Zori de Zi

Moderator: Moderator RPG

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Sex: Feminin
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Re: Zori de Zi

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Oct 29, 2017 8:21 am

A...bine ca ne-ai lamurit...rosti ea pe un ton sarcastic,mai neprietenos decat si-ar fi dorit sa sune defapt.Ii zambi fetei din copac pentru a alunga supararea.Dar numele tau? zise ea calm,privind-o in ochi pe straina.Intre timp,aceeasi veverita care aruncase cu o ghinda spre Selenee,se urca in copacelul subtire de care era Rachel rezemata privind curioasa de pe o creanga mai joasa spre fete.

Redtooth
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Munakata Reishi
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: SpellCaster

Post by Redtooth » Sun Oct 29, 2017 8:43 am

Mergea leganat cascand cat il tinea gura. Dormise doar 2 ore intr-un loc neconfortabil si dat fiind faptul ca petrecuse noaptea pe afara, frigul il trezise cu prima ivire a zorilor. Isi tinea bratele aplecate, aduse in fata si ochii ii erau pe jumatate inchisi, abia putea vedea pe unde merge, dar nu-i pasa, ii era prea somn si era atat de infrigurat incat putea pune pariu pe orice ca o raceala avea sa-l viziteze cat de curand. Ridica o spranceana cand auzi soapte venind din apropiere. In momentul cand isi ridica privirea, vazu mai multe persoane pe aleea pe care avea si el sa treaca. In secunda urmatoare, isi indreptase spatele, luase un aer serios, isi potrivi pasii, tusi de cateva ori pentru a-si regla tonul vocii, isi duse o mana la spate, isi potrivi cu cealalta mana ochelarii si-si facuse curaj sa mearga mai departe sperand ca nu fusese vazut mai devreme in acea stare deplorabila, mai ales ca era singura alee in acea parte a parcului si nu avea de gand sa se intoarca din drum. In timp ce se apropia de multime, cativa curenti de aer il cuprinse si abia, cu eforturi titanice, se abtinu din a tremura.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Sun Oct 29, 2017 9:09 am

Situatia devine usor depasita...
Se gandise Selenee dandu-si seama ca erau trei fete fara nici o legatura stand mult prea aproape asemeni unui grup si totusi nu duceau discutia deloc spre un punct de interes. Oftase usor strangandu-si haina mai bine peste umeri caci un val de aer rece ii daduse mici frisoane. Inchisese ochii cateva momente reflectand putin. Cea de-a doua fata parea cumva a avea un umor al ei, un umor ironic si usor poate superior care clar nu o bine dispunea pe Rachel. Tocmai de aceea toata situatia era usor penibila si amuzanta. Le privise cu un zambet ascuns si mai in speta pe fata care nu binevoise inca sa li se prezinte. Pe Selenee nu o deranja acest aspect foarte mult ba chiar ii se parea ca ii confera fetei un mister aparte.
-Stiti, de un lucru sunt foarte sigura. Orice persoana care cutreiera singura acest parc la aceasta ora si in acest frig nu are nimic mai bun de facut. Eu zic ca aceasta premisa este un punct comun suficient de potrivit sa purtam o conversatie reala. Nici eu nu musc din cate stiu.
Vazand strainul care se indrepta spre ele ranjise usor.
-Uite pun pariu ca premisa mea se aplica si in cazul lui. Ce spui Rachel, avem sanse sa ii aflam numele sau este de asemenea doar un alt strain care a decis sa se plimbe prin zona?
Nu o spusese cu gandul de a-si ingana interlocutoarea , ei chiar ii se parea foarte comica toata situatia. Folosise insa un ton mai puternic semn ca nu o deranja prea tare ca cel ce-si conducea pasii spre ele sa auda.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Post by Lexy » Sun Oct 29, 2017 11:03 am

Buzele fetei se arcuisera într-un surâs privind singurul mascul din zona cum se apropia de micul grup creat spontan. Nu dădea intenții cum ar vrea sa intre în discuția lor. Se lăsă pe spate, sprijinindu-se de scoarța groasa și dura a copacului. Complimentez sarcasmul, dar din cate știu nu sunt o persoana asa de neagreabila. Hmm...acum nu știu dacă întrebi toți străinii de pe strada numele lor, sau din copaci. Ii răspunse cu același sarcasm de care și Rachel a dat valoare minutele anterioare. Privi din nou tânărul care trecea pe lângă ele incântându-i urechile propunerea tinerei Selenee.
Image
Sleep can't help a tired heart.
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Oct 29, 2017 11:37 am

Se stramba usor,isi muta privirea de la Selenee la fata din copac de cateva ori.Pana cand atentia ii fusese captata de strainul care se apropia de ele,era clar ca nu se afla in largul lui si probabil nu s-ar fi oprit sa povesteasca cu niste necunoscuti,dadu din umeri nepasatoare drept raspuns la intrebarea Selenei.Nu esti o persoana neagreabila,defapt nici macar nu te cunosc indeajuns de bine pentru a te putea eticheta asa.Rosti ea plictisita si usor indiferenta,intorcandu-se de aceasta data spre cea din copac.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Sun Oct 29, 2017 12:09 pm

-Stiti voi doua cred ca ar trebui sa fiti prietene.
Zisese fata gandindu-se la o asemenea propunere, probabil daca cele doua si-ar fi unit energiile si atentia spre altceva ar fi cu adevarat un inamic redutabil.
-Nu cred ca bagam nici una orice strain in seama tocmai de aceea cred ca faptul ca ne-am strans cumva aici in ciuda a faptul ca nu ne cunosteam nici una este un semn. Cred ca daca ne dam cate o sansa sa ne cunoastem putem descoperi multe lucruri interesante una despre alta.
Isi trecuse mana prin pat facandu-i cu mana celui care inca se apropia asteptand sa vada daca le va acorda atentie sau din contra le va ignora continuandu-si plimbarea.

Redtooth
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Munakata Reishi
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: SpellCaster

Post by Redtooth » Sun Oct 29, 2017 2:41 pm

Tresari imediat ce-si dadu seama ca este vorba despre el dupa tonul ridicat al primei fete si dupa privirile ce-l centrara in repetate randuri. Ajuns la o distanta relativ mica fata de grup, se opreste avand pozitia de drepti, isi aseaza din nou ochelarii si spuse:
- Numele meu este Reishi Munakata! Stiu ca nu m-ati intrebat cine sunt si probabil ma bag aiurea in seama, cu toate acestea, vreau sa-mi prezint gandurile pasnice cu care am venit in acest oras. Dupa ce rostise si ultimul cuvant, isi arcui bratele pentru a-si dezveli palmele pentru a arata faptul ca nu este inarmat si nu are ganduri dubioase, desi el cu siguranta era un dubios.
Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Post by Lexy » Mon Oct 30, 2017 10:48 am

Nu-mi băga în seamă umorul meu negru și cine știe poate chiar este un semn. Privi persoana nou venită în aria vizuală a brunetei, analizându-l din cap până-n picioare. Avea un aer de tocilar sau mai degrabă a unui om învățat și trecut prin viata, dar Lexie nu spuse un cuvânt în speranța că acesta nu va crede că ea trage concluzii pripite. Un vânt tomnatic și destul de răcoros intră în căile respiratorii ale tinerei, zburlindu-i ușor părul și trezind-o la realitate. Închise ochii sporind efectul aerului friguros dând impresia fetei că în curând va deveni un bloc de gheață.
Image
Sleep can't help a tired heart.
Personaj secundar

Post Reply