(misiune) Atenție la fugar!

Moderator: Moderator RPG

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Sex: Feminin
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Re: (misiune) Atenție la fugar!

Post by Lexy » Mon Jul 24, 2017 8:26 am

Roscatei nu ii era foame. Poate din cauza orarului ei super ciudat și dat peste cap, in care nu mai are timp nici sa mănânce sau doar nu ii foame. Pana la urma nu a mâncat nimic azi. Se întinse lung. Din când în când mai arunca i privire la tâlhar. Născocea un plan în minte. Se gândea dacă talharul are vreo slăbiciune.
Image
Sleep can't help a tired heart.
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 24, 2017 8:33 am

Ne trebuie un plan...isi spuse ea mai mult pentru sine. Un plan de rezerva in caz ca scapa. Continua ea.Fugarul era imprevizibil iar Maddy incerca sa se gandeasca la toate posibilitatile in care ar putea evada din nou si in care l-ar putea prinde sau omora,pana la urma trebuiau sa fie pregatiti in caz de orice.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Mon Jul 24, 2017 8:38 am

Aproba scurt din cap. Ma gândeam ca la început eu sa ii atrage atenția, iar tu sa îl legi pe la spate. Pana la urma eu sunt o femeie, iar el un bărbat. spuse destul de calm apoi dădu din umeri. Era singurul plan la care se putea gândea. Mai făcuse asta o data, asa ca nu găsea vreo problema.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 24, 2017 8:45 am

Inteleg! sopti ea privind in continuare drept inainte spre fugar. Inca avea cartea lui la ea si pentru ca nu avea ce face citi cateva pagini din ea,pentru ca erau inca intregi. Era o carte foarte pictisitoare si deja o citise vara trecuta dar nu avea ce face.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Mon Jul 24, 2017 8:57 am

Mai citi câteva pagini din carte apoi o puse în rucsac. Nu știu....eu doar am zis. Poate ai tu un plan mai bun. Nu putem merge asa din fata. S-ar aștepta la asta, spuse apoi dădu ușor din umeri. Se ridica puțin apoi se încălzi ușor. Deja se inserase, era momentul oportun pe trunchiul a-l prinde.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 24, 2017 9:03 am

Sau poate se asteapta sa il atacam din spate,trebuie sa il inconjuram. In caz ca planul nu merge bine nu avem de ales... Nu voia sa continue propozitia. Trebuie sa il ucidem. contniua ea strambandu-se putin. Kitsune avea dreptate,in lumea stapanita de raul Aku era inevitabil asa ceva

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Mon Jul 24, 2017 9:06 am

Se ridica brusc în picioare. Facem asa. Încercăm întâi planul meu, iar dacă nu funcționează încercăm cum ai spus tu, spuse zambind subtil. Nu prea era momentul sa zâmbească. Ce spui? o întreba înainte ca sa se avânte.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 24, 2017 9:08 am

Bine dar trebuie sa ne miscam rapid. dadu scurt din cap aprobator si incerca un zambet incurajator,se vedea de la o posta cat de fals era. Se ridica in liniste si se scutura de pamant,lasa cartea ascunse sub plante

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Mon Jul 24, 2017 9:20 am

Aproba din cap apoi zâmbi discret și drăgălaș. Isi dădu o mare parte din haine jos rămânând decât într-o rochie lunga și alba. Apoi, și-o rupse încât sa rămână în mare parte dezbrăcată. Aici ne despărțim, spuse zambind încurajator și adevărat apoi pleca cu pași micuți spre fugar. Mergea cu privirea în jos, fata fiind acoperita în mare parte de breton și par. Fugarul clar ca o văzu. Nu vezi zilnic fete aproape dezbrăcate prin pădure. Acesta se apropie de roscata cu pași destul de mari, dar încet. Kitsune se lovi de pieptul acestuia. Ramase nemișcata și îl privi de jos în sus. Agh...îmi pare rău....m-am pierdut... spuse pe un ton dulce și cald. Îl privi în ochi atenta, roșie la fata. Juca foarte bine teatru.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 24, 2017 9:31 am

Maddy se grabi si inconjura luminissul astfel incat sa ajunga in spatele fugarului,se apropia incet spre el cu pumnalul in mana,nu avea cu ce sa il lege,inca cauta cu privirea ceva potrivit,chiar si un tricou rupt cu care sa il lege la maini. Ii facu semn lui Kitsune sa continue cat timp se apropia de fugar,avea de gand sa il injunghie pe la spate sau sa il raneasca si sa il lege cu ceva. Infractorul isi ridica o spranceana si ranji, Ce face o fetita draguta ca tine intr-o padure asa mare si...rase ragusit. Peiculoasa? Se pare ca chiar o credea pe Kitsune deci aveau un avantaj

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Mon Jul 24, 2017 9:48 am

Damage lipita de acesta. Cel mai probabil ii putea simții orice parte a corpului lipita de acesta. M-am.....rătăcit.... spuse ușor și cald. Corpul ei micuț și firav se contopesc cu cel al fugarului care era foarte bine lucrat. Nu e de mirare ca a reușit sa scăpe. Dar tu? Nu vezi bărbați lucrați ca tine prin pădure zilnic, spuse in timp ce ii atingea ușor bratul stâng, ridicandu-se pe vârful. Era destul de inalt, cand iei la numărat și înălțimea roscatei (e scunda).
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 24, 2017 10:05 am

Observa o franghie scurta si o ridica incet,cand ajunse suficient de aproape il prinse de maini si il lega la spate in ciuda eforturilor de a se elibera,reusi sa o loveasca pe Maddy si cazu pe jos. Prinde-l Kitsune! se ridica repede,fugarul incerca sa isi elibereze mainile din stransoarea franghiei desi Maddy il legase destul de repede. Pipaii pamantul in cautare cutitului,il gasi in momentul in care infractorul se elibera incercand sa o loveasca pe roscata. Ii infipse cutitul in umar,acesta se retrase in spate si incerca sa isi socata cutitul din spate,Maddy se feri de lovitura pe care incerca sa i-o dea.

Post Reply