In vizita

Moderator: Moderator RPG

Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Telekinetica

Re: In vizita

Post by Midori-chan » Wed Aug 16, 2017 9:50 am

Lui Lily nu ii placeau persoanele reci,dar stia ca Scarlet nu era asa de obicei,deci probabil avea motive intemeiate.Toata lumea mai are zile proaste.Urca in autobuz si se aseza.Gasi trei locuri apropiate si le pastra locul si prietenelor ei.Bonnie se aseza in bratele lui Lily,incercand sa se ghemuiasca.Se vedea ca nu ii placea nici ei aglomeratia.Lily le facu semn Feliei si lui Scarlet sa vina acolo.

CuteEevee
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Felia Ohashi
Nume: Atara
Varsta: 17
Rasa: Neko

Post by CuteEevee » Wed Aug 16, 2017 7:49 pm

Ma asez langa Lily si ii mangai pokemonul din bratele ei.Sper ca drumul nu va fi lung!Nu imi plac calatoriile lungi cu autobuzul!Flame sari in bratele mele.Locul de langa mine era liber,acolo Scarlet se putea aseza.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Aug 16, 2017 9:17 pm

Se aseza langa fete straduindu-se sa zambeasca. Privind inapoi Scarlet isi dadu seama ca fusese cam nesuferita cu prietenele ei. Isi dadu muzica mai incet pentru a auzi cat de cat conversatia fetelor desi ei nu prea ii placea sa vorbeasca in transporturile publice indiferent daca era suparata sau nu.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Thu Aug 17, 2017 6:42 am

15 minute.spuse ea uitandu-se la Felia.Autobuzul pleca.Urma sa opreasca in urmatoarea statie.Bonnie tresari cand Felia o atinse,dar se intoarse spre ea apoi,vazand ca nu e periculoasa si o mirosi.Nici Lily nu prea avea chef de vorba.Era cald in autobuz din cauza ca oamenii se inghesuisera,fiind foarte multi.

CuteEevee
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Felia Ohashi
Nume: Atara
Rasa: Neko

Post by CuteEevee » Fri Aug 25, 2017 6:57 pm

Am fost tacuta tot drumul,dar nu prea imi sta in fire.Eh,se mai intampla.Flame statea la picioarele mele.Autobuzul a oprit dupa un sfert de ora si lumea a inceput sa coboare din autobuz.Sa mergem!Dar pe unde trebuie sa o luam,Lily?Mergeam la familia ei,asa ca nu stiam drumul,deci am coborat jos si le-am asteptat pe cele doua fete.

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Post by Mikasa-Chan24 » Fri Aug 25, 2017 7:05 pm

Se ridica si iesi din autobuz.Se oprise langa Felia fara sa spuna nimic.Asculta muzica.Ochii ei verzi si sticlosi priveau in gol aproape inchisi de plictiseala. Isi scoase usor mainile din buzunar si isi acoperi capul cu capisonul cand cativa stropi de ploaie incepeau sa cada din cer.Se mai inorase pe drum dar nu simtea venirea unei furtuni deci ar fi trebuit sa fie in regula.

Midori-chan
Grafician
Grafician

Post by Midori-chan » Sun Aug 27, 2017 10:22 am

Lily cobora si ea din autobuz,oprindu-se langa cele doua.Urmati-ma!Lily mergea in fata lor cu cativa pasi,pentru a le putea arata drumul spre casa bunicilor ei.Inr-un sfarsit ajunsera la o casa cu un singur etaj,dar totusi cu un aer modest.Poarta curtii era deschisa asa ca intra facandu-le semn lui Scarlet si Feliei sa intre.Ajunsa in fata usii cafenii,batu la usa.Sora ei mai mica deschise.Zambii larg cand isi vazu sora.Mi-a fost atat de dor de tine!spuse sora ei,pe nume Emma,sarindu-i in brate lui Lily sa o imbratiseze.Emma e mai mica cu 3 ani decat Lily.Si mie mi-a fost dor de tine!Ele sunt Felia si Scarlet,prietenele mele!Emma le saluta si pe ele si le invita in casa pe toate trei.Lily intra si se duse tinta in sufragerie.Locuise acolo,stia casa pe de rost,practic.Linda si bunicii unde sunt?.Linda,e in camera ei,iar bunicii se intorc imediat,au plecat la cumparaturi!Lily le facu semn si fetelor sa ia loc pe canapea.
Emma:
Spoiler: Arată
Image

Post Reply