Ultimul sezon din Fairy Tail va începe în octombrie

Post Reply
Caciulacdlac
Jurnalist
Jurnalist
Username AK: Caciulacdlac

Ultimul sezon din Fairy Tail va începe în octombrie

Post by Caciulacdlac » Thu Apr 05, 2018 8:05 pm

Creatorul seriei manga Fairy Tail, Hiro Mashima, a dezvăluit pe contul său oficial de Twitter că „sezonul final” al adaptării anime a seriei va avea premiera în această toamnă, în luna octombrie.
Autorul a mai anunțat că, pe lângă o nouă serie manga originală care va începe pe 27 iulie, mai are în plan o continuare a seriei Fairy Tail, precum și un spin-off.
Image
Seria manga Fairy Tail a început în 2008, terminându-se anul trecut. Aceasta a primit o adaptarea anime care a numărat până acum 2 sezoane, unul în 2009 și celălalt în 2014. Mashima a mai creat și manga Rave Master, care a avut 35 de volume și o adaptare anime de 51 de episoade.

Sursa: ANN

kidor
Academy Student
Academy Student
Username AK: Kidor

Re: Ultimul sezon din Fairy Tail va începe în octombrie

Post by kidor » Fri Apr 06, 2018 7:41 pm

mor... abia astept

Seba123
Academy Student
Academy Student
Username AK: Seba123

Post by Seba123 » Fri Apr 06, 2018 7:43 pm

Si se stiu cate episoade vor fi?

Caciulacdlac
Jurnalist
Jurnalist
Username AK: Caciulacdlac

Post by Caciulacdlac » Fri Apr 06, 2018 10:08 pm

Seba123 wrote:Si se stiu cate episoade vor fi?
Nu s-a anuntat nimic oficial. Dupa calculele mele, tinand cont de ritmul cu care au fost facute primele 2 serii si cate capitole manga au mai ramas de adaptat, vor fi in jur de 80 de episoade.

HASCHWALT
Academy Student
Academy Student
Username AK: aschwalt

Post by HASCHWALT » Sat Apr 07, 2018 3:42 pm

Nu stiu ce sa spun,un prieten care a citit manga ,mi-a spus ca eu fiind la episodul 277... sunt abia la jumate... probabil sezonu 3 va fii si cel mai lung si intr-adevar sper sa fie....
Desi nu-mi placea fairy tail si cand am auzit ... de el mi s-a parut prea colorat o prostie... acuma sunt un om obsedat... si am incercat cu nerabdare sa vad cand incepe ...si multe teorii ,eu unul nu stiam ca o sa mai inceapa ceva... :D

DektuYato
Academy Student
Academy Student
Username AK: DektuYato

Post by DektuYato » Sun Apr 08, 2018 12:42 am

Damn e trist caci credeam ca incepe in vara asta anime'ul come on anyway sunt sigur ca cel putin 100 eps vor fi,altfel nu e FT :)>- :)>- :)>-

D3v1lXD
Academy Student
Academy Student
Username AK: D3v1lXD

Post by D3v1lXD » Thu Apr 12, 2018 12:02 pm

E cam naspa ca apare in octombrie ma asteptam mai devreme mia pacut mult FairTaly dar aste e ma bucur ca apare ultumul sezon nu prea vroiam sa sa termine asa animeu

DrChaos
Academy Student
Academy Student
Username AK: DrChaos

Post by DrChaos » Mon Apr 30, 2018 5:26 pm

ohoho.....de-abea astept am revazut primul sezon de nenumarate ori (din pacate pe alt site, inca nu descoperisem Anime Kage) , dar eram destul de trist ca se termina asa.....este una din seriile mele preferate, pacat totusi ca ati specificat "ultimul sezon" , totusi daca are cam tot atatea episoade ca primul nu conteaza cai ultimul....mai lipseste sa aflu ca si bleach va continua si ziua asta va fi inplinita
:D :D :D

Post Reply