Just a walk. [P]

Moderator: Moderator RPG

Post Reply
Isobel
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Isobel Netherstorm
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: Saman

Just a walk. [P]

Post by Isobel » Tue Oct 03, 2017 8:15 pm

Era dimineata, si soarele numai ce rasarise, dar eu ma aflam inca de pe acum afara. Calyopse avea si el nevoile lui de socializare cu alti pisoi si catei, asa ca decisesem sa ma relaxez si eu putin, si sa ma bucur de noua zi. Ma asezasem pe o banca linistita, si Caly imi sarise in brate si incepuse sa miaune, in timp ce ma privea lung. Aparent dorea sa se departeze putin de mine si sa se joace cu noii sai prieteni, asa ca nu aveam altceva de facut decat sa-l las, din moment ce oricum ar fi insistat mai mult.
- Uff, ce ma fac eu cu tine, spun amuzata in timp ce ii mangai capsorul lui mic si adorabil. Du-te, si stai cat vrei. Dar, atunci cand te plictisesti si ai nevoie de mine, doar vin-o, pitic, ii spun in timp ce ma privise indelung si mieunase din nou, apoi sari din bratele mele ca si cand m-ar fii inteles, si plecase spre un grup de pisici care aparent il asteptau.
Si uite asa ma lasa singura din nou, ca de obicei. Motani, ce sa le faci. Poti sa ai grija de ei cat vrei, si sa le dai totul dar tot pleaca cand nu mai au nevoie de tine. Tipic lor.
Image
My destiny is my own!

Oberon
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Oberon
Nume: Oberon Heikkenkliff
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Om

Re: Just a walk. [P]

Post by Oberon » Tue Oct 03, 2017 8:19 pm

Ma plimbam prin parc,de dimineata,ca sa iau o gura de aer.Era o zi frumoasa si linistita inca de la inceputul ei si imi placea asta.Priveam in jur la oamenii care au iesit si ei la o plimbare si in timp ce mergeam pe alee,ma impiedic din greseala de un grup de pisici si cad la pamant,aproape strivindu-mi nasul de trotuar.-Cine si-a lasat pisicile in mijlocul strazii?,spun pe un ton mai incet,ridicandu-ma de jos.

Isobel
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Isobel » Tue Oct 03, 2017 8:24 pm

In timp ce ma gandeam la ale mele, vad pe Caly, care fugise catre mine si ma privea de parca dorea sa o urmez undeva. Putin confuza, o urmez si vad un tip care cazuse, cel mai probabil din cauza pisicilor, asa ca ma apropriu de el, sa-l ajut.
- Hey, spun pe un ton calm in timp ce il privesc. Ai nevoie de ajutor? il intreb in timp ce il ajut sa se ridice de jos. Pisicile alea mereu aduc probleme pe aici, dar nu fac niciun rau intentionat. Au fost mereu pe strada si le mai aduc de mancare din moment ce s-au imprietenit cu motanul meu. Daca e vina lor, imi pare rau. Ai nevoie de ceva? Platesc eu pentru ele din moment ce am eu grija de grup, ii spun pe un ton calm in timp ce il privesc calma.
Image
My destiny is my own!

Oberon
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Oberon » Tue Oct 03, 2017 8:28 pm

-E ok,spun pe un ton calm,in timp ce ma ridicam de jos si aud o voce de fata vorbind cu mine,apoi ma intorc si privesc la tipa din fata mea.E pisicul tau?,intreb in timp ce arat cu degetul spre pisica de la picioarele ei.

Isobel
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Isobel » Tue Oct 03, 2017 8:32 pm

- Da. El e Calypso, motanul meu. A venit la mine imediat ce a vazut ca ai cazut, spun in timp ce il privesc, si ma apropiu de el, in timp ce imi scot o bucata de panza din gentuta pe care o aveam mereu cu mine. Stai asa, spun in timp ce o apropriu de fata lui si il ating usor la nas, stergandu-i picatura de sange care ii cursese de la cazatura. Scuze inca o data. Tine asta langa nara pentru cateva secunde, si o sa-ti opreasca sangerarea daca e sa mai curga. Imi pare rau din nou. Astfel de lucruri se intampla mai rar asa ca nimeni nu considera ca pisicile ar fii un pericol daca stau aici.
Image
My destiny is my own!

Oberon
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Oberon » Tue Oct 03, 2017 8:34 pm

-Mersi,spun pe un ton calm,in timp ce iau bucata de panza si o tin apasat pe nas.Ce-i drept ma uitam prin alte parti si nu le-am vazut.

Isobel
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Isobel » Tue Oct 03, 2017 8:37 pm

- Pot intelege de ce totusi, spun in timp ce ii zambesc. Parcul asta are o priveliste mirifica, asa ca nu ma mira de ce. Mereu ajungi sa privesti locul asta minute in sir si sa realizezi dupa ca te uitai pe loc si lumea se uita la tine de parca esti o persoana ciudata, spun chicotind putin. Vin aici aproape zilnic cu Calypso si il las sa stea cu amicii lui in timp ce ma relaxez, sau mai alerg prin prejur din cand in cand. Tu vii des pe aici?
Image
My destiny is my own!

Oberon
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Oberon » Tue Oct 03, 2017 8:38 pm

-Nu vin prea des,sincer,raspund,privind in ochii ei.Doar din cand in cand,dimineata sa mai fac miscare.Dar sunt mai pe drumuri tot timpul oricum.Imi place sa ma plimb mult in locuri mai aglomerate.Mereu mi-au placut multimile.Nu te simti singur,si te pierzi prin ele ca intr-un ocean.

Isobel
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Isobel » Tue Oct 03, 2017 8:44 pm

- La mine e invers, sincer. Prefer locurile mai linistite si mai putin aglomerate. Nu am nimic cu nimeni, dar imi place linistea sincer. Si nici motanului meu nu ii prea place sa fie atins prea mult de necunoscuti, decat daca simte ca sunt in regula. De obicei daca ies in oras, vine multa lume sa il priveasca si nu ii place prea mult. Devine agresiv. Aici in parc, in schimb, parca e in elementul lui. Ii place mult locul asta asa ca sunt nevoita sa il scot mereu afara. Ai vreo locatie anume in care vrei sa ajungi? Sau esti in parc ca sa te plimbi prin imprejurimi? intreb in timp ce il privesc si zambesc putin dupa care ma uit in alta parte din moment ce avusesem o senzatie putin mai diferita si nu stiam cum sa reactionez la asta.
Image
My destiny is my own!

Oberon
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Oberon » Tue Oct 03, 2017 8:46 pm

-Nu am o locatie fixa.Ma plimb cam pe unde ma duce drumul,ii raspund fetei,in timp ce imi bag mainile in buzunar odata ce am oprit sangerarea.Oricum,mersi fain pentru ajutor.Esti draguta,continui cu un mic zambet.Sunt Oberon.Tu?

Isobel
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Isobel » Tue Oct 03, 2017 8:50 pm

- Isobel. Incantata sa te cunosc sincer. De obicei imi este greu sa intalnesc persoane noi, dar tu pari dragut. De obicei, alte persoane ar fi reactionat mai urat daca erau in locul tau. Nu ii invinovatesc oricum, dar unii sunt si foarte neciopliti. Ma bucur sa vad ca sunt si persoane de treaba printre altii, spun in timp ce rosisem putin vazandu-l zambind, si clipisem o data, din moment ce eram putin socata de felul in care corpul imi reactionase doar de la asta.
Image
My destiny is my own!

Oberon
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Oberon » Tue Oct 03, 2017 8:53 pm

Privesc la ea in timp ce simt inima batand mai tare cateva secunde,in momentul cand imi spune ca sunt dragut,apoi,observ ca se inrosise la fata si tusesc putin sa calmez atmosfera.
-Da,e normal daca eu nu ma uitam pe unde merg sa nu iau pisicile la injurat.Chiar daca nu prea imi plac pisicile,n-am de gand sa ma iau de ele fara motiv.Sunt animale doar,continui pe un ton calm.

Post Reply