[Misiunea 0C3]Calatorie prin Grecia si India!

Moderator: Moderator RPG

Post Reply
Midori-chan
Grafician
Grafician
Username AK: Midori-Sakura66
Nume: Evangeline Samos
Varsta: 19
Sex: Feminin
Rasa: Telekinetica

[Misiunea 0C3]Calatorie prin Grecia si India!

Post by Midori-chan » Tue Sep 26, 2017 7:58 pm

Grecia
-Prima parte-Atena-
Erika nici nu ajunse de o saptamana in oras,ca si se gandi sa faca o misiune,dar nu orice misiune,ci una foarte simpla,dar care ii va aduce si multe credite.Era o vacanta practic.Era hotarata ca dupa aceasta vacanta sa se apuce de misiuni mai grele si sa dobandeasca o misiune.Asa ar fi capatat bani,apoi dorea sa faca rost de arme,obiecte magice si sa invete tehnici.Avea planuri,ca doar nu venise in oras sa leneveasca.Facu bagajul,o lua pe Lizzie in brate si pleca in gara.Intre timp deschise un pachet de biscuiti pe care incepu sa ii rontaie.Cand inghiti ultimul biscuite,realiza ca trenul ajunse.Intra in tren tragand geamantanul dupa ea.Se aseza pe primul loc liber pe care il vazu si apoi observa ca se aseza langa o fata.Oh,scuze!Locul e ocupat?Fata o privi pe Erika din cap pana in picioare si apoi zambi.Nu,poti sta.Cat discutara aflara ca merg in aceeasi directie,adica in Grecia si discutara asa ceva vreme pana cand realizaar ca abia isi mai tineau ochii deschisi.Erika atipi,iar Lizzie dormea in poala ei.La un moment,dat trenul oprii.Ajunsera in Grecia,chiar in capitala,in Atena.Oprirea usor brusca a trenului o trezi pe Erika,care era in culmea fericirii cand afla ca au ajuns.Abia astepta sa viziteze locuri inteersante.Realizara ca drumurile lor se despart acolo,la iesirea din gara.Facura schimb de numere de telefon si plecara in parti diferite.Se caza la un hotel si urca in camera care ii fusese atribuita.Isi puse geamantanul langa dulap si verifica ceasul.Era ora 12.Era ora pranzului,dar Erika decise ca va lua pranzul in oras asa ca lua ceva credite ca sa plateasca masa si pleca fara sa isi mai schimbe hainele.Inainte sa mearga la un restaurant,decise sa viziteze templul Erechteion,fiindca se afla aproape de hotelul la care era cazata.Odata ajunsa,admira arhitectura templului,care era impresionanta.Ghidul turistic le povesti turistilor,printre care si Erika despre acel templu.Majoritatea lucrurilor le stia.Ii placea istoria si citise mult.La un moment dat isi aminti ca are in geanta un aparat de fotografiat.Il scoase si fotografie templul din cateva perspective.
Fotografii:
Spoiler: Arată
Image
Image
[/spoiler]
Apoi pleca.Era destul de cald in acea zi,poate si datorita faptului ca tara in care se afla avea climat mediteraneean.Se indrepta spre urmatorul loc pe care dorea sa il viziteze.In drum,se oprii in fata unui automat de cafea.Introduse banii si astepta ca paharul cu cafea sa se umple.Il lua,dar ardea,asa ca il prinse cu varfurile degetelor.Mesteca in ea cu betisorul primit,cand deodata auzi o voce.Erika?Vocea ii era familiara si se auzi din spatele ei.Cand realiza cui apartinea vocea,scapa paharul cu cafea,facand rapid un pas mai in spate sa nu se stropeasca.Se intoarse.Ea era.Prietena ei.Cea care o transformase in vampir.Jenny?Bruneta zambi si indata o imbratisa.Mi-ai lipsit enorm!Erika impietri.Cum de dadu fix de ea?Destinul poate.Erika nu stia ce sa faca.Nu mai era suparata pe ea fiindca realizase ca ii placea ce devenise,dar se simtea tradata.Discutara putin si ajunsera la faptul ca,cu adevarat Jenny ii provocase suferinta Erikai in acea perioada,dar intentiile ei erau bune.Jenny nu mintea.Se vedea in ochii ei ca era sincera.Se impacasera.Acum ca totul e ok,cred ca iti datorez o cafea!Jenny lua doua cafele si plecara sa viziteze alte locuri incredibile.
Fotografii:
Image
Image
Image
La sfarsitul zilei,se asezara amandoua pe un fel de deal si privira apusul,discutand.Viata mea?Ei bine,dupa ce am plecat din oras a inceput vanatoarea de vampiri.M-au gasit.Am trait in teroare,fugind,cu frica,dar am incercat sa raman puternica.Isi amintea de vanatoarea de vampiri.Si in acele zile se mai practica dar foarte rar.Isi mai aminti ceva:trebuia sa isi cumpere o arma sa se apere.Trecuse bine peste perioada aceea datorita a stiut sa ascunda ce e de fapt desi la un moment dat a fost descoperita.A scapat.Eu sunt in vacanta.E de fapt o misiune,dar voi primi bani.E prima mea misiune.Cand ajunse in camera de hotel se simtea de parca o piatra ii fu luata de pe inima.Chiar voia sa lamureasca lucrurile cu Jenny.Realiza ca nu isi aranja lucrurile in dulap si nici nu scrise in agenda.Lua agenda de pe noptiera si un pix si se apuca sa scrie.
Prima zi de misiune,care e de fapt o vacanta.E prima mea misiune si momentan ma simt bine in ea.Am vizitat locuri interesante din orasul in care ma aflu,Atena.Am de gand ca dupa ce voi vizita destul din aceasta tara sa plec in India sa vizitez si acolo cateva obiective turistice.Mi-am revazut vechea prietena si ne-am bucurat impreuna de frumusetea orasului.Maine ourmeaza o noua zi!
Inchise agenda si adormi cu zambetul pe buze.

Post Reply