Noi companioni

Moderator: Moderator RPG

Post Reply
Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Telekinetica

Noi companioni

Post by Midori-chan » Mon Sep 11, 2017 12:03 pm

Lana fu eliberata de catre Lily,din cauza faptului ca Lily nu prea o mai elibera din pokeball,asa ca isi dori doar ca micuta sa fie libera.Merse in vizita la bunicii ei,unde o gasi pe Aysha,pokemonul ei de cand locuia la bunici.Lily o gasise cand fata avea 17 ani in padure,ghemuita la radacina unui copac,zgribulita de frig.Er adoar un pui pe atunci.Descoperi ca Aysha era un Runeon si o crescu.Aysha are doar doi ani si cateva luni si e foarte atasata de Lily.Imi pare rau ca nu te-am luat cu mine cand am plecat de acasa!Cum Lily o eliberase pe Lana,acum putea sa o ia pe Aysha cu ea.Pokemonul topai in jurul fetei de fericire si apoi sari in bratele ei.Fata pleca spre casa.De ceva timp avea in gand sa se vopseasca dar nu stia ce culoare.Apoi,se hotara:ciocolatiu!Cumpara vopsea maronie,care i-ar fi colorat parul in culoarea ciocolatei si pleca acasa sa se vopseasca.Se usca la final dupa ce urma pasiii scrisi pe ambalaj si se uita in oglinda.Iesise mai bine decat spera.Lily merse dupa aceea la un orfelinat sa doneze niste haine pe care le stranse din casa bunicilor ei.Erau haine de cand era inca o copila.Ajunse la orfelinat.Copiii i se pareau atat de draguti.Se jucau impreuna,numai o fetita statea singura intr-un colt.Nu o baga nimeni in seama.Lily se aropie de ea si se aseza in genunchi.Ce ai patit?Fetita ridica capul din pamant.Tinea in brate o papusa mica.O ingrijitoare de copii de acolo se apropie de satena.O chema deoparte pe Lily.Nimeni nu se joaca cu ea fiindca nu e om.Parintii ei erau demoni lupi,inca imi amintesc ziua in care au adus-o aici.Pe atunci era doar un bebelus.Nici celelalte ingrijitoare nu o suporta.Dar eu da.Lily stia cum e sa nu fi acceptat,asa ca se apropie din nou de fetita.Nu avea urechiuse de demon lup,probabil era prea mica sa aiba.Cum te cheama?Fetita nu ridica privirea.AriaLily se ridica de pe vine.Afla ca fetita avea 11 ani.Fara ca fetita sa stie,Lily facu actele necesare adoptiei fetitei si apoi se duse din nou la ea.Eu..as vrea sa te adopt.Tu ai vrea sa vii cu mine?Lily zambi.E imposibil.Nimeni nu m-a vrut paan acum.Eu nu sunt normala.Fetita planse apoi.Lily o imbratisa si ii sopti la ureche.Nici eu nu sunt om.Fetita se uita in ochii lui Lily,zambi si sari in bratele ei.Fata ii povesti pe drum spre camin ce rasa e ea,ca a adoptat-o fiindca i s-a parut simpatica si ca merita sa aiba si ea un camin.Aria zambi din nou dupa mult timp.
Aysha:
Spoiler: Arată
Image
Lily:
Image
Aria:
Image

Post Reply