Plastelină Imaginară

Post Reply
AdyAlex
Academy Student
Academy Student
Username AK: AdyAlex

Plastelină Imaginară

Post by AdyAlex » Mon Mar 20, 2017 10:24 am

http://imgur.com/a/mnqJU

Descriere : Izanagi...mi-am transformat imaginația in realitate.
Ce reprezintă : Vărsările de sentimente și de ganduri.
Sursa de inspirație : Copacul Divin,Naruto Shippuden,Tsukuiomy Infinit.
De ce plastelină : Păi am postat deja cateva desene in creion si cariocă dar am zis sa mai incerc ceva nou...pot face chestii din orice si din pahare,pixuri,covoare e super simplu...cand creez ceva imi imaginez un chenar negru in care incep sa-l umplu cu imaginatia mea venita din vărsări de sentimente si ganduri pozitive sau negative...poți considera asta cea mai puternica arma a omenirii :) anime-urile sunt doar 1% din exemplele vii de pe lumea asta...tot ce ne inconjoara e dintr-o imaginatie,o viziune a cuiva ai putea spune ca omenirea a aparut dintr-un gînd...cam asa stau lucrurile pe planeta asta in mod normal :))

Crimson
Chūnin
Chūnin

Re: Plastelină Imaginară

Post by Crimson » Sat Mar 25, 2017 12:47 am

Mi-ar plăcea o mică descriere legată de creeație. Ce reprezintă pentru tine? Sursa de inspirație? De ce plastelină? Eu îmi imaginez multe lucruri, începând cu o floare uriașă magică și ajungând la ”Attack on Titan”, dar aș vrea să știu și cât de departe sunt de adevăr. Arată cel puțin interesant. Aștept câteva lămuriri și detalii.

AdyAlex
Academy Student
Academy Student

Post by AdyAlex » Sun Mar 26, 2017 8:14 am

Crimson wrote:Mi-ar plăcea o mică descriere legată de creeație. Ce reprezintă pentru tine? Sursa de inspirație? De ce plastelină? Eu îmi imaginez multe lucruri, începând cu o floare uriașă magică și ajungând la ”Attack on Titan”, dar aș vrea să știu și cât de departe sunt de adevăr. Arată cel puțin interesant. Aștept câteva lămuriri și detalii.
Descriere : Izanagi...mi-am transformat imaginația in realitate.
Ce reprezintă : Vărsările de sentimente și de ganduri.
Sursa de inspirație : Copacul Divin,Naruto Shippuden,Tsukuiomy Infinit.
De ce plastelină : Păi am postat deja cateva desene in creion si cariocă dar am zis sa mai incerc ceva nou...pot face chestii din orice si din pahare,pixuri,covoare e super simplu...cand creez ceva imi imaginez un chenar negru in care incep sa-l umplu cu imaginatia mea venita din vărsări de sentimente si ganduri pozitive sau negative...poți considera asta cea mai puternica arma a omenirii :) anime-urile sunt doar 1% din exemplele vii de pe lumea asta...tot ce ne inconjoara e dintr-o imaginatie,o viziune a cuiva ai putea spune ca omenirea a aparut dintr-un gînd...cam asa stau lucrurile pe planeta asta in mod normal :))

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Sex: Feminin
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Tue Jun 20, 2017 12:21 pm

E interesantă!
Trebuie să recunosc că eu nu aș mai avea răbdare să lucrez cu plastilină : )) (abia m-am îndemnat acum vreo câțiva ani să folosesc lut, dar nu mă atrage)
Îmi place mult și viziunea ta, a artistului, deși recunosc că e cumva depărtată de a mea, dar mi se pare că oricum în orice fel de artă e loc de fel și fel de interpretări
Image

AdyAlex
Academy Student
Academy Student

Post by AdyAlex » Sat Jun 24, 2017 1:58 pm

Rogue wrote:E interesantă!
Trebuie să recunosc că eu nu aș mai avea răbdare să lucrez cu plastilină : )) (abia m-am îndemnat acum vreo câțiva ani să folosesc lut, dar nu mă atrage)
Îmi place mult și viziunea ta, a artistului, deși recunosc că e cumva depărtată de a mea, dar mi se pare că oricum în orice fel de artă e loc de fel și fel de interpretări
Este prima lucrare a mea in plastelină si probabil ce fac eu poate face si un copil de clasa a 3-a :) nu este nimic special si probabil este si ultima lucrare de genul :))

Post Reply