Midori incearca->Pozele mele

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Telekinetica

Midori incearca->Pozele mele

Post by Midori-chan » Tue Jun 13, 2017 1:22 pm

Buna! Ce credeti?Midori incearca lucruri noi in ultimul timp.Astazi a facut cateva poze.Bine, gata.Destul cu vorbitul la persoana a treia.Fotografia mi se parea plictisitoare si mereu o evitam.Acum, ca am incercat cu adevarat sa fac poze imi place mult.E prima data cans fac asta so astept pareri(bune si rele, dar jn limita bunului simt)si sfaturi. Pozele mele:
Spoiler: Arată
Image
Image
Image
Voi mai pune poze in viitorul apropiat.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Re: Midori incearca->Pozele mele

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Jun 13, 2017 1:40 pm

Nici mie nu prea imi placea sa fotografiez la inceput,dar acum ca am incercat chiar mi-am schimbat parerea :) .
Imi plac fotografiile tale,sa mai faci!!!
;)

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Jun 13, 2017 5:54 pm

KawaiiChan24 wrote:Nici mie nu prea imi placea sa fotografiez la inceput,dar acum ca am incercat chiar mi-am schimbat parerea :) .
Imi plac fotografiile tale,sa mai faci!!!
;)
Multumeesc!Voi mai face,bineinteles.Acum imi place fotografia si voi incerca sa fac mai multe poze si sa pozez si altceva in afara de flori.Astept si alte pareri,dragilor!

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Post by Lexy » Wed Jun 14, 2017 6:35 pm

Ma bucur ca ai dat o șansă fotografiei ^^ Acuuum, îmi place ca ales sa editezi pozele, eu de obicei nu prea le editez pentru ca ori mi-e lene ori nu am timp :)) Este un început bun și aștept poze nooooi! Sa ma anunți când postezi ^.^
Last edited by Lexy on Thu Jun 15, 2017 7:16 am, edited 1 time in total.
Image
Sometimes you just gotta relax.

Freedom
Genin
Genin
Nume: Tatsuya Shiba
Sex: Masculin
Rasa: Vrajitor

Post by Freedom » Thu Jun 15, 2017 7:00 am

Eu nu ma pricep deloc la asa ceva si cred ca nu sunt cel mai potrivit sa vorbesc desprea asa ceva. Dar imi plac pozele tale sunt frumoase.Mai fa ai mai pune.As vrea sa mai vad.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Thu Jun 15, 2017 8:43 am

Lexy wrote:Ma bucur ca ai dat o șansă fotografiei ^^ Acuuum, îmi place ca ales sa editezi pozele, eu de obicei nu prea le editez pentru ca ori mi-e lene ori nu am timp :)) Este un început bun și aștept poze nooooi! Sa ma anunți când postezi ^.^
Multumesc mult,Lexy!Le editez cand ma plictisesc,dar nu pe toate.Pana acum,decat cea cu trandafirii albi nu a necesitat editare,restul mi s-au parut mai dragute cu diferite efecte sau alte chestii.
Freedom wrote:Eu nu ma pricep deloc la asa ceva si cred ca nu sunt cel mai potrivit sa vorbesc desprea asa ceva. Dar imi plac pozele tale sunt frumoase.Mai fa ai mai pune.As vrea sa mai vad.
Multumesc,Freedom!Am mai facut si normal ca mai pun.
Si acuuuuum...Sa imi tin promisiunea.Am revenit cu alte cateva poze:
Image
Image
Image
Astept din nou pareri!^^

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Fri Jun 16, 2017 11:28 am

Aww, iubesc trandafirii! Foarte frumoase pozele iar cele puse de curand mi se par si putin misterioase (prima cel putin imi da aceasta impresie) Sper sa ne mai arati din ceea ce surprizi cu aparatul!

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Sat Jun 17, 2017 12:16 pm

Ăh , nu vreau să par idioată că zic asta, but... de ce nu le faci mai mari ? Eu personal am probleme de vedere și mă chiorăsc teribil când mă uit la ele, plus că nu pot să observ detaliile ca să îmi fac o părere mai concretă. Mie cel mai mult la fotografii detaliile îmi plac, iar la tine nu se văd. Efectul la a treia poza din primul post nu mi se pare cel mai răsărit, e prea închis, nu mi se pare potrivit sincer.
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sat Jun 17, 2017 2:00 pm

Donna wrote:Aww, iubesc trandafirii! Foarte frumoase pozele iar cele puse de curand mi se par si putin misterioase (prima cel putin imi da aceasta impresie) Sper sa ne mai arati din ceea ce surprizi cu aparatul!
Multumesc!O sa mai pun poze cat de curand pot!Si mie imi plac mult trandafirii.sunt printre florile mele preferate.
Rogue wrote:Ăh , nu vreau să par idioată că zic asta, but... de ce nu le faci mai mari ? Eu personal am probleme de vedere și mă chiorăsc teribil când mă uit la ele, plus că nu pot să observ detaliile ca să îmi fac o părere mai concretă. Mie cel mai mult la fotografii detaliile îmi plac, iar la tine nu se văd. Efectul la a treia poza din primul post nu mi se pare cel mai răsărit, e prea închis, nu mi se pare potrivit sincer.
Pai.....le fac cu telefonul si de aceea nu sunt mai mari si daca le-as mari eu,ar fi mai neclare(sa zic asa)decat acum,mult mai neclare.Am incercat,crede-ma.La atreia poza din primul post,asta mi s-a parut cel mai potrivit efect.Crede-ma,nu se vedea foarte bine cu altul,am incercat,dar iti respect parerea.Si mai e ceva:am zis ca sunt incepatoare,deci poate ca si acesta e un motiv de ce nu au iesit foarte bine pozele.Multumesc ca ti-ai exprimat parerea^^

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Sat Jun 17, 2017 2:05 pm

Acum ca ai spus ca esti incepatoare, vad cu alti ochi pozele si cred ca sunt destul de reusite in conditiile astea. Sunt sigura ca daca mai lucrezi putin la tehnica, pe viitor vor fi si mai bune.

Imi place foarte mult prima poza din al doilea set. Nu inteleg foarte bine ce e acolo, dar tocmai misterul asta ma intriga si ma face sa vreau sa o revad si sa imi si placa atat de mult.

Felicitari si sper sa ne incanti in curand cu si mai multe poze >:D<
Image
Image
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Jun 27, 2017 7:33 am

Morphogenic wrote:Acum ca ai spus ca esti incepatoare, vad cu alti ochi pozele si cred ca sunt destul de reusite in conditiile astea. Sunt sigura ca daca mai lucrezi putin la tehnica, pe viitor vor fi si mai bune.

Imi place foarte mult prima poza din al doilea set. Nu inteleg foarte bine ce e acolo, dar tocmai misterul asta ma intriga si ma face sa vreau sa o revad si sa imi si placa atat de mult.

Felicitari si sper sa ne incanti in curand cu si mai multe poze >:D<
Multumesc mult,Morpho!
Am revenit cu alte fotografii facute de mine,bineinteles.Sper sa va placa si astept pareri^^
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Tue Jun 27, 2017 8:06 am

Ce dragute. Imi place cea cu cartea si trandafirul. Ai mers asa inspre o latura mai artistica. De asemenea este un plus poza cu posica. Ador pisicutele. Super, cand mai faci revino cu altele linistita ca vei avea de cine sa fie apreciate!

Post Reply