Misiunea 0C3!!

Moderator: Moderator RPG

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Sex: Feminin
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Misiunea 0C3!!

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Aug 06, 2017 11:21 am

Misiunea cadou a capitolui trei.
Numar misiune: 0 C3
Titlu: In vacanta in timpul serviciului!
Tip: Speciala (O misiune fara pericole. Orice personaj poate indeplini singur sau in echipa o singura data aceasta misiune Ramane valabila pana la urmatorul capitol)
Descriere: Cea mai mare agentie de turism angajeaza pe oricine poate ajuta si doreste asta. Aceasta companie a demarat proiectul „ In vacanta in timpul serviciului” prin care doreste sa faca publicitate turismului in aceste timpuri grele. Cu atatea lupte oamenii se tem sa mai plece in vacante si tocmai din aceasta cauza aceasta agentie plateste oamenii sa mearga in vacante, sa faca poze, sa ia notite despre locuri, servicii, oameni si sa faca pentru fiecare loc un review sperand sa deachida apetitul oamenilor pentru vacante.
Obiectiv: Calatoriti prin lume in diverse locuri turistice, faceti poze si scrieti opinii despre locurile vizitate.
Pagini/Randuri necesare: nu mai mult de 10 pagini/100 randuri
Recompensa: 100 credite pe pagina/rand
Scarlet ajunse la locul de intalnire stabilit. Avea pe spate o gentuta in care isi tinea doua sticle de apa ,un carnetel,telefonul si niste instrumente de scris necesare pentru misiune. Se simtea foarte norocasa ca participa la misiunea cadou. Era imbracata subtire pentru ca era foarte cald afara si avea o palarie pentru a se proteja de soare. Isi astepta partenerele de misiune la umbra unui copac. O luase cu ea si pe Kirara,micuta nekomatta care statea ghemuita langa ea,pana si ei ii era prea cald mai ales cu blanita ei bogata si groasa. Ii puse niste apa intr-un bol pe care il luase cu ea din greseala,dar avusese noroc pana la urma pentru a era foarte insetata si bau multa apa.

Outfit:
Spoiler: Arată
Image
ooc: sa postam intr-o anumita ordine ^^

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Re: Misiunea 0C3!!

Post by Lexy » Sun Aug 06, 2017 11:45 am

Kitsune avea nevoie disperata de o vacanta, iar misiunea o intriga destul de mult. Era ceva nou. O misiune în care trebuie sa mergi în vacanta. Se înscrise imediat cum o văzu. Pleca foarte bucuroasa acasă. În seara dinainte de misiune un gând ii trecu prin minte: sa se tunde. Stătea în fata oglinzii din baie. Închise ochii și trecu foarfeca prin par. Era o dezordine totala, dar a meritat. I-a placut mult noua schimbare. Îl mai aranjase puțin încât sa stea cat de cat normal apoi făcu o baie spumoasa și fierbinte.
Prezent:
Kitsune se trezi devreme. Se îmbrăcă lejer și își facu băgăjelul. Puse câteva haine de schimb, ceva apa, un carnețel și câteva stilouri apoi pleca din casa. O luase pe Eevee cu ea. Sylveon era în mingiuța. Era prea entuziasmata și energica. Ii era frica sa nu o piardă prin misiune. La locul de întâlnire o văzu pe Scarlet. Zâmbi discret și se apropie de ea. Hei Scarlet! Ce mai faci? Eevee stătea lângă roscata. Era destul de fricoasa asa ca nu se apropie de Kirara.
Hair:
Image
Outfit:
Image
Image
Sleep can't help a tired heart.
Personaj secundar

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Rasa: Telekinetica

Post by Midori-chan » Sun Aug 06, 2017 7:17 pm

Lily pleca din camera de camin,impreuna cu Bonnie sa se intalneasca cu Scarlet si Kitsune sa inceapa calatoria!Avea nevoie de o vacanta,desi nu era ca si cum facuse foaryte multe misiuni,decat 3,desi avea si un loc de munca.In orice caz,accepta sa calatoreasca cu prietenele ei,ar fi fost cu siguranta distractiv.Isi facu bagajul,punand in el haine,in principal dar si alte lucruri.Ajunse la locul de intalnire si le vazu pe cele fdoua.Buna!scuze pentru intarziere!Bonnie se qapropie de Kirara si incepu sa o traga usor de urechi.Aratau prea dragalas impreuna cele doua pufosenii.
Outfit:
Image
Face and hair:
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Aug 06, 2017 7:25 pm

Scarlet se ridica usor isi isi sterse fustita de pamant,le facu cu mana fetelor in data ce le observa apropiandu-se. Kirara isi puse o labuta pe Bonnie si o musca de urechi la fel cum facuse si aceasta. Fata nu avea idee de unde ar fi trebuit sa inceapa,ea fiind noua in oras nu prea cunostea locurile din apropiere.
-Buna fetelor! Aveti vreo idee de unde am putea incepe? Cunosc si eu cateva locuri uimitoare dar nu toate sunt in apropiere deci m-am gandit ca ar trebui sa incepem cu Seiren...
Chicoti cand vazu micutele pufosenii,isi mangaia usor suvita colorata si se intoarse din nou spre cele doua cu zambetul pe buze,era bine dispusa in acea zi si se odihnise dedtul de bine in comparatie cu alte dati.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Aug 06, 2017 7:32 pm

Timida ca de obicei, Eevee facu câțiva pași timizi spre cele doua pufoşenii apoi o atinge pe Kirara pe una din codite. Ii atrase atenția cozile care se tot roteau si roteau și roteau încât nu se putu abține și începu sa se joace cu ea ca o pisicuta. Roscata își trecu mana prin parul scurt și de un rosu intens. Am putea vizita grădinile botanice din Seiren și un parc de distracții dacă ca interesează. Nici roscata nu prea vizitase orașul. Singurul drum care îl știa era servici-casa sau casa-servici.
Image
Personaj secundar

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sun Aug 06, 2017 7:41 pm

Suna bine!Incepem cu gradina botanica?Lily isi prinse mainile la spate si se legana usor.Bonnie se apropie si ea de Eevee.Si ea fusese pana la urma o micuta eevee.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Aug 06, 2017 7:48 pm

Scarlet dadu aprobator din cap si isi aranja rucsacul din spate pentru ca era putin incomod. Misiunea parea a fi o alegere foarte buna macar asa avea ocazia sa cunoasca orasul,in plus iubea florile si plantele. Kirara sari pe cele doua animalute pentru a se baga in seama,era rasfatata si prietenoasa deci niciodata nu ar fi evitat sa se afle in centrul atentiei.
-Bine,stiti vreo scurtatura pana acolo ? Mai avem multe locuri de vizitat.
Isi puse o mana pe sold iar pe cealalta o lasa usor pe langa corp,se sprijinii pe un picior si statea oarecum inclinata. Oricum ceva ii spunea ca expeditia avea sa dureze mai mult decat o zi.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Aug 06, 2017 7:57 pm

Nega cu o mișcare ușoară din cap. Atunci ii venise o idee. Isi aminti ca avea o harta cu ea pentru asemenea ocazii sau în caz de se rătăceau. Analiza harta pentru câteva secunde apoi o inrola înapoi. Știu eu o scurtătură, sau mai bine zis am învățat-o acum. Chicoti dulce apoi o lua la pas. Era destul de aproape. Știa un drum spre gradina, dar era extrem de lung. Am mai vizitat gradina pentru câteva plante medicinale. E sublimă. Le anunță dinainte cu zâmbetul pe buze. Eevee sari peste celelalte animale si începu sa se joace. Scăpă ușor de timiditate.
Image
Personaj secundar

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sun Aug 06, 2017 8:15 pm

Super!Te urmama,atunci!Bonnie impinse usor cu nasul pe micuta Eevee si apoi observa ca Lily o lua din loc.Alerga din loc si din cauza ca alerga prea repede se ciocni de Lily.Neastampartata mica!Lily se uita la Kitsune.Era evident,era singura care stia drumul spre gradina botanica.Isi aranja rochia lila,fiind pregatita de drum.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Aug 06, 2017 8:16 pm

Zambi entuziasmata si o urma pe Kitsune.Kirara veni si ea tinandu-si coditele in sus la fel si boticul si pasind pe varful labutelor. Chicotii usor cand ii vazu atitudinea.
-Dar cum vom atrage turistii? Eu ma gandeam sa facem o publicitate orasului in care sa explicam si locatia celor mai frumoase locuri demne de vizitat,asta dupa ce adunam informatii mai multe,evident.
Facea pasi marunti si se tinea de geanta ca si o scolarita. O rafala de vant ii trecu prin par amestecandu-i suvita colorata cu cele castanii.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Aug 06, 2017 8:21 pm

Din cate știu noi doar trebuie sa vizitam locuri, sa facem poze și sa dam feedback-uri, nu? Poate greșesc... Atunci ii veni o idee. Scoase aparatul de fotografiat care îl luase special pentru misiune și facu o poza random. Voia sa isi amintească tot din aceasta misine, vacanta sau cum se mai numea. Eevee ca o alintata și leneșă ce e ii tot dădea indicații lui Kitsune sa o ia în brate, și reuși. Vreți ca sa stam la un hotel după? Știu eu unul bun și ieftin. Am mai fost pe acolo într-o misiune. Zâmbi subtil. Isi arata pălăria alba și parul scurt.
Image
Personaj secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Aug 06, 2017 8:27 pm

Scarlet continua sa mearga langa cele doua fete,nu fusese atenta la ce spusesra fetele,Kirara o distrase cand sari pe piciorul ei din dorinta de a se juca.Se opri o clipa aproape impiedicandu-se dar apoi le ajunse din urma
Last edited by Mikasa-Chan24 on Mon Aug 07, 2017 1:48 pm, edited 5 times in total.

Post Reply