(Antrenament) Senzorial.

Moderator: Moderator RPG

Post Reply
Artemis
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Asteria
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Nymph

(Antrenament) Senzorial.

Post by Artemis » Fri Jul 28, 2017 8:51 am

Nimic nu mă mai surprindea în acest loc. Oamenii știau mai multe decât orice persoană pe care am cunoscut-o eu vreodată, așa că tăceam și ascultam fiecare cuvânt ce îmi era adresat. Într-o zi am fost invitată într-una din camerele principale. Aceasta avea deschidere la curtea interioară, peisajul fiind cucerit de natură și murmurul unui pârâiaș. M-am așezat jos și am ascultat cu atenție. Trebuia să învăț în primul rând cum să mă conectez cu natura, să îi absorb energia în așa fel încât să pot simți viața în jurul meu și aceasta să mă simtă și ea pe mine la rândul său. Am aprobat subtil din cap, ascultând mai departe instrucțiunile primite. Vorbele ei m-au pus pe gânduri. Această m-a lăsat singură în foişor şi mi-a spus să mă relaxez, să întru în comuniune cu natură. Aşa am făcut. Am lăsat energia solară şi cea a naturii să mă copleşească, să mă îmbrăţişeze din toate direcţiile. Vizualizam cum o săgeata de lumina îmi trecea prin centrul dintre ochi, punctul celui de-al treilea ochi şi cum acesta lumina se lungea, săgeata trecând prin ceafă. Aura mea parcă capătă o lumina mai puternică, una albă şi pură, calmă, relaxată. Simţeam toate aceste energii cum mă inundă, cum mă umple pe dinăutru de viaţă. Vroiam să simt asta mai des. Voiam să simt asta mereu. Încercăm să îmi măsor cantitatea de energie pe care o aveam şi să o estimez la un număr. Să zicem că aveam aproximativ 80% în momentul de faţă. Am făcut acel contact direct cu natură. Simţeam cum energia ei vine spre mine şi am făcut în aşa fel încât să o captez în mine, în interiorul meu, să o menţin acolo şi să o omogenizez cu cea pe care o aveam deja. 82..85..87... Simţeam. Chiar puteam să mă reîncarc cu energie de la natură. Această avea altă culoare faţă de a mea. Nu ştiu de ce zic asta, pentru că nu văd nicio culoare, dar simţeam că e aşa. Energia mea avea culoarea de un albastru deschis, aproape alb, iar cea a naturii era galben-verzuie, vie. Cele două se întâlneau şi cea a naturii capătă încet culoarea pe care o avea a mea. Mă simţeam că şi cum cineva îmi dona energie, dar nu era cineva, era universul. 96...98...100%. Oare există acest 100%? Sau e doar o senzaţie de energie completă în trupul meu. Nu cred că există un maxim, dar pentru mine procentul de 100% reprezintă cantitatea suficientă. M-am ridicat, deschizând ochii. Totul părea mai luminos şi mai viu. Onaki apăru după un copac şi mă privi zâmbind. Privea undeva pe lângă mine, spre o margine a mea la o distanţă de aproximativ 30-50 centimetri. M-am încruntat, uitându-mă în spate. Nu ştiam la ce se uită. Această rase încet. Se uită la aura mea. Îmi spuse că era strălucitoare şi puternică şi că se vede că am reuşit să absorb energia naturii. După ce această etapă s-a încheiat, am fost capabilă să simt energia din jurul meu și cu ochii închiși.
Image
/ head in the clouds / heart in the stars / soul in the eternal /
Psj. Principal / Asteria

Post Reply