~Sa invatam lucruri noi~

Moderator: Moderator RPG

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

~Sa invatam lucruri noi~

Post by Donna » Thu Jun 08, 2017 6:37 pm

Ooc: Antrenament pentru vulpix, Jimin Macbeth este bine venit sa ajute cu vasta lui experienta in educarea unui pokemon.
Era o zi frumoasa. Nici prea calda nici racoroasa. Donatella se plimba astazi prin parc alaturi de vulpix incercand sa o familiarizeze cu locurile, cu oamenii si cine stie poate chiar sa o invete cateva trucuri. O avea de ceva timp insa nu incercase pana acum sa o educe sau sa o invete tehnici de lupta. Stia ca este posibila de asa ceva insa ei ii parea prea adorabile sa o puna la munca. Momentan nici nu stia ce sa faca, se pusese in parc pe o bancuta privind-o pe vulpix care alerga in jurul picioarelor ei dupa diverse gaze. Nu stia de unde sa inceapa cum sa stabileasca o legatura mai buna cu ea.
Spoiler: Arată
Image

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Re: ~Sa invatam lucruri noi~

Post by Dany » Thu Jun 08, 2017 6:44 pm

Și ca să aibe o logică. Jimin era în parc cu Vaporeon. Dacă tot animalul fuge ca apucatul după fete, să-l pună la muncă și la chestii serioase! Totuși nu-l forțează, doar aleargă normal ca de Jogging.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Thu Jun 08, 2017 6:57 pm

Il observase putin mai din departare. Initial nu daduse prea multa importanta insa apoi devenise destul de interesata de faptul ca si el era insotit de o creatura dragalasa. Probabil era asemanator lui Vulpix? Poate acea persoana ar fi putut sa ii ofere mai multe informatii despre ce sa faca? Adica parea cumva ca el se descurca. O prinsese pe Vulpix in brate desi ea incerca sa scape si se indrepta spre baiat.
-Heeei! Striga in final satena, cand era suficient de aproape sa fie auzita.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jun 08, 2017 7:12 pm

Jimin se oprește împreună cu Vaporeon. Uh? S-a întâmplat ceva? și se uita la ea. Încă un Pokemon...Cred că sunt într-un univers plin de animale dinastea...
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Thu Jun 08, 2017 7:33 pm

Ea isi trage sufletul putin incercand sa vorbeasca. O lasa pe Vulpix jos sperand ca aceasta sa nu fuga prea departe sau sa o faca de ras. Isi trecuse mana prin par pentru a-si aranja bretonul zambidu-i apoi politicos.
-Scuza-ma pentru deranj. Eu am vazut ca ai cu tine un pokemon. Probabil ai observat-o pe Vulpix a mea. Crezi ca ai putea sa imi dai ceva sfaturi cu privire la cum sa o antrenez?

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jun 08, 2017 7:45 pm

Oh. Vrei să te antrenezi... și se uită la Vulpix. Își scoate pokedexul din geantă și vede că e de gheață. Am putea să îi antrenăm pe amândoi să atace cu ceva de gheață. și se gândește nițel. O să avem nevoie de mai mult ajutor. și îi scoate pe Umbreon și Espeon.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Fri Jun 09, 2017 6:47 am

Ella se uita atent la tot ce face baiatul si incearca sa fie cat mai serioasa insa cedeaza tentatiei cand vede trei pokemoni si se lasa jos privindu-i de aproape pe toti.
-Ce frumosi sunteti voi. Cum va cheama? Hm am sanse sa va ating?
Zisese fata vrand sa ii "flocoseasca" putin. Vulpix se apropiase si ea de ei fiind curioasa. Nu intrase prea des in contact cu alti pokemoni, de fapt era prima oara cand vede atat de multi. Era usor timida dar voia si ea sa vada care este treaba cu noii pokemoni.
Dupa ce ii admira suficient, Ella se ridicase in picioare intinzandu-i mana baiatului oferindu-i un zambet sincer.
-Buna, eu sunt Ella. Ai niste pokemoni grozavi, eu nu stiu prea multe despre ei deci cumva mi-am permis sa te abordez. i-ar face mare placere sa ii antrenam impreuna. Ceva de gheata , hm, ar fi perfect pentru mine.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jun 09, 2017 7:02 am

Umbreon! Vaporeon! Espeon! și se prezintă cei trei pokemoni mai veseli așa. Că ei nu erau chiar răi. Umbreon, să nu cumva să ai vreo intenție să mai mănânci pe cineva astăzi. E normală cu un animal mic. și îi zice prin telepatie. Stai mă liniștit că sunt sătul. În plus vulpea aia mică nu mi-ar potolii foamea dacă e ceva... și îi răspunde tot prin telepatie. Așa cei trei pokemoni se plimbă lângă vulpix ca să o miroasă și par că se înțeleagă. Eu sunt Jimin. Nu m-ar deranja să ne antrenăm împreună. Și-așa Vaporeon nu a mai fost antrenat de mult. spune gânditor așa. Cei trei au elemente diferite și comportamente. Vaporeon e mai sociabil, Espeon se comportă ca o pisicuță și Umbreon...e în regulă cu el până îi e foame...
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Fri Jun 09, 2017 7:13 am

-Umbreon, vaporeon si espeon, suneti foarte frumosi, pun pariu ca sunteti si extrem de puternici. Vulpix a mea este inca micuta si nu am supus-o pana acum vreunui antrenament, cred insa ca acum s-ar putea descurca cu unul. Hm tu de obicei cum ai ajuns sa ii controlezi atat de bine mai ales daca au comportamente diferite? Inca am momente cand micuta mea vulpix nu ma asculta si pleaca de langa mine.
Fata isi amintise incidentul cand Ryuu fusese nevoit sa alerge dupa ea ca sa o prinda si ea se mai si ascundea dupa copaci, din pacate nu fusese singurul incident cand vulpix nu o ascultase pe Ella. Vulpix incepea sa interactioneze si ea cu ceilalti, ea avea chef de joaca.
-Vrei sa mergem intr-o zona mai goala a parcului?

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jun 09, 2017 7:19 am

Eu i-am luat pe ei deja mari. Pe Vaporeon l-am salvat de un rechin iar Espeon cu Umbreon mi-a dat o femeie bătrână să am grijă de ei că simțea că va murii....Nu prea cunosc cum să interacționez cu ăștia mici. și ridică din umeri. Să zicem că e ok să îi antrenăm pe Vulpix cu Vaporeon într-un loc mai liber. De preferabil cu multă apă ca să o înghețe.
În schimb animalele se înțeleg și se joacă. Mai ales Vaporeon care e mai copil așa. Espeon find mai mult o ,,educată” și nu are chiar comportamentul ăsta.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Fri Jun 09, 2017 7:30 am

-Poate ca o sa fie o experienta buna pentru ea si numai sa stea alaturi de animalutele tale. Poate va vedea ca ele te asculta si totul este mai bine asa. Hm, putem merge atunci la lacul din parc? Exista un loc unde s-a format o mica balta si nu este o cantitate prea mare de apa. Ar putea sa inceapa de acolo.
Zisese aratandu-i printre cativa copaci, un loc mai ferit si fara alte persoane. Acolo gaseau si acea balta de care zicea Ella.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jun 09, 2017 7:48 am

Ar putea fi de ajutor. și așa Jimin, Ella și gașca mare de animăluțe ajung la locul dorit. Hmm. Umbreon și Espeon, găsiți și voi niște crengi rupte. Să încerce să le înghețe. și cele două animăluțe fug prin parc în căutare de crengi. Va fi o experiență nouă și pentru Vaporeon să folosească atacuri de gheață.
Image

Post Reply