Bad luck

Moderator: Moderator RPG

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Sex: Feminin
Rasa: Kitsune

Re: Bad luck

Post by Rogue » Sun Jun 04, 2017 8:38 pm

Se uită un pic ciudat la ea, cum nu înțelegea pe deplin ce încearcă să îi transmită.
”Umn...cum adică ce fel de pokemon? Sunt de mai multe feluri?” întrebă confuză, urmând ca apoi să clipească de vreo câteva ori.
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Rasa: Telekinetica

Post by Midori-chan » Mon Jun 05, 2017 6:20 am

"Pai exista specii diferite de pokemoni. Celes o ridica cu o mana pe Rita si pe cealalta pe Iris."Rita e un vulpix,iar Iris e un purlloin.Exista o gramada de alte specii,acestea sunt decatniste exemple.Daca nu stii specii de pokemoni,spune-mi ce tip de animalut ai vrea si asa iti voi spune ce pokemoni cunosc.Pokemon-pisica?Pokemon catel?Altceva?"Celes le lasa pe cele doua jos.Micuta Rita,jucausa din fire,incerca sa prinda o veverita pentru a se juca cu ea,dar aceasta a urcat intr-un copac si nu a mai putut sa o prinda.Celes chicoti la vederea acestei intamplari.

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Rogue » Mon Jun 05, 2017 1:58 pm

Cazu un pic pe gânduri, frecându-și bărbia în locul unde era ascuțită cu vârfetele degetelor.
”Există un soi de pokemon apropiat de vulpi?”
Se gândea că ar fi fost cel mai apropiat de ea, datorită spiritului ei demonic de kitsune.
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Thu Jun 08, 2017 5:30 pm

"Dap.Uite, Rita e o Vulpix si e o vulpe-pokemon.Mai exista si Fenekin, care e tot vulpe-pokemon.Celes ii arata mica ei vulpita cu degetul, dar subtil. Rita incepu sa se joace cu o veverita.Celes rase la vederea acestei scene, fiindca saraca veverita era puţin cam "chinuita" de Rita.

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Rogue » Fri Jun 16, 2017 7:57 pm

”Înțeleg. Aș vrea să am norocul să găsesc un astfel de pokemon. În ce locuri se caută de obicei?”

I se părea că e așa de pe lângă cu subiectul încât se simțea un pic prost. Ea în general nu avea habar de nimic, trăia în lumea ei.
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sat Jun 17, 2017 9:12 am

"Presupun ca gasim un pokemon in padure sau de ce nu,chiar pe aici.Unii pokemoni mai stau si prin parcuri deoarece mai sunt hraniti de trecatori."Celes cauta cu privirea un Fennekin,dar nu vazu nimic."Rita,vrei sa ne ajuti cu cautarea?"Rita schita o fata fericita."Vulpix!"Vilpita alerga si se duse printre copacii din parc cautand.O coada portocalie si stufoasa se observa dupa un copac."Vulpix!Vulpix!"Celes grabi pasul cand o auzi pe Rita.Vazu si ea coada stufoasa si incerca sa se apropie usor.Intr-adevar era un fennekin,dar acesta se sperie cand o vazu pe Celes si fugi."Scuze!Incerc eu sa il aduc aici."Celes isi lua forma de pisica neagra si alerga,prinzand din urma fennekinul.acesta se oprii fiindca nu o auzi pe Celes venind.Celes isi lua forma ei umana si spuse:"Nu fugi,te rog!Nu vrem sa iti facem rau.Nu vrei sa ai o casa si pe cineva care sa te iubeasca?Iti promit,te vei atasa de Kate.E o fata draguta si buna.Vrei sa vii cu mine?"Celes intinse bratele.Fennekinul refuza sa vina in bratele fetei,dar merse pe langa ea.Celes intelese acest lucru si mersera impreuna la Kate.Celes nu stia daca e femela sau mascul.Ii facu semn spre el lui Kate,zambind.

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Rogue » Sat Jun 17, 2017 11:48 am

Nu crezuse că vor putea găsi atât de repede, iar entuziasmul ei crescu imediat. Se uită lung la pokemon , cu un zâmbet firav pe buze. Uneori putea fi extrem de afectuoasă, deși nu avusese persoane cu care să dezvolte sensivitatea sa.
Se lăsă în jos, pe vine, seninătatea învăluind chipul ei.
”Bună , micuțule” vocea ei fu joasă, iar mâna ei firavă îi atinse capul blând.
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Tue Jun 20, 2017 7:22 pm

Celes zambi vazand ca se imprieteneau."O sa va apropiati mai mult,nu-ti face griji."Celes se departa putin ca nu cumva sa sperie Fennekin-ul."Ce nume vrei sa ii pui?"

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Rogue » Wed Jun 21, 2017 9:09 am

”Nu sunt sigură..” îi răspunse neîncrezătoare, nu avusese până acum ceva al ei și era un sentiment ciudat.
Îl luă în brațe și se ridică apoi cu tot cu el, mângâindu-l pe cap.
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Fri Jun 23, 2017 6:15 am

"O sa ai timp sa te gandesti.Vrei sa ne mai plimbam sau vrei sa il duci acasa pe noul tau prieten?"

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Rogue » Sun Jun 25, 2017 8:06 pm

”Cred că mă voi mai plimba... plus că nu aș vrea să pară că îi răpesc libertatea, vreau să se simtă liber în continuare chiar și alături de mine” zâmbi ea și începu să pășească din nou cu zâmbetul pe buze și cu pokemonul în brațe.
Image

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Mon Jun 26, 2017 5:16 am

Celes se plimba alaturi de Kate.Se uita la noul animalut al prietenei sale si il mangaie pe cap.Rita mergea alaturi de ele."Tu ai vreo tehnica care ai vrea sa o antrenezi?Vrei sa ne antrenam candva?"

Post Reply