My photos ~LexyChan~

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Sex: Feminin
Rasa: Kitsune

Re: My photos ~LexyChan~

Post by Rogue » Sat Jun 17, 2017 12:06 pm

Sunt foarte frumos surprinse. Îmi plac. La cea cu florile nu mi se pare calitatea bună, nu știu dacă e de la aparat sau ți-au tremurat ție mâinile buut -_-
Anyway keep up the good work ^^
Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Post by Lexy » Mon Jun 19, 2017 8:52 pm

Raikiri wrote:Foarte frumoase pozele tale, Lexy-chan. Am o curiozitate, de fapt două. Cu ce anume le faci? După ce le faci, le și editezi, aplici filtre?
La cea cu gardul pare că te-ai inspirat de la Crimson, glumesc.
Așteptăm și altele.
Well....folosesc o rablă de Nikon :)) Am ceva probleme cu ea, nu prea focalizează bine și chestii din astea. Buut....decât delooooc... Filtre aplic, dar cat mai naturale. Personal nu imi plac cele "de telefon" sa le spun asa. Las un exemplu:
Spoiler: Arată
Original:Image
Editat:Image
@Rogue Ai dreptate :)) Nu prea mi-a ieșit poza din cauza ca ma grăbeam și exact atunci nu a vrut camera sa focalizeze :))
@Donna , @Morphogenic Mulțumesc de complimente ^^ Sincer acum chiar îmi face placere sa ies din casa doar sa fac poze. Chiar daca și în trecut îmi plăcea fotografia nu ii găseam timp destul, și sincer, pana în iulie s-ar putea sa fie ultima data când postez. Am o perioada grea la scoala.... -_- Wish me luck!

Deciii, asa ca de ziua mea :)) las astea aici. Sincer nici eu nu știu cum de am reușit sa fac asta. A fost extrem de cald în ultimele zile de ziceai ca te topește la lumina soarelui. Aberez prea mult. T_T Here we go! ^^
Image
Image
Image
Image
Image
Pssst! Ultima e una din preferatele mele ^^
Image
Sometimes you just gotta relax.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Mon Jun 19, 2017 10:23 pm

Sunt frumoase. A doua si a treia din setul pus acum imi plac in special. Sunt foarte frumoase si reusite mai ales ca faci asta cum poti si din placere. Eh mie imi plac pozele cu care vii deci cand te vei elibera de griji si aceasta perioada mai grea sper ca vei reveni in forta sa ne arati altele! Voi astepta cuminte pana atunci!

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Wed Jul 05, 2017 10:43 pm

Pozeee! :3
Sunt câteva poze care mi-au rămas în minte:
-Cea cu copacul extrem de frumos, unde ai specificat că mergi să stai la umbră și așa mai departe. Imaginea a ieșit bine și reușește cumva să mă atragă încât mi-aș dori la rândul meu să fiu acolo.
-Cea pe care ai dat-o exemplu cum că ai editat-o. Cred că este și o slăbiciune a mea pozele ce surprind soarele în general, fie că este răsărit, fie că este apus și mai ales dacă surprind și orașul. Iar tu ai surprins foarte bine.
-Și mi-a mai plăcut o poză cu cartierul tău, pentru cât de vii păreau culorile.
Per total m-au surprins plăcut toate pozele, chiar dacă în opinia mea la unele mergea un cadru mai bun, sau o focalizare. Aștept să văd cu ce altceva mai vii. ;3
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

poko
Genin
Genin

Post by poko » Thu Jul 06, 2017 6:45 pm

wow bravo girl superbe poze =:) continua sa le faci pt ca ai talent si vrem sa vedem cat mai multe aici (*)
Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Jul 09, 2017 8:07 pm

Hello! Long time no see! ^.^ @poko @Xie @Donna Mulțumesc pentru complimente. ^.^ Deci...am decis sa mai vin cu câteva poze. Nu am mai pus de ceva timp....scoala -_- Mda...nu le-am editat, lene *tuse Majoritatea sunt mai vechi, dar sunt și câteva mai noi. De exemplu primele doua. Here we go! ^.^
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Thu Jul 13, 2017 11:55 pm

Îmi place felul cum le surprinzi, prinzi niște unghiuri interesante.
Preferata mea e cea cu picăturile de apă.
O singură poză mi se pare că nu arată bine, cea în care e un fel de pod și e prins în imagine o mână X_X
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Fri Jul 14, 2017 4:45 pm

Lexy a venit cu poze noooi! Parca imi aduc aminte cum timida ai pus primul set de poze si uite ca acum te indrepti cu pasi repezi spre a treia pagina!
O sa incep cu prima si voi continua:

1. Imi place ce ai surprins, textul se vede dar nu prea din fata incat sa fie simplu. Este un unghi care face totul sa para mai fugitiv, mai artistic, te face sa ramai putin captivata de imagine. Nu am ce sa zic de rau. Imi place asa, nu cred ca ai fi putut integra mai bine decat ai facut acum.

2. Imi place foarte tare contrastul de culori din aceasta poza.
Albastrul acela de la geamuri cu albul so noantele de gri doar ofera un efect cromatic foarte placut.

3.La aceasta poza asa cum a spus si Rogue poate ca ar fi mers taiata putin sa scoti acea mana din cadru, sa ramana poate doar partea de sus a pasarelei si cerul intr-o proprortie mai mare. Am incercat sa incadrez asa pe telefon si sa stii ca se vede foarte fain.

4. Aw, cerul si jocurile lui de culori. Aceste combinatii ale culorilor cerului sunt nesfarsite si unele sunt mai reusite ca altele iar acestea sunt chiar frumoase. Pe mine m-a emotionat sa vad cerul surprins astfel. Poza ta este foarte reusita. Ai putea incerca sa pui intr-o zi un set numai cu cerul colorat in moduri diferite ca sa vedem de la o ppza la alta cat de frumos si uimitor poate sa fie. Este o idee poate vei face asta. ❤

5. Este superba. Are mister, duce inspre arta. Imi place! Doar ca sunt curioasa, nu prea imi dau seama, imi poti spune exact unde a fost realizata? Sunt picuri de ploaie si copaci care se reflecta sau?

6. Sa stii ca surprinzator asta este una din preferatele mele. Acele cutii postale ma intriga. Imi place mult poza si eu as vedea-o si in jurnale de calatorii ale unor fotografi priceputi. Da cred ca este preferata mea din set. Probabil ca si contrastele din poza ma incanta atat de mult. Este natura cu retro, culori calde si vii in combinatie cu cele reci. Pentru placerea mea as taia-o si pe aceasta sa fie in poza centrate mari cutiile postale, nai putin zid si cam jumate din tufis. Dar asta este poate si subiectiv, oricum imi place poza.

7. Norii cernati pe cer senin. Poetic si atat.

8. O alta poza geniala. Acea casa zici ca era ascunsa intre copacii unei paduri strasnice. Strada este data de gol in josul pozei dar fara asta chiar ai spune ca printr-un desis s-a ivit si o casa maiastra.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Jul 30, 2017 7:34 pm

Hello! Păăăi....sa încep cu începutul. @Rogue and @Donna , mulțumesc de încurajări. Cea cu picăturile de apa este defapt o fereastra. Stau la mansarda, iar geamurile sunt ușor înclinate. Pe scurt, picăturile de apa au căzut pe geam, iar copacul din spate este afara, se vede reflectat. (Nu ma descurc la explicat.... :( ) Am mai venit cu ceva poze. Nu sunt cele mai reușite. Vremea nu a ținut cu mine săptămânile astea. :/ Le las aici.
Image
ImageAici este tentativa mea de a prinde curcubeul. Waaa! Am prin un avion.
Image A ieșit cam în ceata, dar îmi place acest efect.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Jul 30, 2017 7:45 pm

Place place place place prima! Omg este asa reusita! <3 Daca sunt ochelarii tai cred ca ai surprins o mare tortura a persoanelor "ochelariste" pe timp de ploaie. Picaturile si lentilele aburite , o distractie intotdeauna. De aia am trecut pe lentile! Ha ha. Foarte dragut si spor in continuare.
P.S. Am incercat si eu recent sa surprind un curcubel in timp ce eram in miscare, lucru atat de greeeu .

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sat Sep 09, 2017 8:25 pm

My dear Donna, din când în când port și ochelari, pur și simplu îmi place cum îmi sta. Aş lăsa o poza pe undeva, dar meh...mi-e lene.
So, revin după o luuuuungă pauza. Vara asta am o fost o leneșă și jumatate. Pozele sunt facute recent, și mi-a fost lene sa le editez. Știu, sunt puține, dar ce contează? Le las aici.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Sat Sep 09, 2017 9:43 pm

A patra si a cincia imagine mi se par absolut geniale. Intotdeauna am apreciat mai mult imaginile usor blurate sau care nu lasa totul sa se vada, sa imi testeze imaginatia. Mi se par reusite. Imi place enorm cum ai reusit sa surprinzi picaturile de apa pe geam si abia astept sa mai vad poze de genul asta <3
Image
Image
Image

Post Reply