Ce sa cauti tu la Politehnica cu desenele astea?". Mi-a luat vreo 2 zile daca nu ma insel. :-?
Image

Sunt curioasa ce pareri aveti.
Image
Image

mrKllanison
Academy Student
Academy Student
Username AK: mrKllanison

Post by mrKllanison » Fri Feb 17, 2017 6:02 pm

Daca as stii sa desenez si eu asa. :)) Eu nu stiu nici macar ochii sa-i fac cum trebuie.
Teach me nef-chan :))
Image
"We were born to make history"

AllSymphony
Chūnin
Chūnin
Nume: Loulou von Shirach
Varsta: 20
Rasa: Demon

Post by AllSymphony » Fri Feb 17, 2017 6:11 pm

Da, le-am identificat pe majoritatea, doar ca nu imi mai aduceam aminte numele :))
Cat priveste desenul anterior: foarte cool. Imi place contrastul facut de ochii albastrii, iar parul de sus este simetric.
In 2 zile ? Chiar ar trebuie sa nu renunti la hobbyul asta :)) Un prieten este la design grafic si chiar asa desena si el :D
Image

SAILANT
Kage
Kage
Username AK: SAILANT

Post by SAILANT » Fri Feb 17, 2017 6:28 pm

Arată super :o , mult spor în continuare.

Post Reply