(Privat) Priveliste de toamna...

Moderator: Moderator RPG

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Sex: Feminin
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

(Privat) Priveliste de toamna...

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Sep 05, 2017 8:49 pm

Privat with Midori

Ciresii japonezi erau acum goi,lipsiti de minunatele flori cu care se obisnuise Carolyn de la sosirea ei in Anima Mundi.In schimb o serie de alte culori calde ii luara locul.Frunzele erau imprastiate peste tot,era minunat.De parca cineva ar fi imprastiat din greseala aur peste lume. Fata statea pe o bancuta cu un roman in mana.Citea,langa ea avea si un mar rosu inca neinceput.

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Rasa: Telekinetica

Re: (Privat) Priveliste de toamna...

Post by Midori-chan » Tue Sep 05, 2017 9:00 pm

Melanie abia ajunse in Seiren,nici nu se mutase inca la camin.Merse prin parc sa se plimbe.Parul ei era desprins.Hainele ei erau inchise la culoare,cum ii placea.Ganditoare ca de obicei nu observa pietroiul din faata ei si se impiedica de el.Calca stramb apoi si isi suci oarecum glezna.Se aseza pe prima banca,pe careai statea o fata bruneta.Nu spuse nimic.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Sep 05, 2017 9:04 pm

Hei,banca asta e ocupata nu vezi?Ai putea macar sa iti ceri voie! Spuse ea rautacios si muta marul de partea cealalta,unde nu statea fata. Inca privea in carte,era la o parte interesanta si nu dorea sa fie deranjata. Fata mirosea de la departare a demon,nu ii luase mult sa isi dea seama de asta. Totusi nu spuse nimic legat de acest fapt.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Sep 05, 2017 9:16 pm

Parca ma si intereseaza asta....Melanie isi masa glezna care o dureaa,dar durerea era suportabila.In sinea ei se aabtinea a nu ii spuna alte vorbe rautacioase fetei.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Sep 05, 2017 9:25 pm

Mai citi putin si apoi indoii coltul paginii si inchise cartea,o puse langa ea,pe partea cu marul si privi fata in ochi.Irisii ei devenira rosii dar inafara de asta,nu dadea semne ca fata o enervase sau o suparase,pentru ca nici nu o facuse,nu ii pasa prea mult de ea si era vizibil.O privi plictisita pret de cateva clipe. Foarte bine,poti pleca acum. Lua marul si musca cu pofta din el cu toate ca bause putin sange inainte de a veni in parc.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Sep 05, 2017 9:37 pm

Melanie rase cand auzi raspunsul fetei.Tu chiar crezi ca eu voi pleca daca imi spui tu?Glezna nu o mai durea.Isi puse un picior peste celalalt.Tocmai m-am decis sa mai stau pe banca.Si daca asta te deranjeaza,te poti muta pe alta banca. Melanie inca se uita la bruneta.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Sep 05, 2017 9:40 pm

Mai musca din marul suculent si isi linse caninii ascutiti. Zambii subtil,poate putin prea subtil ca altcineva sa observe. Nu stiam ca demonii sunt atat de insistenti. O provoca ea,amuzata.Privi in jur spre oamenii din parc si spre frunzele de diferite forme si culori care mai pluteau din cand in cand prin fata ei apoi se lipeau depamant alaturandu-se celorlalte gramezi de frunze.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Sep 05, 2017 9:49 pm

Isi dadu seama ca fata e vampir.Pai acum stii.Melanie nu suporta felul in care bruneta ii vorbi.Isi plimba mana prin parul ei violet.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Sep 05, 2017 9:53 pm

Hei,calmeaza-te.Nu vreau sa te certi cu mine degeaba. Manca marul rosu si privirea ii reveni asupra fetei.Zambetul ii disparuse,fata ei era din nou inexpresiva ,palida si rece.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Sep 05, 2017 10:03 pm

Nici eu nu vreau,dar nu suport sa mi se vorbeaasca asa. Melanie era vizibil mai calma.Se enervase pe.moment doar.Voia sa isi faca prieteni,mu avu prea multi pana atunci.Eu sunt Melanie.Intinse mana spre bruneta.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Sep 05, 2017 10:07 pm

Carolyn. Si dadu mana rece cu ea.Verifica din nou daca nu avea arme la ea,desi si ea avea pumnalul prins de curea,asta era alta treaba. Isi retrase usor mana si privi din nou in jur spre copii fericiti care se dadeau pe leagane si spre adolescentii care stateau pe banci si ascultau muzica sau admirau peisajul fara probleme.Aproape ca ii invidia,ei aveau parte de o copilarie linistita fara griji,nu ca ea.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Wed Sep 06, 2017 6:30 pm

Stai la camin?Melanie se uita cu coada ochiului la bruneta.Ea inca nu se mutase la camin.Poate facea rost si de o colega de camera.Dar,bineinteles daca bruneta voia.

Post Reply