(PMTL) Donna

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

(PMTL) Donna

Post by Donna » Mon Mar 20, 2017 11:27 pm

De multe ori mi se intampla sa simt nevoia de a materializa creativitatea mea. Majoritatea sunt incercari spontane dar recunosc ca exista si desene cel putin la care m-am inspirat ( chiar foarte mult) Dar cel mai adesea se intampla sa iau obiecte banale carora sa le ofer un alt scop. Deoarece am zis la prezentare ca voi arata cate ceva din ceea ce fac, voi pune doua creatii destul de caracteristice mie.
  • O prima incercare:
Spoiler: Arată
Image
Florile sunt simple hartii albe pictate, puse pe niste betisoare de frigarui la care am atasat frunze de plastic ramase prin casa.
Sticla pictata a fost reciclata dintr-o rama care s-a stricat.
  • O a doua incercare:
Image
Ce sa si faci cu niste cartoane aparent fara trebuinta? Arta am zis!

SAILANT
Kage
Kage
Username AK: SAILANT

Re: (PMTL) Donna

Post by SAILANT » Tue Mar 21, 2017 10:08 am

Arată chiar interesant . Aștept să mă mai surpinzi pe viitor, față de un desen, unde știu deja ce o să văd, aici este ca la tombolă :)).
Baftă în continuare.

Raven
Grafician
Grafician
Nume: Alice Grey
Varsta: 18
Rasa: Elf

Post by Raven » Tue Mar 21, 2017 5:54 pm

Apreciez abstractul iar ceea ce văd îmi încântă mult privirea. ^^ Pictura mi se pare chiar interesantă, mai ales că ar părea a fi un portret abstract al florilor ce au un aspect extrem de realist!! o-o
La a doua lucrare bucățelele se completează așa fain, pe alocuri îmi dă și impresia că ar reda forme 3D, also, argintiul și negrul redau un contrast aparte. What you with here it's art indeed!
Abia aștept să mai postezi lucrări. ^-^

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Tue Mar 21, 2017 6:42 pm

Buun bun! ;3
Foarte inspirat numele domnișorică, îmi poți spune ce semnifică acel ”pmtl”?
Să trecem acum la arta ta, hm! Încă sunt impresionată cât de bine ți-a putut ieși prima încercare. Florile par atât de reale, cred că din cauza asta am uitat că și ele fac parte din creație. Cât despre acea bucățică de sticlă, e interesant cât de frumos poți crea pur și simplu, fără vreun scop anume, jucându-te cu nuanțele, nu-i așa?
Îmi place de altfel și al doilea. După cum a spus și Raven -și eu ieri ție-, îmi dă impresia că este 3D, probabil din felul în care le-ai aranjat deși știu că nu asta a fost intenția ta. (data viitoare poți face o neko?) Cât timp ți-a luat să-l faci?
Sunt curioasă cu ce ne vei încânta data viitoare. ^^
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Apr 15, 2017 1:36 pm

@SAILANT Asa si incerc sa fac coltisorul meu de "creatie". Din pacate acum nu mai am atata timp si nici atata creativitate cat aveam cand eram mai mica. O sa incerc sa dau tot ce pot insa si sa va surprind de fiecare data!
@Raven Multumesc pentru parere, mi-a placut foarte mult feedback-ul tau!
@Chiyo Numele vine de la "Prea mult timp liber" pentru ca de aici au rezultat toate creatiile mele. Asa revenind la celalalte. "Puzzle-ul din cartonase" mi-a luat cam ... o zi intreaga doar ca ma uitam si la televizon in timpul cand lucram. O sa incerc sa fac o pisicuta in viitor!

Pentru ca a venit vacanta si toti ne pregatim pentru sarbatoarea asta frumoasa, m-am decis sa revin aici pentru a va ura un Paste Fericit si de a lasa aici cateva poze cu oua rosii vopsite cu ajutorul frunzelor. Efectul dupa mine este foarte frumos si tehnica este extrem de simpla si la indemana.
Image
Image

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Cerberus

Post by tek » Mon Apr 17, 2017 3:05 am

:( Daca nu citeam si mesajul nu mi-as fi dat seama ca de fapt florile alea sunt hartii , am trait in minciuna timp de 20 de secunde.
Arata supeer ^^ Eu daca asez pixul pe foaie sa desenez ceva imi iese doar un scris de doctor.
Last edited by tek on Mon Apr 17, 2017 4:41 pm, edited 1 time in total.

SAILANT
Kage
Kage
Username AK: SAILANT

Post by SAILANT » Mon Apr 17, 2017 4:37 pm

Arată drăguț, nu prea am văzut ouă cu modele, în general sunt vopsite și atât. Ți-au ieșit foarte bine :).

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Thu May 25, 2017 9:49 pm

Eu nu am văzut decât ouă cu abțibilde pe ele cel mult, acestea arată foarte fain , woaw @-)
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Jun 10, 2017 4:58 pm

Tek wrote::( Daca nu citeam si mesajul nu mi-as fi dat seama ca de fapt florile alea sunt hartii , am trait in minciuna timp de 20 de secunde.
Arata supeer ^^ Eu daca asez pixul pe foaie sa desenez ceva imi iese doar un scris de doctor.
Imi place foarte mult sa fac flori din hartie si am tot incercat diverse metode pentru a le face mai realiste. In cazul acestora este mai mult partea de pictura cea care da farmec decat sunt ele construite in esenta. Daaar poate candva o sa pun si alte variante de floricele.
@SAILANT, @Rogue
Va multumesc frumos, nici eu nu am vazut peste tot astfel de metode de decorat ouale. Pe langa clasica incondeiere care este totusi minutioasa si necesita timp, eu am vrut sa arat o metoda mult mai simpla, mai rapida si de efect pe care am invatat-o si eu din partea rudelor de prin Moldova.

Pentru ca am tot dat pe aici sa va raspund am decis sa mai pun si eu niste incercari de arta. Poate candva o sa pun si o poezie dar momentan va las cateva picturi asa cum mi-au iesit si mie:
Image
Image
Imi place foarte mult sa pictez dar uneori exista un "impediment" care numai nu ma lasa sa ii redecorez "casuta" si doreste sa imi fure pensula.
Image

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Wed Jul 05, 2017 11:11 pm

Intru direct în ”pâine”. Ador ouăle alea! Tocmai mi-ai făcut poftă. Deci, nu știu cum le faci și am tot zis că trebuie să îmi arăți, dar îmi place tare mult cum îți ies. Și uitându-mă la ouă și uitându-mă la ”căsuța” lui Tracy, îmi dau seama că tu ai picta orice/oricând/oricum. Ultima postare, primul desen este drăguț. Nu mă încântă neapărat floarea (care ți-a ieșit bine) pe cât mă încântă fluturașii. Par atât de vii, de reali și de frumoși. În special cel din stânga îmi place. Acele puncte albe cred că fac o mare parte din farmecul lui. Dar desenul care m-a surprins foarte plăcut a fost de fapt al doilea, cel pictat. Fiind extrem de slabă la pictat (eu), apreciez întotdeauna o pictură cel puțin bună, iar a ta este cu siguranță. Îmi place ideea și mai ales culorile folosite. Nu știu ce ai vrut tu să transmiți, dar mie îmi oferă căldură și un sentiment de liniște, ceva plăcut.
Continuă să faci ceea ce faci, că faci bine. :3
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Thu Jul 13, 2017 10:29 pm

Ador cum e colorat primul desen. Parcă nuanțele folosite sunt așa de impact și atrag imediat ochiul.
Și a doua pictură îmi place mult , are culori calde și parcă îmi aduce așa a armonie per total
Iar ultima creație chiar este superbă, felicitări pentru toate ^^
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Jul 23, 2017 9:57 pm

Incep prin a va multumi @Xie @Rogue
Xie: Sa stii ca ai dreptate. Asta imi place mie cu adevarat: sa pictez, sa desenez, sa creez orice pot, sa incerc sa fac orice. Asta oriunde si oricand. Pentru mine totul in arta este o continua aventura si o explorare.

Rogue: Mesajul tau m-a facut sincer sa zambesc si iti multumesc. Esti extrem de draguta cu ceea ce imi spui si ma simt incurajata sa devin mai buna in ceea ce fac.

Ma faceti sa vreau sa va arat alte desene. Mi-as dori sa pot sa am mai multa experienta in desen si desigur talent dar momentan va arat nivelul meu si ceea ce ma incanta din ceea ce pot face. Cine stie poate voi deveni tot mai buna. Apreciez comentariile foarte mult si mai ales cele cu sfaturi. Desenele deja facute mai ales cele in pix nu le prea pot retusa, dar pe viitor as putea sa fiu mai atenta la ce imi spuneti acum.
Va las asadar , sa nu comentez fara o alta "creatie", doua desene (mai mult schite) in pix, noua mea pasiune. Asta si sa diversific fata de ceea ce am pus deja. Mi-am propus sa vin cu lucruri cat mai diverse aici in "micul meu colt de imaginatie"
Image
Image

Post Reply