Primul film Fate/stay night: Heaven's Feel va apărea în Japonia pe 30 septembrie

Post Reply
Caciulacdlac
Jurnalist
Jurnalist
Username AK: Caciulacdlac

Primul film Fate/stay night: Heaven's Feel va apărea în Japonia pe 30 septembrie

Post by Caciulacdlac » Mon Feb 20, 2017 1:51 pm

Un cinematograf din Tokyo a pus deja în vânzare biletele pentru primul film Fate/stay night: Heaven's Feel, dezvăluind astfel şi data premierei, 30 septembrie 2017.
Image
Staff-ul francizei Fate/stay night a anunţat anul trecut în martie că proiectul va fi împărţit în trei filme separate, primul lansându-se in 2017. Proiectul a fost iniţial anunţat în 2014 ca un singur film.

Tomonori Sudou (directorul de animaţie a seriilor Fate/stay night: Unlimited Blade Works şi Fate/Zero) va regiza filmele, iar studio-ul ufotable se va ocupa de animaţie. Yuki Kajiura (Fate/stay night: Unlimited Blade Works, Fate/Zero) va compune muzica.

"Heaven's Feel" este una dintre rutele din romanul vizual original Fate/stay night. O adaptare manga a acestei rute a fost lansată în mai 2015.

Adaptarea anime a rutei "Unlimited Blade Works" a avut premiera în octombrie 2015. Anime-ul iniţial Fate/stay night a început în 2005, iar Fate/Zero, un prequel al întregii serii a fost lansat în 2011. Puteţi urmări aceste seriale accesând link-urile de mai jos:
Sursa: ANN

DragoMuseveni
Chūnin
Chūnin
Nume: Emiya Ophis
Varsta: 21
Sex: Masculin
Rasa: Dragon

Re: Primul film Fate/stay night: Heaven's Feel va apărea în Japonia pe 30 septembrie

Post by DragoMuseveni » Tue Feb 21, 2017 1:45 pm

Avand in vedere ca e animat de Ufotable , nu o sa fim dezamagiti privind animatia . Dar ma intreb pana unde va anima
Opinia mea pentru cei ce au jucat visual novel-ul ( heavy spoiler , deschideti pe riscul vostru)
Spoiler: Arată
Cred ca va anima pana la bucata cand Shiro afla de tot ce a patit Sakura cat timp a a trait in familia Matou . Daca incheie filmul cu declaratia de iubire e perfect desi nu cred ca se va intampla asta
ImageImage

Post Reply