Ultimul film văzut

poko
Genin
Genin

Re: Ultimul film văzut

Post by poko » Sun Apr 09, 2017 4:48 pm

HER/2013 - Un scriitor singuratic dezvolta o relatie stranie cu proaspat-cumparatul sistem de operare, proiectat sa îi satisfaca toate nevoile... (*)
Image

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Cerberus

Post by tek » Thu Apr 13, 2017 8:06 am

Pai, au fost doua filme cu acelasi actor deci presupun ca le pot pune pe ambele aici. Pai, primul film a fost Logan, cand a aparut la cinema, in care a jucat Hugh Jackman ultima oara ca Wolverine, un film excelent dupa parerea mea, si al doilea a fost un film mai vechi de al lui , Prisoners, in care sunt doua copile rapite iar el alaturi de politie si prietenul lui a carui fiica a fost si ea rapita incearca sa le gaseasca.

poko
Genin
Genin

Post by poko » Thu Apr 20, 2017 3:27 pm

daca tot e 'zapada in aprilie' afara recomand filmul care mi-a placut foarte mult APRIL SNOW / KOREA / 2005 (*)
http://asianwiki.com/April_Snow
Image

Chiyo
Kage
Kage
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Mon May 01, 2017 1:49 pm

Ultimul film văzut a fost Frumoasa și bestia (Beauty and the beast).
Actori: Bella - Emma Watson/ Beast - Dan Stevens/ Gaston - Luke Evans
Director: Bill Condon
Review: Voiam de ceva timp să îl văd, în special la cinema (în 3D aparent). Am auzit multe păreri, atât negative cât și pozitive, multe fiind și la adresa Emmei. Mm, mie personal mi-a plăcut filmul. Mi-a plăcut felul în care a fost regizat, decorul (cred că s-a pus un mare accent pe asta), cum au surprins fiecare moment. Actorii îmi par foarte bine aleși, Emma intră în rol extrem de bine, chiar m-a dus cu gândul la copilărie și mi-a plăcut mai mult decât desenul în sine. Din partea mea are toate laudele.

Înainte de acest film, am văzut Logan (2017) care din nou a fost un film foarte controversat. Într-adevăr, acțiunea nu este atât de ”fantastică” precum este în restul filmelor, dar având în vedere că se încearcă un ”final”, povestea pare în regulă. Din nou, mie personal mi-a plăcut filmul. M-a dus cu gândul la primele filme cu Logan și fiind personajul preferat din X-Men este imposibil să nu-mi placă orice film în care apare actorul în sine. : ))
Actori: Wolverine - Hugh Jackman/ Professor X - Patrick Stewart
Director: James Mangold
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Tue May 09, 2017 8:55 pm

(ATENTIE SPOILERE)

Ăăăă , efort de memorie, că nu prea am avut timp să mai văd filme în ultimul timp ... hmmm, cred totuși că ultimul film pe care l-am văzut a fost Tați și fiice, cu Amanda Seyfried și Russel Crowe. Povestea în sine e ușor weirdo , e vorba de un tată scriitor care are probleme psihice, se internează și apoi se chinuie să își crească fetița. Scrie această carte cu titlu Tați și fiice și câștigă premiul Pullitzer pentru ea, însă având convulsii de la problemele neurologice cade cu capul de calorifer și moare. Povestea este între trecut și prezent, căci o arată pe ea adolescentă , dar și copil, cu momente și probleme de când încă trăia tatăl ei. În prezent lucrează cu copii cu probleme și îi ajută , subliniază chiar povestea ei și spune că tatăl ei a iubit-o și a luptat pentru ea, însă are problema că nu poate iubii și e extrem de ușuratică, până întâlnește dragostea adevărată or kind of . E screwed out filmul, mind blowing și depinde de gusturi, daar pentru mine a fost okay din moment ce a o minte mai twisted.
Image

poko
Genin
Genin

Post by poko » Wed Jul 26, 2017 1:30 pm

SECRETUL LUI ADALINE destul de ok dar prea neverosimil (*)
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Wed Jul 26, 2017 2:13 pm

Ultimul film pe care eu l-am vazut a fost Baby Driver. Ce as putea sa spun despre filmul asta, huh? Dupa vreo 10 minute am soptit catre o prietena daca as putea sa ma casatoresc cu actorul principal lol.
Ehem, sa devin serioasa, ce naiba?! Filmul mi-a placut. Actiunea a fost acolo, replicile au fost interesante si m-au facut sa rad unde era cazult, iar muzica a fost perfecta. Melodiile alese s-au potrivit de minune cu momentul si este cam singurul motiv pentru care as petrece inca 2 ore urmarindu-l.
Image
Image
Spoiler: Arată
Image

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Cerberus

Post by tek » Fri Aug 11, 2017 8:24 pm

Mi-e lene sa stau sa fac o descriere a ficarui film ca am vazut o gramada in ultimul timp. O sa le pun in ordinea in care le-am vazut.

-Baywatch
-Spiderman: Homecoming
-Babydriver
-Seven (Un film destul de vechi din 1980 parca cu Morgan Freeman si Brad Pitt daca nu ma insel)

Si ca seriale (stiu ca nu e loc aici dar spun tot ce am vazut :( )

-Narcos ( revazut)
-Sons of Anarchy (sezonul 7)
-El Chapo ( 6/9 episoade)
-Southland ( Sezonul 3 din 5, mi se pare cel mai interesant in momentul de fata )

Esohpatem
Admin
Admin
Username AK: Esohpatem

Post by Esohpatem » Sat Sep 16, 2017 1:48 pm

Nerawareta Gakuen este ultimul vazut (acum 2 ore, cred). Este un film anime destul de bun. Initial am vrut sa il notez cu 8, la final am schimbat in 7. Are cateva scene care imi raman neclare. Recomand persoanelor care adora serialele/filmele romantice :D

poko
Genin
Genin

Post by poko » Sun Oct 08, 2017 1:38 pm

3 METRI DEASUPRA CERULUI ecranizare spaniola dupa cartea omonima alui Federico Moccia filme cu mare priza la tineret dar care pe mine m-a impresionat atat cat sa renunt la a cumpara cartea dar trebuie sa recunosc ca Hace si Gin au fost preferatii mei =:) (*)
Image
Image

Esohpatem
Admin
Admin
Username AK: Esohpatem

Post by Esohpatem » Wed Dec 13, 2017 5:09 pm

Da... eu nu prea ma uit la filme. Nu am rabdarea necesara.
Cred ca e o pierdere de timp sa spun ca ultimul film vazut este Singur acasa :))

Geostorm

După o serie de dezastre naturale care puneau în pericol omenirea, conducătorii lumii au colaborat pentru construirea unei reţele de sateliţi care să stabilizeze climatul. Însă sistemul a început să dea erori, iar specialiştii mai au foarte puţin timp la dispoziţie pentru a detecta problema şi a salva planeta.
Gerard Butler revine pe marile ecrane în rolul unui inginer care, alături de fratele său (Jim Sturgess), este angajat să rezolve problema tehnică de pe unul dintre sateliţi. În timp ce Jake (Butler) este trimis în spaţiu să repare defecţiunea, Max (Sturgess) începe să investigheze ipoteza unei conspiraţii la nivel înalt, chiar din interiorul Casei Albe.

Mi-a placut acest film foarte mult. Eu sunt mare fana a filmelor in care omenirea este pusa in pericol. Chiar il recomand pasionatilor.

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Sun Dec 17, 2017 12:03 am

nu m-am mai uitat la un film ... de luni bune, am prins unul zilele trecute, pe seară, de Crăciun gen pe Diva, ceva gen tradus de ei ”Îndrăgostiți lulea”..meh, a mers ca să omori timpul, dar destul de slăbuț
așa la film la cinema ultima dată am văzut Jigsaw, moștenirea, smth like, e de groază, kind of, adică are și unele părții mai nasoale, dar eu am fost ok deși prietena mea mi-a urlat non stop în ureche și mi-a fracturat mâna
Image

Post Reply