-Portofoliul meu-

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Telekinetica

-Portofoliul meu-

Post by Midori-chan » Wed Jun 28, 2017 8:21 pm

Hello!Am decis sa imi postez si eu portofoliul,desi nu complet.Voi mai pune in viitorul apropiat.Sper sa va placa si astept pareri^^
Spoiler: Arată
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Re: -Portofoliul meu-

Post by Mikasa-Chan24 » Thu Jun 29, 2017 3:56 pm

IImi plac toate dar in special cea cu Yuno,Hell girl si ultima poza. Ce program folosesti pentru a edita pozele?

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Thu Jun 29, 2017 5:57 pm

KawaiiChan24 wrote:IImi plac toate dar in special cea cu Yuno,Hell girl si ultima poza. Ce program folosesti pentru a edita pozele?
folosesc Photo editor de pe befunky.com si alte cateva programe ocazional.Tu ce program ai folosit pentru semnatura ta?

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Post by Mikasa-Chan24 » Thu Jun 29, 2017 6:28 pm

Tot acelasi >:) m-am uitat la "recrutare graficieni" la ce program ai folosit si l-am incercat,e chiar foarte bun =D>

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Mon Jul 03, 2017 9:35 am

Ultimele 3 sunt frumușele, arată bine și au efecte ok.
Dar primele nu îmi plac, fără supărare. Mi se par extrem de prost poziționate textele, plus nu chiar cea mai bună alegere nici la fonturi în sine.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Mon Jul 03, 2017 11:07 am

La primele 3 mi se pare interesanta ideea cu poze pe fundal si una in prim plan. Claritatea fetei din prim-planul primei poze (nu stiu cum o cheama) nu mi se pare tocmai cea mai inspirata alegere. La celelalte e bine (nu stiu sa lucrez grafic, asadar vorbesc din perspectiva unui necunoscator). SI OMG! Hell Girl! Ador seria :<3 <3 Pe mine personal fontul si culorile alese nu ma deranjeaza si cred ca si textele sunt alese destul de inspirat.

Cea de a patra imi aduce aminte de culorile de apa ce se intrepatrund pe foaie, iar tipa e foarte adorabila.

Felicitari pentru munca depusa si continua! >:D<
Image
Image
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Mon Jul 03, 2017 4:25 pm

Rogue wrote:Ultimele 3 sunt frumușele, arată bine și au efecte ok.
Dar primele nu îmi plac, fără supărare. Mi se par extrem de prost poziționate textele, plus nu chiar cea mai bună alegere nici la fonturi în sine.
Mie mi se pare ca am ales bine fonturile si ca le-am pozitionat bine.Poate la prima nu e tocmai potrivit,dar la celelalte doua mi se pare ca arata bine.In fine,e parerea ta si o respct.Multumesc ca ti-ai exprimato! :)
Morphogenic wrote:La primele 3 mi se pare interesanta ideea cu poze pe fundal si una in prim plan. Claritatea fetei din prim-planul primei poze (nu stiu cum o cheama) nu mi se pare tocmai cea mai inspirata alegere. La celelalte e bine (nu stiu sa lucrez grafic, asadar vorbesc din perspectiva unui necunoscator). SI OMG! Hell Girl! Ador seria :<3 <3 Pe mine personal fontul si culorile alese nu ma deranjeaza si cred ca si textele sunt alese destul de inspirat.

Cea de a patra imi aduce aminte de culorile de apa ce se intrepatrund pe foaie, iar tipa e foarte adorabila.

Felicitari pentru munca depusa si continua! >:D<
Da,ai dreptate,claritatea primei poze lasa de dorit.Nici eu nu sunt foarte mandra de ea. :( Multumesc mult de parere,Morpho! <3

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Tue Jul 04, 2017 9:03 am

Hm am reincercat si eu programul de curiozitate. Stiam de el caci l-am mai folosit in trecut dar numai pentru facilitatiile rapide si simple. Mie imi place de foarte mult ideea primelor poze, cred ca este de efect dar poate ca ar fi mers gasite poze mai clare. Iti spun asta deoarece unele se vad incetosate iar altele extrem de clar si strica imaginea pe final. Mie imi place scrisul de pe ele nu ma deranjeaza. Mirai Nikki este unul in animeurile mele preferate dar chiar si fara sa imi placa animeul tot mi-ar fi placut poza cu Yuno la fel in cazul lui Hell Girl. Dintre ultimele poze imi place foarte mult penultima caci fata este extrem de frumoasa si rochiea este doar "aaah" iar editarea mi se pare ca foloseste bine aceste plusuri.
Revenind la lucrurile importante imi place ca ai idei frumoase si interesante si ca per total ies foarte bine. Poate ca putin mai multa munca la detalii le vor face cu adevarat exceptionale. Eu sunt curioasa sa mai vad poze, sa iti vad evolutia macar din punctul de vedere al spectatorului caci nu am nici un fel de experienta sau cunostiinte in domeniu. Eu pot sa vad ceva ce imi place si sa argumentez cat mai obiectiv asta.
Spor la cat mai multe si cat mai frumoase!

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Jul 04, 2017 7:01 pm

Donna wrote:Hm am reincercat si eu programul de curiozitate. Stiam de el caci l-am mai folosit in trecut dar numai pentru facilitatiile rapide si simple. Mie imi place de foarte mult ideea primelor poze, cred ca este de efect dar poate ca ar fi mers gasite poze mai clare. Iti spun asta deoarece unele se vad incetosate iar altele extrem de clar si strica imaginea pe final. Mie imi place scrisul de pe ele nu ma deranjeaza. Mirai Nikki este unul in animeurile mele preferate dar chiar si fara sa imi placa animeul tot mi-ar fi placut poza cu Yuno la fel in cazul lui Hell Girl. Dintre ultimele poze imi place foarte mult penultima caci fata este extrem de frumoasa si rochiea este doar "aaah" iar editarea mi se pare ca foloseste bine aceste plusuri.
Revenind la lucrurile importante imi place ca ai idei frumoase si interesante si ca per total ies foarte bine. Poate ca putin mai multa munca la detalii le vor face cu adevarat exceptionale. Eu sunt curioasa sa mai vad poze, sa iti vad evolutia macar din punctul de vedere al spectatorului caci nu am nici un fel de experienta sau cunostiinte in domeniu. Eu pot sa vad ceva ce imi place si sa argumentez cat mai obiectiv asta.
Spor la cat mai multe si cat mai frumoase!
Nu folosesc doar acest program,mai folosesc si altele,dar asta mai multicel.De exemplu,pentru primele trei nu l-am folosit pe acesta.Ma bucur ca iti plac!Multumesc mult,Donna si sigur ca voi mai pune cat de curand! :)

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sun Jul 16, 2017 3:22 pm

Am revenit cu inca cateva.
Imagini editate:
Image
Image
Image
Cateva colaje:
Image
Image
Image
Sper sa va placa si astept pareri!si daca vreti sa imi dati niste sfaturi,nu ezitati!^-^

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Sun Jul 16, 2017 5:25 pm

Prima este geniala. Imi place extrem de mult. Atat de mult incat chiar mi-as dori un astfel de tablou in camera mea, cine stie poate chiar ma va bate gandul...
Imi place ca ne arati diverse stiluri. Ca vii si ne prezinti alte abordari chiar daca poate ultimele poze ca principiu aduc cu pozele puse in primul set.
Ai un mare like pentru persoajele alese. Din nou pare ca unele sunt in ceata dar imi pare draguta imbinarea in forma de puzzle.

Rogue
Anbu
Anbu
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Sun Jul 16, 2017 6:43 pm

Editurile chiar îmi plac, au efecte drăguțe ^^
Și nu te supăra pe mine că insist cu chestia asta, nu e din răutate, dar crede-mă că la colaje nu poziționezi bine textele, alegi un size mult prea mare și fonturile în sine sunt inestetice. Și ca să înțelegi ce spun, că observ că nu ești deloc de aceeași părere și ai impresia că faci bine, uită-te singură atentă la al doilea colaj, unde o parte din text vine fix pe fruntea unui personaj dintr-o poză. Eu chiar cred că nu arată bine ... și lucrez de mult și chestia cu fonturile și așezarea lor e o problemă des întâlnită la mulți care lucrează în grafică, încerc să te fac să înțelegi doar ca să ajungi să lucrezi și mai bine de atât!! Mult succes în continuare, hug
Image

Post Reply