Hello October! Open

Moderator: Moderator RPG

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Sex: Feminin
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Re: Hello October! Open

Post by Mikasa-Chan24 » Fri Oct 13, 2017 6:43 pm

Eu sunt un inger,dar dupa cum ti-am mai spus am fost exilata din rai... Dar tu?Cred ca ai timp sa imi povestesti pe drum. Zambii subtil,dar fals.Spera ca Eva sa nu ii ceara prea multe detalii despre trecutul ei.Era oarecum un subiect sensibil pentru ea.Probabil prea multe intrebari aveau sa o duca chiar si la lacrimi.

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Rasa: Telekinetica

Post by Midori-chan » Fri Oct 13, 2017 7:28 pm

Eu sunt o telekinetica.Inca nu am obtinut aceasta tehnica,dar o pot invata mai usor ca unii din alte rase.Sunt argintie.Sunt o printesa....De fapt,am fost o printesa.Sunt printre singurii argintii care sunt nemuritori,ceea ce ar fi insemnat sa locuiesc o eternitate in plicticosul acela de castel.Isi infipse unghiile ascutite in pielea sa facand o picatura de sange argintiu sa iasa la iveala.Vezi,nu-s chiar om.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Fri Oct 13, 2017 8:11 pm

Tele...kinetica? Nu am auzit niciodata de asa ceva. Marturisi ea,chiar daca murea de frig si statea imbratisata tremurand toata. Ramase pe loc. Eu nu am umbrela,mai bine ramanem aici macar pana cand ploaia se mai domoleste... Spune ea,nesigura si absenta,fiind distrasa de zgomotul stropilor ce se loveau de acoperisul statiei chiar de asupra lor.Si apropo de camin.Poti sa stai la mine,daca nu te deranjeaza.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sat Oct 14, 2017 6:35 pm

Sau putem face lucrurile mai interesante si sa fugim prin ploaie pana la camin.Ce-i drept am fost o printesa,nu sunt obisnuita sa dardai de frig.De fapt nu prea ieseam din cauza programului aglomerat de printesa.Evei ii era intr-adevar frig,foarte frig,poate si din cauza faptului ca nu era obisnuita cu temperaturi asa scazute.Si da,multi nu stiu de existenta noastra,a argintiilor,dar suntem destul de puternici daca ne antrenam abilitatea specifica,desi putem dobandi si alte tehnici.Cred ca iti dai seama care e abilitatea mea...Eva parea cazuta pe ganduri desi nu era.Deci,fugim la camin?

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sat Oct 14, 2017 7:38 pm

Daca insisti... Spuse ea cu o urma de indoiala in glas.O lasa pe Eva in fata,de aceasta data.Ezita facand cativa pasi chiar mai in spate.Stropii ce aluneacu de pe acoperisul statiei se loveau de pamant imprastiandu-se in interiorul adapostului stropindu-i piciorele Angelicai.Un autobuz care tocmai trecuse in fata lor calcand in balta mica ce se formase deja la marginea asfaltului le udase pe fete. Of,asta imi mai lipsea! exclama ea scuturandu-si mainile de stropii grei si murdari.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sat Oct 14, 2017 8:00 pm

Vezi,deja suntem ude ce mai conteaza daca ne udam mai rau?Zambea satisfacuta ca iesise ca ea oarecum.Dadu sa o ia din loc,dar se oprii.Vrei sa o iei tu in fata,te rog?Habar nu am unde este caminul!

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sat Oct 14, 2017 8:08 pm

O da...asa e. Ofta ea.Dar Eva avea dreptate,deja erau ude,ce mai contau cateva picaturi? O lua inainte cu pas grabit.Vantul ii batea in fata,lipind suvitele ude de par de obrajii ei rozalii. Chicotii in timp ce inainta pe trotuar,era chiar distractiv lasand la o parte frigul.Privi in spate pentru a se asigura ca Eva o urmeaza, moment in care se impiedica mai sa se ciocneasca de un strain care mai apoi se indeparteaza privind-o confuz. Se rusina,ramase o clipa pe loc in timp ce strainul se indeparta.Oamenii din Anima Mund chiar nu stiu sa savureze distractia? Mormaii ea dezamagita si in acelasi timp usor amuzata apoi se intoarse pe calcai si continua sa fuga spre camin.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sun Oct 15, 2017 10:59 am

Eva chicoti.Alerga dupa Angelica,incercand sa tina pasul cu ea,dar calca intr-o baltoaca si isi uda picioarele goale,totodata udandu-si incaltarile.Eh,asta nu mai conta acum,deja era uda fleasca.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Oct 15, 2017 1:13 pm

Continua sa alerge,insa la un moment dat fusese nevoita sa se opreasca din pricina aglomeratiei din centru.Incetini usor si privi in spate spre Eva. Mai avem putin pana la camin. O asigura ea.Oamenii treceau pe langa ele cu umbrele ele fiind printre putinii ghinionisti fara umbrela.Inghesuindu-se pe trotuarul ingust si impingandu-se unii pe altii.Ajunse la marginea trotuarului,si o astepta si pe noua sa prietena pentru a trece strada impreuna spre caminul 8.

Post Reply