Nebula

Moderator: Moderator RPG

Chiyo
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Phoenix

Re: Nebula

Post by Chiyo » Sun Dec 17, 2017 5:53 pm

Inamori se uită peste meniu, analizându-l preț de câteva clipe, ca apoi să îl lase deoparte și să își comande pizza care îi sunase cel mai bine, alături de un cocktail răcoros, în ciuda faptului că până acum la răcoare fusese. Avea să îi fie totuși sete.
-Mm.. să spunem că suntem apropiați. Suficient încât să ne dorim compania unul altuia, sub aspecte mai intime decât simpli prieteni. Dar nu suntem.. nu avem o relație. Deci nu prea știu cum ar trebui să mă comport referitor la el, sau dacă ar trebui să zic ceva în privința asta.
Ridicase ușor din umeri, privindu-i pe cei doi. Roiyaru se așezase comod, bucurându-se de un somn profund.
-Voi cum ați ajuns să formați un cuplu?
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Sun Dec 24, 2017 12:25 pm

Ascultam ceea ce ne spunea cu un interes real. Parea foarte important pentru ea si daca ne alesese sa ne spuna totusi de ce nu as rasplati-o macar cu atentia mea. Cerusem o ciocolata calda in timp ce imi dadeam hainele groase jos caci era suficient de bine in local. Pizza nu stiam inca de care sa comand dar oricare ar fi fost bine atat timp cate era comestibila. Speram sa nu inceapa sa ma roada stomacul pana ar fi venit. Hm sau asteptam in sinea mea sa vad de care comanda ei ca sa iau un alt fel sa am de unde diversifica.
-Intrebarea mea este atunci, ati incercat sa vorbiti despre aceste lucruri? Daca situatia va macina pe amandoi caci sigur este asa de vreme ce ne-ai spus constient ca va doriti compania celuilalt deci la plural... atunci lamuriti lucrurile simplu. Daca este un anume motiv, un blocaj atunci poate il indepartati treptat impreuna. Daca nu poate incepeti ceva oficial, ceva frumos impreuna.
Imi las capul pe umarul lui Thomas gandindu-ma la noi, la ce sa ii raspund fetei legat de noi dar in final am preferat sa il las pe el sa vorbeasca.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: JerryCo
Nume: Thomas Sagan
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: Mutant

Post by Jerr » Sun Dec 24, 2017 1:05 pm

Dupa ce imi lasasem haina, luasem loc pentru a asculta discutia celor doua, era interesant, mai ales ca am fost mereu fascinat de povestile de dragoste. Mai ales acum ca sunt protagonistul uneia alaturi de iubita mea, pe care o iau de mana in momentul in care ea isi lasase capul pe umarul meu.
-Iubita mea are dreptate, conunicarea este secretul, deoarece nu poti citi ganduri nici daca formezi un cuplu.
Comandasem pizza casei pentru mine, deoarece avea cele mai multe chestii acceptabile pe blat si o cafea, apoi continui povestea, apropiindu-ma de noua noastra amica si vorbind in soapta initial.
-Iti voi spune un secret, iubita mea este vrajitoare sjsi m-a fermecat. A fost ceva magic, ne-am cunoscut la un bal si am stiut ca ea este regina balului meu, care a devenit "al nostru acum". In prima faza era sa ne pierdem unul pe altul, dar pana la rasarit, regina balului devenise logodnica mea. Sunt un norocos.

Post Reply