Some poems...

Post Reply
Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Sex: Feminin
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Some poems...

Post by Lexy » Fri Jun 30, 2017 6:50 am

Hello! Intr-un final am decis sa postez și eu câteva poezii :D Asta este o poezie mai veche. Nici nu mai știu când am scris-o sau ce avea în minte atunci. Am gasit-o când îmi făceam curățenie prin camera. :)) Here we go! ^^
Fluturi
Ne tot negam sentimentele
Spunând ca este incorect și inuman
Doar o iubire trecătoare
Sau o iubire de-o vara
Încă îmi neg sentimentele
Le las sa putrezească
Undeva ascunse bine în inima mea
Dar când mă îmbrățișezi, mangai și-mi zâmbești
Simt cum fluturi îmi inunda mintea, inima
Și ca o sa plutesc dacă nu ma ții bine
În acel moment uit de restul lumii
Crezând ca suntem doar noi doi pe lumea asta
Sentimentele încuiate în castelul dărăpănat
Își iau zborul ca niște păsări libere
Ca niște fluturi
Doza mea de fluturi.
Image
Sometimes you just gotta relax.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: Some poems...

Post by Donna » Fri Jun 30, 2017 7:02 am

Deja ti-am marturisit ca mie imi place deci nu va fi acum o surpriza sa iti spun ca ma bucur ca ai impartasit poezia si cu noi.
Sunt putin uimita deoarece vad o maturitate in poezie si mai ales daca spui ca e si o poezie veche... Ma face doar curioasa sa aflu care a fost momentul (poate) care te-a inspirat sa o scrii.
Spun si aici ca imi place unitatea poeziei, stilul modern, lipsa rimei dar totusi compozitia bine inchegata.
Inca incerc sa imi dau seama ce ar fi mers poate in loc de acel "inuman" dar nu ma afecteaza atat de tare incat sa imi strice parerea buna despre poezie.
Eu am fost putin surprinsa sa o citesc, mi-a transmis viziunea romantica a unor indragostiti care isi traiesc povestea in ciuda fricii poate de a fi implicat in ceva atat de important. E putin melancolica poezia dar devine mai alerta mai plina de emotie spre final. Mie imi plac fluturii tai!

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Rasa: Phoenix

Re: Some poems...

Post by Chiyo » Fri Jun 30, 2017 8:40 pm

Leeexyyy. :3 Eu nu scriu poezie, dar voi încerca să comentez despre ce mai știu și eu în mare parte.
Sunt plăcut surprinsă să aflu că scrii poezii. Îmi place asta! Și mă bucur mai ales că ai împărtășit-o cu noi. Legându-mă acum de ceea ce ai scris, am emoții când vine vorba de poezii care nu rimează, pentru că unele îmi plac, altele nu, cred că e pur și simplu despre ceea ce transmite sau cum sunt alese cuvintele. Mi se pare dificil să creezi o poezie care să prindă la public neavând rimă. Și cel puțin în privința mea, tu ai reușit asta, să mă ”prinzi”. Îmi place felul în care este scrisă, după cum a spus și Donna îmi transmite un aer mult mai matur decât m-aș fi așteptat. Combinațiile sau comparațiile acestea îmi sunt pe plac și în mod special îmi place cum ai încheiat cu acel ”Doza mea de fluturi”. Sună plăcut.
Aș vrea să mai văd înainte să mă pronunț cu privire la tot. Critică nu cred că am(sau sfaturi) cu siguranță poate ieși chiar mai bine, dar asta depinde de tine, de cât timp aloci, de sentimente, inspirație și alte lucruri. Felicităări, Chiyo e încântată. :3
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Post Reply