(misiune) Atenție la fugar!

Moderator: Moderator RPG

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Sex: Feminin
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

(misiune) Atenție la fugar!

Post by Lexy » Sun Jul 23, 2017 5:40 pm

Spoiler: Arată
Numar misiune: 1 C3
Titlu: Atentie la fugar!
Tip: Medie
Descriere: Inchisorile orasului se lauda cu siguranta pe care o ofera cetatenilor, tinand captivi unii din cei mai periculosi raufacatori. Acum cateva zile insa a avut loc o explozie in celula 48 si unul din detinutii din celula a reusit sa scape. Acum inchisoarea risca sa isi piarda credibilitatea si sa provoace panica printre cetateni. A trimis o cerere disperata conducerii orasului prin care ofera o recompensa generoasa celor care prind raufacatorul. Este mare graba pana nu afla cetatenii sau pana cand raufacatorul face alta crima. Vinovatul este un barbat de varsta medie care este maestru in explozibili. Acesta fost inchis pentru atentate cu explozibili in pietele publice.
Obiectiv: Cercetati celula 48, gasiti vinovatul si aduceti-l inapoi fara sa afle nimeni.
Pagini/Randuri necesare: 6 pagini/60 randuri
Recompensa: 650 credite
Roscata avea un loc de munca, dar uneori avea nevoie de câteva zile libere. Iar prin zile libere înseamnă să facă câteva misiuni. Se trezi destul de devreme. Se îmbrăcă cu echipamentul ei de lupta apoi pleca spre locul de întâlnire. Se grăbea. Credea ca e în întârziere. În timp ce mergea manca un mar. Cand ajunse la locul respectiv fu ușor socata sa fie prima. Se așeza la baza unui copac și începu sa se joace cu Eevee, Sylveon era în mingiuța ei.
Spoiler: Arată
Image
Image
Sleep can't help a tired heart.
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Re: (misiune) Atenție la fugar!

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Jul 23, 2017 5:45 pm

Maddy isi lua cu ea toate armele pe care le avea inclusiv cele obisnuite si o lua si pe Lisa cu ea. Intarziase la metrou pentru a ajunge la locul de intalnire asa ca trebuii sa il astepte pe urmatorul pierzand atfel timpul. Mai avea foarte putin si putea sa isi cumpere propria casa,cu o camera ce-i drept dar se saturase sa stea la camin si dorea o schimbare mai ales ca acum avea si un loc de munca bine platit. Imi..cer...scuze...ca ......am intarziat! spuse ea gafaind si respirand greoi pentru ca alergase pana la locul de intalinre

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Jul 23, 2017 5:50 pm

Aproape adormi pana veni fata. Auzi din depărtare cum alerga spre aceasta. Scoase un chicoti mic și drăguț. Se ridica de pe jos apoi se întinse ușor. Amortise. Cu doua mișcări subtile se scutura de praf apoi își puse calm mana pe umărul fetei. E bine, nu trebuia sa te grăbești atâta, spuse destul de calm. Cei drept avea ceva experienta în misiuni asa ca devenise oarecum o obișnuință.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Jul 23, 2017 5:55 pm

Inspira adanc. Deci trebuie sa prindem un fugar,corect? nu mai era sigura,tot drumul se gandise la cu totul altceva cum ar fi gatitul de sushi sau metroul la care intarziase,putea fi foarte aeriana uneori.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Jul 23, 2017 6:06 pm

Se retrase puțin lăsând-o sa ia puțin aer. Pe scurt.....da, spuse punandu-și mâinile la spate, inclinandu-se puțin în fata. Fugarul este un răufăcător foarte cunoscut, și pe cat de cunoscut pe atât de periculos. Poate folosi explozibil, asa ca ar trebui sa fim atente. Am contactat conducătorul pușcăriei încât sa ne lase sa inspectam celula acestuia. Poate găsim ceva care sa ne ajute. Ar fi bun decat un lucru de-al lui încât sa ii pot lua mirosul, am un simt al mirosului destul de ascuțit, vorbi calm zambind discret. Era imposibil de calma, poate din cauza ca era ușor încrezătoare în propriile puteri, sau poate pentru ca deja are o experienta.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Jul 23, 2017 6:19 pm

A,bine atunci,hai sa plecam spre inchisoare...O lua in brate pe micuta albastruie si isi mai aranja o data centura de care erau atasate evantaiele mortii si pumnalul ei obisnuit,arcul ei in miniatura ocupa un spatiu mic deci incapuse cu usurinta in buzunarul pantalonului.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Jul 23, 2017 6:41 pm

Zambi discret în timp ce avea mana pe mânerul katanei. Se întoarse pe vârful apoi începu sa meargă încet spre închisoare, la fel cu Maddy. Nu prea avea cine știe ce la ea, avea doar katana, un kunai obișnuit și....cam atât. Începuse sa nu se mai bazeze pe arme sau obiecta magice. Ce arme ai la tine? o întreabă pe Maddy privind-o în ochi.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Jul 23, 2017 6:47 pm

Evantaiale mortii,arcul lui Kikyo si un pumnal,tu?. Nu stiu cata nevoie vom avea de ele dar le-am adus pentru orice eventualitate! ii zambi continuand sa merga,la un moment dat o lasa jos pe Vaporeon devenind destul de grea iar mainile ii amortira.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Jul 23, 2017 6:51 pm

O asculta atenta. Aveau niște nume destul de interesante asa ca ii stârni curiozitatea. Și ce fac alea?(întreba curioasa mergând cu fata spre ea, mergând cu spatele mai exact ) Eu am o katana și un kunai, continua dând ușor din umeri. Nu avea cine știe ce la ea, mai mult de baza pe propriile puteri.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Jul 23, 2017 6:56 pm

o,pai. Evantaiele mortii arunca atacuri de apa fierbinte in forma de lame dar pot fi folosite si ca niste simple cutite cand se dezactiveaza iar arcul lui Kykio e micut si usor de transportat pe langa asta imi ofera si sageti nelimitate timp de vreo 5 minute dupa care se micsoreaza din nou iar pumnalul...ei bine...el nu face nimic dar este o mostenire de familie. continua sa zambeasca si sa fie fericta,nu mai vorbise asa intruna de ceva timp

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Jul 23, 2017 7:03 pm

Un fior rece o trecu când auzi de termenul "apa". Pana la urma apa era slabiciunea ei. Zâmbi discret. Isi baga o mana în buzunar mergând destul de calma. Katana era la spatele ei, era imbracata destul de lejer. Interesant.... spuse după ce fata termina de vorbit. Încă avea atitudinea aceea calma. Și eu am un arc. Imi place sa il folosesc, spuse încercând sa facă conversație.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Jul 23, 2017 7:07 pm

Si mie imi place dar nu am avut ocazia sa invat pana mai recent cand am primit arma la o avansare deci nu sunt o arcasa buna! chicoti mergand pe varfuri si incercand sa nu se impiedice de Lisa care se tot prelingea de ea ca o pisica.

Post Reply