~Sa invatam lucruri noi~

Moderator: Moderator RPG

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: ~Sa invatam lucruri noi~

Post by Donna » Fri Jun 09, 2017 7:10 pm

-Cum ar trebui sa incepem? Banuiesc ca animalutele tale au deja atacuri. Pentru acele atacuri cum ai procedat?

Ella se uita la Vulpix care se apropiase de apa atingand-o usor cu labuta. Se uita la reflexia ei apoi din apa si se speriase crezand ca este o alta vulpita, tipic animalutelor micute. Fata se dusese sa o calmeze, sa o mangaie si sa ii explice cum statea treaba cu reflexia in apa. Se gandea ca probabil vor incerca sa inghete lucruri mici precum crengile pe care le aduceau cei doi pokemoni si apoi ar fi incercat cu ceva tot mai mare pana ar fi multumiti de rezultat. Spera ca antrenamentul sa nu o solicite prea mult pe micuta vulpix, nu dorea sa o raneasca dar avea nevoie ca amandoua sa se antreneze.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Post by Dany » Fri Jun 09, 2017 7:53 pm

În general le explicam ce-i cu tehnica și puneam animalele să se bată până reușeau să facă acel lucru...Cu Vulpix nu cred că merge metoda asta, e încă un pui. și stă să se gândească. În timpul ăsta Umbreon și Espeon se întorc cu crengile.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Fri Jun 09, 2017 9:13 pm

-Foarte bine. Eu as vrea ca Vulpix sa invete sa inghete printr-un suflu. Crezi ca se poate asta?

Vazuse tehnici de inghetare prin atingere sau prin formarea din magie a unor elemente crinogenice dar ea se gandea pentru Vulpix ca ingehtul sa survina in urma suflarii pe suprafata pe care dorea sa o inghete. Pentru vulpix deoarece era inca pui nu voia sa inceapa cu ceva extrem de puternic astfel ca ii ramanea sa inceapa cu o tehnica low, poate chiar medie daca se va descurca bine cu ea.
Deoarece aveau crengile, isi spusese ca ar trebui sa inceapa sa exerseze cu tehnica. Incepeau cu suflul.
-Hei Vulpix, am incredere in tine ca poti sa te descurci! Trebuie sa te concentrezi pe puterea ta interioara si sa sufli cat poti de tare pe acest bat. Stiu ca poti pentru ca asta iti este in natura, inghetul adica.
Vulpita nu intelegea prea multe din ce spunea fata insa observa cum aceasta arata cu degetul ba spre ea , ba spre lemn astfel ca se dusese langa una din crengile aduse de cei doi pokemoni nestiind insa cum sa inceapa. Se uita si la Vaporeon din cand in cand poate el se descurca mai bine.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jun 09, 2017 9:55 pm

La mimica feței nu cred că te înțelege... și se uita la cele două. Espeon, bagă telepatia dintre noi toți ca să ne înțelegem mai bine. îi spune pokemonului său ce e ca o pisică. Espeon îl ascultă și conetează oamenii de animale. Vrei să fac gheață? Ai uitat că-s de apă... și se plânge imediat animalul. Mare brânză. În carte zice că poți folosi minim un atac de gheață. Așa că nu te mai plânge.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Jun 10, 2017 8:46 pm

Vulpix nu mai comunicase cu Ella pana acum sau sa inteleaga atat de bine ceea ce vor sa ii transmita ceilalti. O privise din nou pe Ella, pe baiat , pe ceilalti pokemoni si apoi zambise incepand sa topaie de fericire.
Sunt Vulpix, pot sa va aud! Waaa , atac de gheata. Cum mai exact ar arata un atac de gheata?
Satena a ras dulce fiind destul de impresionata de abilitatea care le atinsese. Sa o auda pe Vulpix putea sa fie un ajutor imens. Incepea sa isi dea seama ca fusese o alegere foarte buna sa intre in discutie cu acest baiat chit ca era cam timida.
Deci acum ne putem intelege intre noi toti? Cred ca un atac de gehata oricum va fi util ( zisese satena lui Vaporeon dar si lui Vulpix) Daca ai apa iti va fi mai usor sa ingheti banuiesc, adica vei putea uda un obiect si doar sa modifici apa sa inghete? Vulpix incerci te rog sa te stradui sa ingheti creanga de langa tine?
Vulpita se apropiase cuminte de creanga prinvind-o cam neincrezatoare. O atinsese incet cu labuta dupa care incercase sa sufle peste ea. Respiratia ei insa nu avuse un efect prea mare din prima incercare.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Jun 10, 2017 8:56 pm

Eto...Eu generez apă. Nu știu cum să schimb temeperatura ca să se facă de gheață...Apa pe care o fac eu are aceeași temperatură ca aia din oceane sau mări. îi explică calm Vaporeon. Vulpix, eu sunt Vaporeon și o să fiu partenerul tău. Ne înțelegem din cauza abilității lui Espeon de a putea comunica toți în aceeași limbă. îi explică vulpei normal. Umbreon e cuminte și doar privește. În timp ce Jimin o ia pe Espeon în brațe. Ce ne-am face fără tine? și o alintă ca pe o pisicuță.Vulpix, Vaporeon, încercați să vă concentrați la energia voastră și după la ceva rece. S-ar putea să vă ajute.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Jun 10, 2017 9:16 pm

-Este o abilitate foarte remarcabila Espeon! Sunt de acord Jamin, incercati macar sa faceti asta de cateva ori pana cand probabil o sa va reuseasca! ( satena incerca sa ii ajute cu orice ar putea)

Vulpix il privise pe Vaporeon intelegand ceea ce i-a spus. Vorbise in timp ce incerca sa isi imagineze ultimul lucru rece cu care avuse contact ca apoi sa reproduca aceasta senzatie si obiectului din fata ei. Ma bucur ca putem fi parteneri, eu candva voi fi puternica si mare ca voi! Hm am mancat o inghetata acum doua zile, se pune ca un lucru rece?
Spunand acestea, animalutul Ellei inchisese ochisorii incepand sa se concentreze la cat de rece fusese pentru ea acea inghetata. Incerca sa faca si batul sa aiba aceasi senzatie la atingere testand din cand in cand cu labuta. Cand sufla peste bat se vazuse o mica urma de inghet insa fara sa fie o tehnica stabila se dezghetase mult prea repede. Acum stiau ca se poate macar.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Jun 10, 2017 9:44 pm

Pentru Vaporeon e mai greu. Că gheața este un element diferit iar el deja stăpânea apa. Așa că nu-i va fi ușor nici lui. Încearcă să facă asta și reușește doar să tușească. Da, se pune. și se gândește acuma cum să-l ajute pe Vappi. Aparent gheața și apa sunt elemente separate. Cred că-i va fi destul de greu lui Vaporeon să folosească ceva ce nu știe... și încearcă să se gândească cum să înghețe chestii. Vulpix, tu ești pokemon de gheață. O să-ți fie destul de ușor să îngheți chestii. Vaporeon în schimb pe lângă tehnică trebuie să învețe și elementul gheții.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Jun 10, 2017 10:05 pm

Inteleg! Exprima putin trista Vulpix, privise din nou creanga care se uscase intre timp si incercase inca o data sa sufle pe aceasta cu toata puterea pe care o avea. O briza rece se simtise in jurul ei si creanga inghetase pe toata suprafata ei exterioara. Pentru a ingheta si in interior creanga ar fi avut nevoie de mai multa incredere si forta. Totusi de aceasta data incercarea lui Vulpix de a ingheta creanga putea sa fie considerata un succes, gheata ramasese un timp mai indelungat neafectata.
Il mai privise pe Vaporeon incercand gandindu-se cum ar putea sa ajute si ea. Atunci ii venise o idee. Asteptase sa se duca din nou gheata superficiala de pe creanga, sufland din nou cat de tare putea acoperind-o iar cu un strat proaspat racoros de gheata.

Uite! Asta este gheata, poate te ajuta sa inveti mai repede elementul daca il ai in apropiere.

-Cred ca Vulpix incearca sa spuna ca Vaporeon sa intre acum in contact cu gheata cand doreste sa invete elementul daca vizualizarea ghetii nu este de ajuns. ( zisese si Ella intr-un final)

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Jun 10, 2017 10:23 pm

Vaporeon atinge gheața. Ew. E rece! spune micuțul animal în timp ce retrage lăbuța de pe gheață. Acesta nu mai se gândește la un suflu de gheață că nu poate. Așa că îi vine minte idea să adună energia lui în fața gurii lui și să se gândească la gheață. Așa că un punct micuț de lumină se adună în forma unei sfere și când atinge creanga lui are un semn că a înghețat puțon Da. E bine că animalele se ajută unele pe altele și n-au râcă între ele. îi răspundea lui Ella. Păi aparent ele se descurcă. Vrei să faci cunoștință cu Umbreon și Espeon? Sunt animale sociabile.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Jun 10, 2017 10:44 pm

Waaa, uite ai reusit si tu. Acum trebuie doar sa mai exersam.
Vulpita spusese acestea cand vazuse progresul partenerului ei si apoi se continuase pe propriul exercitiu. Inainte sa continue lucruri mai complicate trebuia sa se asigure ca gheata dureaza destul de mult si patrunde in adancime. Incepuse sa isi exerseze suflul de gheata pe cat mai multe obiecte din jurul ei. Cu cat exersa mai mult cu atat gheata era mai rezistenta si inghetarea ajungea spre adancimea obiectului.
Spoiler: Arată
Image
-Nici nu vad de ce ar avea. Cel putin in acest mediu mai ales animalutele noastre. Cred ca Vulpix este oricum constienta ca voi ne ajutati asa ca se cuvine si noi sa va fim de folos cat de cat. Desigur ca as vrea sa ii cunosc mai bine si pe ceilalti doi adorabili. Buna Umbreon, Espeon, voua ce va place sa faceti de obicei? Ce puteri aveti?

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Jun 10, 2017 10:50 pm

Vaporeon încearcă să refacă ce a făcut data trecută și încearcă să folosească mai multă energie. Eu am puteri psihice. Pe lângă telepatie mai am telechinezia.Mie îmi place să mă plimb și să fiu răsfățată. îi spune Espeon destul de alintată. Eu am puteri de întuneric. Mie îmi place să vânez și să mănânc mai orice... și se întinde pe iarbă.
Image

Post Reply