~Sa invatam lucruri noi~

Moderator: Moderator RPG

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: ~Sa invatam lucruri noi~

Post by Donna » Sun Jun 11, 2017 10:06 am

Oh asa deci, pai sa stii ca esti foarte frumoasa deci ai tot dreptul sa fii rasfatata. Hm am auzit chiar ca ai castigat un concurs la bal? Telechinezia si telepatia sunt puteri destul de coplesitoare, sunt surprinsa ca le poti controla. Eu cred ca nici cu un antrenament nu as putea face asta. Apoi Umbreon, mereu m-am intrebat cum sunt mai exact puterile de intuneric, imi poti arata vreuna?

Ella se apropiase de Espeon mangaind-o cu blandete si delicatete admirand-o si ea. Isi daduse apoi geanta jos de pe umar incepand sa caute prin ea pana cand gasise niste biscuiti copti chiar in acea dimineata. Uite Umbreon, nu sunt cine stie cati dar sunt foarte buni, recomand pentru ei.

Vulpx inghetase creanga de atatea ori incat in final aceasta se transformase in intregime in gheata. Incercase sa o sparga insa nu avuse forta suficienta incercand acum sa se antreneze putin si pe forta pe care o avea in lovituri. Nu avuse insa noroc prea mare cu asta. Ar trebui sa incerce sa regleze cat de tare va fi gheata astfel sa poata sa faca ambele metode, gheata usor de spart si gheata tare care sa fie destul de periculoasa. Se gandea ca daca ingheata o minge de exemplu intr-o gheata extrem de greu de spart, aruncata aceasta ar putea sa fie chiar si o arma. Apoi daca ingheata superficial o usa de lemn aceasta sa poata sa fie sparta cu usurinta daca ar avea nevoie in misiuni sa intre in camere incuiate.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Post by Dany » Sun Jun 11, 2017 2:45 pm

Da. I-am pus pe aceștia doi să mă atace iar eu m-am folosit de puterile lor în favoarea mea. și merge fetița la Ella să fie mângâiată. Umbreon în schimb miroase biscuiții și îi mănâncă, îi plac. Eu pot să manipulez umbrele și întunericul în general.. și transformă umbra lui într-un cal, ca să îi arate. Jimin e bucuros că animalele lui sunt foarte sociabile cu oamenii. În schimb Vaporeon muncește și el din greu să înghețe crengile alături de Vulpix. Da, sunt cam la același nivel cu gheața.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Jun 11, 2017 2:52 pm

-Inteleg, cred ca Jimin se simte mandru sa va aibe! Daca cele doua animalute au reusit sa se descurce cu gehata, vrei sa incercam ceva mai greu? Poate sa inghete apa din lac? Sau poate sa incerce sa le foloseasca in ceva atacuri?
Spusese uitandu-se la ochiul de apa format din lacul cel mare. Era mai putina apa totusi deci ar fi putut sa fie destul de usor sa inghete acea cantitate daca se straduiau.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sun Jun 11, 2017 5:08 pm

Mai bine ar încerca să înghețe apa din lac. propune blondul Ellei și animalelor. Dar nu vă grăbește nimeni. Puteți refuza dacă vreți. le zice celor două animale. Neah. M-am obișnuit deja. M-am învățat cu senzația. îi răspunde Vaporeon destul de bine dispus.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Tue Jun 13, 2017 9:36 am

Ooc: Pentru Ella voi mai folosi linia de dialog ca distinctie dar ea o sa vorbeasca tot cu ajutorul telepatiei cat timp o mai are Espeon pentru a fi intelesa de ei.

Eu sunt chiar in forma incep sa ma prind cum merge treaba si sa fie chiar usor astfel. Chiar incepe sa imi placa deci vreau sa incerc sa inghet apa. Zisese Vulpix foarte incantata ca in sfarsit are si ea o putere atat de uimitoare cu care sa se dea mare. Micuta vulpita se apropiase de apa si incepuse sa incerce sa o inghete cu suflul ei. Era desigur mult mai greu, gheata se intindea superficial pe suprafata apei dar la cel mai mic val, aceasta se spargea. Oh haide impreuna Vaporeon! Poate asa am reusi! spuse vulpita putin descurajata.

-Stiu ca puteti! Haide mai incercati ( spusese Ella extrem de mandra. Avusese grija de vulpix cum putuse mai bine dar ii era frica sa o expuna la pericole. Acum se bucura sa vada ca era destul de mare incat sa poata avea prima ei tehnica)

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Tue Jun 13, 2017 2:35 pm

Desigur, haide să lucrăm împreună! spune Vaporeon ce aruncă cu un fulger ce poate îngheța lacul și să o ajute pe Vulpix la treaba asta. Apa de la lac începe să înghețe într-un strat mai gros. În timp ce Jimin îi încurajează. Tu de unde ai vulpea? o întreba pe Ella ca să existe o comunicație între ei. Să se împrietenească.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Thu Jun 15, 2017 12:08 pm

-Pai o am din centrul pentru pokemoni. Auzisem de el si cum nu aveam nici un animal am zis sa incerc sa vad daca gasesc ceva potrivit pentru mine. Mi-a fost recomandata Vulpix si nu regret deloc alegerea facuta. Este adorabila. Atata tot ca fiind inca pui este mai jucausa si nu imi permit sa o iau peste tot cu mine. Cu Vulpix este ca si cand as avea un prieten mereu cu mine.

Vulpix era si ea foarte concentrata, se apropie de partenerul ei de antrenament doar pentru ca suflarea ei de gheata sa poata sa se combine in forta cu a acestuia si impreuna sa creasca sansa de a transforma lacul intr-un patinuar gigantic. Treptat era tot mai usor sa mentina suflul de gheata si sa ii controleze intensitatea. Oricum repetasera doar pe obiecte statice care nu se misca deci care nu produc caldura. Probabil la alte fiinte sau la obiecte care se misca ar fi mult mai greu.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jun 15, 2017 3:41 pm

Pare că ne-am obișnuit amândoi cu tehnica asta pe obiectele statice. Ce zici să ne luptăm cu Espeon și Umbreon? Că ne-ar face bine la amândoi. îi zice Vaporeon în timp ce dă din coada lui mare, jucăuș. Jimin lasă animalele să fie libere și să nu intervină. Foarte bine. Că animalele nu-s obiecte să le colecționezi. Dar mă gândesc că Vulpix se simte singură...Vei vrea să-i mai găsești un prieten pokemon? o întreba relaxat pe Ella în timp ce o privea.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Thu Jun 15, 2017 4:56 pm

Ella incepe sa se gandeasca serios la propunerea baiatului. Un alt animalut care sa ii tina companie lui Vulpix nu ar fi o idee atat de rea. Daca animalutul in cauza ar avea potential magic cu atat mai bine caci ar putea si sa ajute in lupte si sa se ajute reciproc.
-Cred ca as putea sa ii caut lui Vulpix un partener, sa stii ca nu m-am gandit pana acum cat de avantajos ar fi asta pentru toti. Poate voi face asta dar nu am nici o idee despre ce animal. Hm nu iti este frica ca s-ar putea rani?
Intreba vazand animalele care se pregateau de lupta reciproca. Vulpix era pe pozitii privindu-si "adversarii"gandindu-se la cum sa atace. Incepu prin a alerga spre ei,sufland gheata in fata.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jun 15, 2017 5:08 pm

De preferat ar fi să găsești ceva diferit de ea ca să nu se încaiere care ar fi mai puternic. îi răspunde Jimin în timp ce-i dă un pont.
Animăluțele în schimb încep să se lupte. Espeon se ferește de suflul ei. Cu ajutorul telechineziei adună mai multe pietre și le aruncă spre vulpix. Că altceva de atac nu prea are Espeon. În schimb Vaporeon îl atacă direct pe Umbreon. Cum cei doi se cunosc și le place să se bată, Umbreon nu se ferește. Ci îi blochează atacul de gheață cu un atac de întuneric.
Mda...S-ar putea ca Umbreon cu Vaporeon să se bată serios...Că-s băieți amândoi și o cam plac pe Espeon, singura fată din grup. și chicotește.
Image

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Fri Jun 16, 2017 12:02 pm

-Ooo inteleg. Hm interesanta familie ai strans tu aici. Ce draguti sunt ei toti. Dar au fost momente sa se certe sau sa se bata asa rau incat sa te puna in dificultate? Oh si aprpo, ea prefera pe unul din ei sau ... ?

Vulpix era si ea fetita dar era cu gandul la altele si nu avea inca gratia si frumusetea oponentei ei, cum nu avea atacuri diferite ci doar ce invatase azi, Vulpix incercase sa inghete pietrele si sa le faca sa cada pe pamat. Reusise cu cele micute insa restul continuasera sa vina spre ea fiind nevoita sa isi schimbe pozitia fiind la un pas de a fi zgariata de o piatra. Nu se descurajase insa si incepuse sa inghete iarba pentru ca oponenta ei sa alunece si sa nu mai poata sa ridice pietre de e jos, acestea fiind acoperite de un strat subtire de gheata. Reusise sa faca un cerc de gheata pe iarba cu diametrul de aproxmativ un metru unde se luptau si apoi incepuse sa alunece spre Espeon.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jun 16, 2017 2:42 pm

Espeon se ferește de iarba înghețată a vulpiței. Și cum fetița este un pokemon deștept, se folosesc de puterile ei telepatice pentru a lua crengi destul de groase și să atace vulpea de parcă crengile ar fi niște săgeți.
Umbreon face o sferă de întuneric, în timp ce Vappi face una de apă și fac o explozie cam mare. Nu vă mai dați în spectacol. țipa Jimin urâcios la el. Dar așa supără animalele. Umbreon îl imobilizează pe blond cu umbrele lui în timp ce Vappi îi trimite un vârtej pe tot corpul. De durut nu îl doare, dar a făcut o ,,baie” foarte mare. Cei doi băieți încep să râdă. Bine. O să îi zic lui Espeon că o placeți. le zice doar lor prin telepatie. Când aud de asta animalele fac pe ălea cuminți și nu mai sunt rebele. Pfuu. Mi-au făcut o baie.... și își ia un prosop să se șteargă repede pe cap ca să nu răcească. Băieții se ceartă mereu fie între ei, fie cu mine. Dar ne descurcăm. Eu le fac neobrăzate, ei mă fac zdreanță. Dar totul îi OK. și îi răspunde prima oară fetei. Espeon e încă prea mică ca să aibă comportament dinăsta. Se comportă cu ei de parcă ar fi în friendzone, așa ca un termen de comparație.
Image

Post Reply