Nefty's Art ♥

Raikiri
Admin
Admin
Username AK: Chronos
Nume: Garen Gray
Varsta: 14
Sex: Masculin
Rasa: Hunter

Re: Nefty's Art ♥

Post by Raikiri » Wed Feb 22, 2017 8:01 am

Continui sa ma surprinzi Nefty-chan^^. Ma tot uit la desenele tale si nu stiu, am impresia ca ceva lipseste si cred ca stiu ce. Cand ai de gand sa faci un desen cu polar bear cafe? Cu urs-san sau cum il cheama?
Regulamentul forumului AK
Profil pe site
MAL
Pentru orice intrebare, nelamurire, contactati-ma pe PM sau pe chat (nume: Raikiri)
Personaj secundar: Yuri Paipo
Spoiler: Arată
Image

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Wed Feb 22, 2017 2:41 pm

Hei hei. ^_^ Înainte de toate, aș avea câteva întrebări.
De cât timp desenezi și cât de des o faci?
Cât timp durează să duci la capăt un desen?
Ai și desene din propria ta imaginație?
Cât despre ceea ce am văzut aici.. Nu sunt expertă în domeniu, însă îmi place arta și evoluția, ceea ce am observat la desenele tale. Personal îmi plac cum ți-au ieșit mult mai mult cele color, par mai pline de viață și au impact vizual mai puternic. Cred că stăpânești bine ”bazele” să zic așa. Continuă să exersezi și să încerci să ieși din ”zona de comfort”, adică să desenezi ceva ce te-ar provoca, ceva dificil pentru tine. Cât despre desenele în creion, jocul umbrelor ar putea fi îmbunătățit, de asemenea și detaliile. Pentru că nu are un impact vizual atât de puternic precum cele colorate, cel puțin eu, devin atentă la detalii, la cât de ”real” pare totul.
În altă ordine de idei, te felicit și aștept să văd și mai multe desene!
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Amy
Anbu
Anbu
Nume: Daniel R. Bliggantet
Varsta: 19
Rasa: Mag/Kitsune

Post by Amy » Thu Feb 23, 2017 7:46 pm

Wow.
Am intrat aici random, asa ca am inceput sa dau scroll si vazandu-le pe toate postate pana acum.. pot sa spun ca am ramas uimita :)). Mi-ai adus aminte de perioada in care desenam mult, acum daca as incerca nu cred ca as mai reusi ceva, chiar m-ai surprins si foarte placut. Abia astept sa-ti mai vad din desene *-*.
Pentru ca desenul nu mai e de mult punctul meu forte, o sa stau sa ti le admir, Nefty-chan. Bafta in continuare ^^.

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage
Username AK: NeftyChan12

Post by NeftyChan12 » Sat Feb 25, 2017 11:47 am

Hoy!
mrKllanison wrote:Minunate desene, Nefty-sama! Pana acum, favoritul meu e tot acela cu Naruto (penultimul postat)

Ma bucur ca ti-a placut ala, Klan, si mie imi place ala cu Naruto cel mai mult.

Raikiri wrote:Continui sa ma surprinzi Nefty-chan^^. Ma tot uit la desenele tale si nu stiu, am impresia ca ceva lipseste si cred ca stiu ce. Cand ai de gand sa faci un desen cu polar bear cafe? Cu urs-san sau cum il cheama?

Sa stii ca m-am gandit sa fac si ceva din Shirokuma Cafe, probabil cel mai curand.

Chiyo wrote:Hei hei. ^_^ Înainte de toate, aș avea câteva întrebări.
De cât timp desenezi și cât de des o faci?
Cât timp durează să duci la capăt un desen?
Ai și desene din propria ta imaginație?
Cât despre ceea ce am văzut aici.. Nu sunt expertă în domeniu, însă îmi place arta și evoluția, ceea ce am observat la desenele tale. Personal îmi plac cum ți-au ieșit mult mai mult cele color, par mai pline de viață și au impact vizual mai puternic. Cred că stăpânești bine ”bazele” să zic așa. Continuă să exersezi și să încerci să ieși din ”zona de comfort”, adică să desenezi ceva ce te-ar provoca, ceva dificil pentru tine. Cât despre desenele în creion, jocul umbrelor ar putea fi îmbunătățit, de asemenea și detaliile. Pentru că nu are un impact vizual atât de puternic precum cele colorate, cel puțin eu, devin atentă la detalii, la cât de ”real” pare totul.
În altă ordine de idei, te felicit și aștept să văd și mai multe desene!

1. Desenez de prin a 8a (de vreo 6 ani), dar serios m-am apucat de prin a 11a. Inainte desenam doar pe agende si foi din caiete, dupa m-am hotarat sa desenez pe A4 si sa imi pun sufletul mai mult, nu doar din plictiseala. Am realizat ca ma relaxeaza si imi place sa desenez si de aceea desenez. Desenez destul de rar de cand sunt la facultate. Sunt anul 2, deci din anul 1 pana acum am desenat cred ca vreo... maxim 10 desene (chiar daca nu imi aduc aminte chiar 10 in momentul asta).

2.Depinde, de la o ora in sus. Am avut si desene cand mi-au luat 2 zile. (bine, nu desenand continuu)

3.Am si desene din propria mea imaginatie, poate pun chiar in acest topic un desen favorit mie din imaginatia mea. De fapt, aproape la fiecare desen improvizez daca nu imi iese ceva sau nu imi place ceva. ^_^

4.Cele in creion sunt foarte vechi, sunt cele cand eram la inceput si exersam, deci e normal sa nu fie foarte... ok. :-? Postez aici totul random, nu le iau intr-o ordine anume. In plus, o sa exersez, mai am o groaza de invatat. ^_^

Amy wrote:Wow.
Am intrat aici random, asa ca am inceput sa dau scroll si vazandu-le pe toate postate pana acum.. pot sa spun ca am ramas uimita :)). Mi-ai adus aminte de perioada in care desenam mult, acum daca as incerca nu cred ca as mai reusi ceva, chiar m-ai surprins si foarte placut. Abia astept sa-ti mai vad din desene *-*.
Pentru ca desenul nu mai e de mult punctul meu forte, o sa stau sa ti le admir, Nefty-chan. Bafta in continuare ^^.

Ma bucur ca ti-au placut. Eu zic sa desenezi din nou, Amy, daca iti place. ^_^

Si acum haideti sa vin cu un nou desen, a trecut ceva vreme (in plus sa ii arat lui Chiyo ca am si desene din imaginatie). Acest desen este primul din imaginatie (sper sa nu ma insel) si este favoritul meu. Inchipuiti-va ca am vrut sa il abandonez si sa il arunc. =))
Image

Astept pareri! ^_^ Si va multumesc pentru toata activitatea la topic-ul meu! :x
Image
Image

SAILANT
Kage
Kage
Username AK: SAILANT

Post by SAILANT » Sun Feb 26, 2017 12:50 am

Câtă răbdare ai putut avea =)). Arată bine, de ce ai vrut să îl arunci?

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage

Post by NeftyChan12 » Sun Feb 26, 2017 1:02 pm

SAILANT wrote:Câtă răbdare ai putut avea =)). Arată bine, de ce ai vrut să îl arunci?

Sa stii ca am avut rabdare, mi-a luat ore bune. :)) Am vrut sa il arunc pentru ca in creion nu imi placea deloc cum arata, era naspa, nici nu am vrut sa il continui, dar am zis sa incerc totusi si a iesit aia. Acum e printre favoritele mele. :x
Image
Image

mrKllanison
Academy Student
Academy Student
Username AK: mrKllanison

Post by mrKllanison » Mon Feb 27, 2017 5:54 pm

Salut din nou, Nef-chan! Imi plac foarte mult desenele tale, ce sfaturi ai pentru mine, un incepator? :)
Image
"We were born to make history"

Drewan
Jurnalist
Jurnalist
Username AK: AndresKage

Post by Drewan » Thu Mar 09, 2017 2:01 pm

Frumos desenul. Ţine-o tot aşa!

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Sex: Feminin
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Thu May 25, 2017 9:46 pm

Îmi plac mult desenele, în special cel cu omul și lupul, mi se pare cel mai frumos :x
Image

NeftyChan12
Echipa Anime Kage
Echipa Anime Kage

Post by NeftyChan12 » Wed Sep 27, 2017 5:55 pm

Hoy! Am zis sa revin cu niste desene noi, tot am terminat vreo 3 desene zilele astea.
Rogue wrote:Îmi plac mult desenele, în special cel cu omul și lupul, mi se pare cel mai frumos :x

Ma bucur sa aud ca ti-au placut acestea.

Drewan wrote:Frumos desenul. Ţine-o tot aşa!

Multumesc, apreciez!

mrKllanison wrote:Salut din nou, Nef-chan! Imi plac foarte mult desenele tale, ce sfaturi ai pentru mine, un incepator? :)

Mersi mult, Klan! Te mai astept p-aci! ^_^

Acum sa trecem la postarea insasi. Fiindca s-a terminat inca un sezon de anime-uri, am zis sa desenez si anumite personaje care mi-au placut din acest sezon. O sa va arat momentan doar un desen si o sa revin si cu restul.
Anime: Katsugeki / Touken Ranbu;
Personaj: Mutsunokami & Konnosuke.

Image

Astept pareri despre desen, dar si despre anime in sine, pentru cei ce l-au vizionat. ^_^
Image
Image

Jerr
Anbu
Anbu
Username AK: JerryCo
Nume: Thomas Sagan
Varsta: 20
Rasa: Mutant

Post by Jerr » Wed Sep 27, 2017 6:03 pm

Deci eu, ca un mare cunoscator dee arta ce sunt iti dau un 10.

Imi place faptul ca e simplu, colorat si emana energie si voie buna (ca un pui de pasarica :)). La modul sincer vorbind, nu ma pricep la critica desenelor, eu critic mai bine chestiile scrise, dar desenul e fain, asa ca nu te lasa. Vreau insa ceva sobru-horror. Aia e provocarea ta.

Post Reply