Am ieșit la lumină

Moderator: Moderator RPG

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Jaden Seju
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Călăreț al Apoc.

Am ieșit la lumină

Post by Jaden » Wed Jul 26, 2017 6:29 pm

Dacă oricine vrea să mă întrebe ce fac afară la această oră infernală, 1 P.M. , nu mă întrebați, nici eu nu știu. Cred că am ieșit din cameră să cumpăr niște bere, am văzut un câine, l-am urmărit până într-o zonă dubioasă unde l-am pierdut, dar am văzut alt câine și acum sunt în parc. Îmi plac câinii. Și totuși în momentul asta am o problemă, eu cum mă întorc acasă pe căldura asta?!
Image
I have many names: Executioner, Fear, End of the days, but I prefer Death...

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Sex: Feminin
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Re: Am ieșit la lumină

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Jul 26, 2017 6:37 pm

Scarlet statea pe o banca privind porumbeii ce se adunasera langa ea pentru ca ii hranise cu niste bucatele de paine,Kirara era si ea prezenta jucandu-se cu o pana pierduta de una dintre pasari. Privi in jur plictisita si il vazu pe Jaden cam dezorientat,il recuniscu imediat,il vazuse cu cateva nopti inainte. Hei Jaden! ii facu cu mana si zambii

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 26, 2017 6:44 pm

-Hello Scarlet.
Încă eram puțin dezorientat și acum nici nu mai știu ce voiam, așa că am zis primul lucru ce mi-a venit în minte.
-Ai văzut un câine cam atât de mare, cam un metru înălțime, negru și blănos? L-am urmărit până aici și acum nici nu mai știu cum ajung înapoi la cămine, nici unde e câinele.
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Jul 26, 2017 6:48 pm

Se ridica de pe banca alungand bietele pasari. Era al tau? intreba ea putin ingrijorata ducandu-si mainile la gura. Kirara inca statea pe banca jucandu-se cu pana de porumbel. Fata se apropia de Jaden incrucisandu-si bratele. Nu,nu l-am vazut...

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 26, 2017 6:55 pm

-Nu, nu era al meu, doar îmi plac câinii. Și aveam chef să mă joc cu unul. Crezi că e ciudat când un tip aleargă după un câine prin oraș strigând după el "Oprește-te, vreau doar să fim prieteni"?
Spuneam totul puțin cam fără rușine, adică mie mi se părea ceva normal, bine, cred că am fost diagnosticat probabil cu vreo 3 boli mintale la un an și mama a omorât medicii pentru că nimeni nu îi face copilul nebun sau prost.
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Jul 26, 2017 6:58 pm

Nu,e absolut normal! spuse ea sarcastic dand din cap afirmativ. Dar,te inteleg si mie imi plac animalele.Dadu din umeri, Kirara veni la picioarele ei bombandu-si pieptul mandra ca o printesa. Probabil Scarlet o cam rasfatase in ultimul timp de cand o adoptase dar nu se putea abtine sa fie asa,pana la urma era o iubitoare de animale.

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 26, 2017 7:06 pm

-Ți mereu animăluțul cu tine, nu?
Nu știam exact ce este, prin lumea mea nu aveam, dar eram destul de curios. Ultima oară când ne întâlnisem eu eram cam pe gânduri, motiv pentru care nu am apucat să fiu chiar așa prietenos cu ea.
-Ce specie este?
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Jul 26, 2017 7:30 pm

Nu,cand doarme nu ii place sa fie deranjata. Kirara dadu rapid din cap afirmator apoi privi in sus spre Scarlet. E nekomatta,parca aveai un...cal la tine? Intreba ea fortandu-si putin memoria,isi amintea in ceata mai ales ca era intuneric pe cand invocase creatura

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 26, 2017 7:41 pm

-Aveam, dar Dispear nu e chiar tipul de animal cu care să mă joc. Adică trăiește de la începutul timpului și a lăsat doar 3 oameni până acum să îl călărească. Am avut destule probleme cu el când ne-am cunoscut.
Priveam în sus la norii împrăștiați, parcă așteptam să se pună unul în calea soarelui, dar nu părea să se întâmple prea curând.
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Jul 26, 2017 7:44 pm

Waw! Pot sa il vad? intreba ea nerabdatoare,nu prea tinuse cont de ce spuse baiatul despre acesta ultima data,isi desfacu bratele de la piept si isi incrucisa degetele,Kirara se ascunse dupa picioarele ei dand din codite nervoasa de parca ar fi spus: "Taci o data ca mi-e frica!".

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jaden » Wed Jul 26, 2017 7:48 pm

-Nu prea îi dau drumul în lumina zilei ca să îl vadă toată lumea. Până la urmă biblia spune despre mine că sunt un aducător al sfârșitului și să mă arăt în fața oamenilor nu e prea ok, aș cam panica multe persoane.
Încercam să explic cât mai frumos că nu vreau să văd oameni cu pancarde "The end is near".
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Jul 26, 2017 7:55 pm

Mda,Oamenii sunt foarte ciudati...spuse ea punandu-si o mana pe sold iar cealalta lasand-o pe langa corp,ii zambii. Adica,orice fenomen pe care nu-l pot intelege trebuie sa insemne ca ceva e "paranormal"? izbucni ea desi in ochi scanteia o luminita jucausa

Post Reply