La o plimbare cu animalele.

Moderator: Moderator RPG

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

La o plimbare cu animalele.

Post by Dany » Mon Jul 10, 2017 9:22 pm

Jimin a ieșit în parc liniștit împreună cu animalele lui. Se gândea că e mai bine pentru toți să se plimbe liniștiți în timp ce se relaxează în parc. Prea multe antrenamente și aventuri strică.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Sex: Feminin
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Re: La o plimbare cu animalele.

Post by Lexy » Mon Jul 10, 2017 9:29 pm

Olivia cutreiera orașul de la un capăt la altul. Mereu ii plăcea sa călătorească și sa viziteze locuri noi, chiar dacă nu avea vreun ban. Se așeza, intinsa, pe o banca parc. Privea visătoare cerul albastru tinandu-și mana la frunte încât sa isi dea bretonul verde la o parte.
Spoiler: Arată
Image
Image
Sleep can't help a tired heart.
Personaj secundar

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Mon Jul 10, 2017 9:45 pm

Blondul mergea normal în timp ce privea animalele. Vaporeon iar e prea energic și începe să fugă și trece pe lângă Olivia. Nu mai fugii ca un apucat măi!
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Mon Jul 10, 2017 9:55 pm

Fata simți imediat cum ceva alerga nebunatic pe lângă ea. Se târâ de pe banca pe betonul rece uitandu-se la animal cum alearga. Ce este ciudățenia aia. .....? fu primele cuvinte care le scoase pe gura. Vorbi încet și cu putina curiozitate, totuși avea aceiași privire rece și profunda.
Image
Personaj secundar

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Tue Jul 11, 2017 5:29 am

Jimin o aude destul de clar. Îl prinde pe Vappi de coadă ca să se potolească. E un Pokemon. Îl cheamă Vaporeon și e mai rebel așa. Spre deosebire de ceilalți doi. și se referă la Umbreon și Espeon care sunt lângă piciorele lui cuminți.
Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Tue Jul 11, 2017 6:10 am

Îl privească cu ochii mari de curiozitate. Waaaa.....nu am mai văzut asa ceva spuse apropiindu-se "târâş" de unul dintre pokemoni și îl atinse ușor cu degetul de obraz. Ii analiza atent și nu mai văzuse asa ceva.
Purta haine simple și ușor murdare, dând semn ca erau purtate de mult timp. Iar, "cel mai nou lucru" ai ei, jacheta, era pe banca, deoarece era destul de cald afara.
Image
Personaj secundar

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Tue Jul 11, 2017 7:07 am

Espeon? spune mica pisicuță pokemon în timp ce o privește atentă. Umbreon era mai pașnic și stătea cuminte, deocamdată. Vaporeon era ținut în brațele blodului ca să nu mai fugă. Pisica e Espeon iar cel negru e Umbreon. Ei sunt mai cuminți. Spre deosebire de rebelul ăsta. și îi dă un mic bobârnac lui Vappi, iar animalul normal că îl mușcă.
Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Tue Jul 11, 2017 2:57 pm

Începu sa o mângâie ușor pe Espeon care curios, stătea cuminte la fata. Majoritatea animalelor fugeau de ea pentru ca dădea sentimentul de o persoana rece și singuratica, ceea ce și e. Continua sa mângâie pisicuta făcând ceva fete ciudate. Nu mai interactionase cu un animal asa de mult încât sa îl mângâie. Ai niște animale drăguțe, spuse scurt continuând sa mângâie pisicuta.
Image
Personaj secundar

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Tue Jul 11, 2017 3:55 pm

Având în vedere că Espeon studiează împreună cu Jimin medicina veterinară și lucrează cu cadavre, o persoană vie ca ea nu o sperie. Se lasă mângâiată ca o alintată ce e. Iar ca să nu fie nimic ciudat. Jimin împreună cu Umbreon și Vaporeonul din brațe se pun pe bancă. Mersi. Eu sunt Jimin și am grijă de ele de ceva timp. Ia un loc pe bancă ca să stai mai comodă. Espeon e cuminte și o să o poți mângâia în continuare. spune blondul normal. Vaporeon! spune micuțul ce se agită ca să iasă din brațele lui. Nici un dar. Până nu te cumințești stai în brațe!
Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Tue Jul 11, 2017 4:45 pm

Se ridica de pe pământ și se așeza lângă acesta, cu Espeon în brate. Continua sa o alinte fiind extrem de curioasa. Parca cu fiecare atingere descoperea ceva nou la animal. Eu sunt Olivia.... spuse realizând ca acesta se prezentase, apoi chicoti ușor la "disputa" celor doi. Arata de parca va înțelegeți... spuse neluandu-și ochii de la Espeon.
Image
Personaj secundar

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Tue Jul 11, 2017 5:01 pm

Umbreon și Espeon au fost mai întâi unei bătrâne care mi-a încredințat mie animalele. Ele sunt deja în mare parte educate. Spre deosebire de ăsta ce l-am luat din sălbătăcie. Ne înțelegem bine. Dar nu e prea educat. și nu mai poate să continue că Vappi îl mușcă de deget. Ești un rău. și se uită urâcios la el. Espeon în schimb se așează cuminte în poală și se lasă mângâiată. Espi..
Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Tue Jul 11, 2017 5:31 pm

Zâmbi extrem de discret în timp ce o mângâia pe Espeon. Eu nu știu dacă as putea avea grija de un animal...da' pai 3, spuse ridicandu-și ușor privirea. Ochii ei de chihlimbar sclipeau în lumina soarelui.
Image
Personaj secundar

Post Reply