După apus

Moderator: Moderator RPG

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Jaden Seju
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Călăreț al Apoc.

După apus

Post by Jaden » Wed Jul 19, 2017 9:27 pm

Dacă am învățat ceva în 18 ani, acel lucru este faptul că cel mai bun moment de ieșit la alergat este după ce soarele a apus, parcul era destul de gol, nu erau câini să mă latre, era destul de răcoare, plus că eu iubesc noaptea, așa că avantaj Jaden. Eram aici deja cam de două ore și pierdusem de mult numărul turelor, dar picioarele mele spun că ar cam trebuii să mă opresc și pic pe o bancă de lângă pista de alergat.
-Ar trebuii să învăț să mă opresc uneori înainte de punctul în care să nu mai pot merge.
Image
I have many names: Executioner, Fear, End of the days, but I prefer Death...

Artemis
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Asteria
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Nymph

Re: După apus

Post by Artemis » Wed Jul 19, 2017 9:47 pm

Cu mine vorbește? Fata se află lângă copacul cel mai apropiat, destul de apropiat încât îl auzi pe băiat de parcă vorbea cu ea. Citea un roman de dragoste aiurea care o captivase de ceva vreme. Îl lăsă jos. N-ai avea curajul să faci asta dacă ai fi conștient de pericole. Se ridică și inspiră aerul răcoros al serii. Dar deocamdată e pace.
Image
/ head in the clouds / heart in the stars / soul in the eternal /
Psj. Principal / Asteria

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 19, 2017 9:58 pm

-Crede-mă, am pățit chestii destul de rele, cuvântul "Pericol" nu e prea impresionant.
Spun către fata ce cumva se băgase în discuția dintre mine și persoana mea în care ne regretam deciziile din viață.
-Am fost odată mort, nu o să pățesc asta din nou.
Image

Artemis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Artemis » Wed Jul 19, 2017 10:02 pm

Ai fost mort? Îl privi atentă când acesta se întoarse spre ea. Începu să calce repejor spre el, curioasă. Poți detalia puțin? Nu voia să îl preseze să povestească ceva ce nu ar dori, dar atitudinea lui dezinvoltă o făcea pe Asteria să se simtă comod cu interogatul.
Image
Psj. Principal / Asteria

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 19, 2017 10:09 pm

-Da, mama mi-a băgat o coasă direct prin inimă, m-am întâlnit cu moartea, mi-a dat o mică probă și apoi am revenit pe aici printre cei vi.
Tonul vocii mele părea unul destul de imparțial, povesteam de parcă m-aș fi dus până la magazin și vânzătoarea nu avea să-mi dea rest. Greu de spus dacă mințeam sau spuneam adevărul.
Image

Artemis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Artemis » Wed Jul 19, 2017 10:18 pm

Începea să se întrebe de starea de sănătate a tipului, dar deocamdată nu pomeni nimic. Deci, ăăm, nu te înțelegeai cu mama ta prea bine. Era greu să reacționezi normal la o afirmație așa tulburătoare. Dar dacă spunea adevărul, îl admira enorm pentru faptul că nu era afectat de povestea asta. Prinse și ea curaj. A mea mi-a șters memoria și m-a renegat pentru că nu am vrut să mi-o trag când împlinisem 15 ani.
Image
Psj. Principal / Asteria

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 19, 2017 10:29 pm

-Poate că asta o să sune ciudat, dar eu cu mama mea avem o relație foarte ok. Ea doar a simțit că e vremea să se retragă şi să îmi paseze mie coasa şi calul. A, apropo, eu sun Jaden Seju, lumea mă mai ştie şi ca Death, al patrulea călăreț şi nu, nu am febră... poate musculară.
Picioarele îmi erau obosite, dar gura mea nu o să tacă niciodată.
Image

Artemis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Artemis » Wed Jul 19, 2017 10:41 pm

Asteria, încântată. Fata avea ceva informații reținute despre cei 4 călăreți legendari ce aduc moartea, boala, foametea și nu mai știa ce. Făcu rapid câteva conexiuni în mintea ei încâlcită și dădu din cap când în final lucrurile făceau sens. Unde ți-e calul?
Image
Psj. Principal / Asteria

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Thu Jul 20, 2017 5:39 am

În spatele băncii pe care stăte-am apare calul meu zombie cu flăcări verzi palide ce îi ieşeau din corp.
-Spune "Salut" Dispear.
Acesta dă din cap nechezând de parcă chiar se bucura că cineva îl vede.
-Asta a fost mai uşor ca data trecută când am spus cuiva că sunt Death. Atunci mi s-au pus 100 de întrebări despre viață şi moarte, lumea de dincolo, ce ştiu să fac şi alte chestii. Mi-a plăcut cât de directă ai fost. "Unde ți-e calul?" Simplu şi la obiect.
Image

Artemis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Artemis » Thu Jul 20, 2017 8:07 am

Se uită uimită la imaginea din fața ei. Woah, pot să îl ating? Deja făcea pași spre el, parcă hipnotizată de flăcări. Dar să îl călăresc? Era ca un copilaș mic ce văzuse pentru prima dată un animal interesant. Nu-i păsa așa mult de ce se află în lumea de dincolo, citise destule și știa într-un fel că uneori cel mai bine e să nu știi unele lucruri.
Image
Psj. Principal / Asteria

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Thu Jul 20, 2017 8:18 am

-De atins da, de călărit nu, nu îi place. Aparține de familia mea de la începutul timpului.
Reușesc și eu să mă pun pe picioarele mele după nenumărate încercări.
-Se enervează repede când cineva ce nu a fost numit Death îl încalecă. Chiar și pe mine nu m-a suportat înainte ca mama să-mi paseze titlul, nu prietene?
Dispear se uită la mine și dă din cap aprobator.
Image

Artemis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Artemis » Thu Jul 20, 2017 8:34 am

Înțeleg. Nu înțelegea. Se apropia de cal și îl mângâie tandru. Putea simți cum flăcările îi produc o senzație asemănătoare cu aceea pe care o ai după ce îți amorțește brațul. Se pricepea cât de cât la cai, călărise mult înainte. Îl bătu pe gât în semn de prietenie și calul își întinse capul spre ea, parcă spunîndu-i că o place. Nu părea deloc violent. Fata se considera bunătatea întruchipată, natura curgându-i prin vene, nu concepea cum armăsatul morții nu ar suporta-o. Așa că își luă avânt și sări cu piciorul peste el. Era mare, mult mai mare decât caii pe care îi încălecase ea, dar reuși. N-avea șa, dar se prinde bine cu coapsele și se lăsă pe burtă pe acesta, cu capul pe gâtul său. Dacă se agita, nu avea cum să cadă.
Image
Psj. Principal / Asteria

Post Reply