[Misiune 6 C3] Monarhul Absolut

Moderator: Moderator RPG

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: SoOuNd
Nume: Leon Takamachi
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Dhampir
Rang: Heavenly Class

[Misiune 6 C3] Monarhul Absolut

Post by SoOuNd » Tue Nov 07, 2017 7:28 pm

Leon primise de data aceasta un bilet cum ca fusese selectat pentru o misiune foarte riscantă in Nord, de altfel si cea mai riscantă in care fusese pana acum.Dupa nenumarate revizuiri asupra obiectivului si descrierii in timp ce mergea spre marginea orasului, intr-un final ajunse in punctul in care ar fi trebuit sa întâlnească partenerul sau de misiune care din nou nu ii fusese specificat.Privind de jur-împrejur si văzând ca este singur, tânărul trase concluzia ca coechipierul mai avea pana ar fi ajuns asa ca se așeză pe o ramură dintr-un copac de langa porțile orașului si se puse pe așteptat gândind o strategie de abordare a misiunii

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: [Misiune 6 C3] Monarhul Absolut

Post by Donna » Tue Nov 07, 2017 8:14 pm

Ella era pregatita de lupta. Nu mai avuse o misiune de multa vreme si ii era extrem de frica sa nu cumva sa fii uitat cum sa se apere corespunzator. Auzise ca mai colabora cineva la misiune astfel ca spera ca va fi suficient de puternic incat sa nu le puna probleme nici o parte din misiune. Dorea bani deci daca ii putea face printr-o misiune atunci de ce sa refuze. Se prezenta la locul de intalnire insa nu il remarcase pe cel cu care avea sa plece in misiune. Batand din picior se tot uita la ceas. Nu intarziase .... prea mult. De fapt luase misiunea si plecase nici nu apucase sa citeasca cu atentie datele misiunii. Spera din nou ca va avea un partener care sa o lamureasca inainte sa se arunce in mijlocul actiunii.
Last edited by Donna on Fri Dec 15, 2017 7:25 pm, edited 1 time in total.
Reason: Misiune retrasă

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Tue Nov 07, 2017 8:23 pm

Leon se gandea profund la tactica de abordare a misiunii încât nici nu realiză ca partenerul sau de misiune ajunsese decat atunci cand auzi bătăile din picior.Privind in jos, observă ca cineva stătea la porțile orașului asa ca sări din copac dar din cauza înălțimii si a poziției in care aterizase, nu putuse recunoaște persoana
"-Scuze, eram in copacul de lângă poartă si mă gândeam la unele lucruri" spuse Leon râzând ușor, in timp ce se apropia de partenerul sau de misiune

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Tue Nov 07, 2017 8:52 pm

Ea insa il recunoscuse, cum sa nu recunoasca una din cele mai marcante persoane din evolutia ei. Insa prima ei reactie fusese aceea sa rada mergand la el sa il salute amical.
-Hei amice, vad ca inca esti intreg. Oh nu am mai auzit de mult vesti de la tine. Gandindu-ma mai ca din momentul schimbarii acestui peisaj de catre Aku. Ce ai mai facut? Te-au furat noile distractii ale modernitatii?

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Tue Nov 07, 2017 8:59 pm

Cand fata se întoarse cu totul înspre Leon, trecutul il lovi instantaneu si isi amintii absolut tot ce se întâmplase.Era fericit sa o vadă si asta se putea vedea pe chipul sau; ba mai mult, ar fi îmbrățișat-o de drag, mai ales ca nu o vazuse pe Ella de o veșnicie daca nu erau prezenți gardienii de la poartă
"-Corpul meu se laudă ca e încă întreg.Vestile din partea mea au încetat pentru ca am fost plecat cu explorarea si antrenamentele, nicidecum atracțiile moderne.Tu ce ai mai făcut?" întrebă Leon si ar mai fi continuat cu alte întrebări după aceea daca nu si-ar fi amintit ca aveau de dus la capăt o misiune

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Nov 11, 2017 7:41 pm

-Daca ai fost ocupat cu antrenamentele atunci pot sa am increderea ca vei fi suficient de capabil sa indeplinesti misiunea la perfectie. Vezi tu, eu din contra m-am axat mai mult pe adaptare momentan. Nu am facut poate cel mai bun lucru dar am descoperit ca imi place sa fac bijuterii si haine si atunci am luat diplome in domenii. M-am mutat de la camin la casa cu bunavointa unui coechipier si strang bani sa deschid o afacere. Insa recunosc ca imi doresc sa mai vad putin cum este sa lupti. Discutam mai intai misiunea sau ...? Nu prea stiu ce trebuie sa facem.
Fata ii zambise bun privindu-l usor melancolica la amintirea primelor ei clipe din academie, acum nici macar nu mai exista academia dar uite ca aveau inca sansa de a face misiuni impreuna.

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Sat Nov 11, 2017 7:46 pm

"-Daca zici ca te-ai axat pe adaptare, o sa fie putin mai complicat decat m-as fi asteptat" spuse Leon pe un ton ganditor, ducand mana dreapta la barbie ca si cum ar reformula imediat planul de abordare al misiunii, apoi continua:
"-Vezi tu....avem de jucat un meci de 'sah' daca ii pot spune asa, ca sa ajungem la tinta noastra iar asta presupune munca in echipa, anticipare a atacurilor cat si reflexe bune/foarte bune pentru eschive.Macar aspectul acesta mai din urma il ai la fel de bun pe cum imi amintesc?" continua tanarul avand o expresie calma pe chip

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Nov 11, 2017 8:04 pm

-Un joc de sah? Mi-ai acaparat atentia. Stii doar ca eu rezolv orice misiune pe baza unui plan impecabil. Stii care este abilitatea mea secreta? Cea de copiat alte abilitati? Macar stim ca asta ne poate folosi daca inamicul are vreo tehnica foarte puternica sau daca imi "imprumuti" tu vreuna din puteri. Pare ca te gandesti la ceva anume. Spune-mi cam ce ai in plan? Tu ce abilitati mai deti?
Era foarte serioasa. Da o lasase mai moale dar inca nu dorea sa piarda vreo misiune buna sau vreun coechipier. Inca era destul de competitiva incat sa castige.

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Sat Nov 11, 2017 8:09 pm

"-Planul meu era in mare parte legat de meciul de sah: aveam de gand sa ne invartim pe acolo pana cand ii adunam pe toti intr-un punct, ma bagam intre ei si te puneam pe tine sa ataci cu cea mai puternica abilitate a ta ca sa ii scoatem pe toti din lupta fara prea mult efort.Dar daca este asa cum spui tu, asta nu o sa mai mearga" zise tanarul gandindu-se ce abilitate din ce detinea el sa ii imprumute Ellei
"-Hai sa mergem inspre locatia misiunii si ma mai gandesc cum facem si ce abilitate de-a mea sa iti imprumut pentru ca am doua care sunt cam unice pentru mine si daca le-ai copia ar pune un stres enorm pe corpul tau.Plus ca una este tehnica semnatura a mea, iar alta este 'ace in the hole' cum s-ar spune" continua Leon zambind usor la final, facand pasi marunti inainte pentru ca Ella sa il poata prinde din urma

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Nov 11, 2017 8:19 pm

-Nu uita ca sunt buna strangatoare de obiecte magice si arme. Din pacate utilizarea acestora este inca limitata dar ma pot gandi la ce este mai bine si sa folosim acel lucru. In functie de situatie o sa ma gandesc sa propun diverse. Sa incepem insa cu inceputul, unde este mai exact locul misiunii si cum ajungem la el? Ar trebui mai intai sa vedem aspectele acestea, nu?

Oftase simtindu-se putin confuza. Isi amintise insa ca are si ea o copie a datelor misiunii si o deschisese incepand sa citeasca atenta.
Spoiler: Arată
Numar misiune: 6 C3
Titlu: Monarhul Absolut
Tip: Grea
Descriere: Mult in nordul capitalei, separat de apele involburate ale Marii Inghetate se inalta pe o insula, Regatul Nordic. Este unul din ultimele locuri atat de inapoiate social incat este sub controlul unui monarh absolut. Fiind separat de restul lumii a fost dat uitarii. Acum insa rezistenta contra raului a decis sa schimbe lucrurile caci populatia este extrem de nemultumita si saraca. Astfel ca oricine incearca sa invinga regele este recompensat. Regele este avar si detine un set de sah blestemat cu care se poate impune. Fiecare piesa de culoare alba se poate transforma intr-un adversar redutabil a celor care ii se opun. Cei opt pioni se transforma in paznici inarmati. Cei doi cai se transforma in cavaleri calare. Cei doi nebuni devin vrajitori care te pot transforma in piatra. Cele doua ture sunt blocuri de stanca imense si miscatoare care te pot strivi . Regele este chiar monarhul iar regina se transforma intr-o domnita frumoasa foc care are insa o putere foarte mare si o rapiditate de invidiat. Ea poate controla aerul, apa, focul si pamantul. Pentru a ajunge la rege trebuie invinse piesele albe. Totusi exista o scurtatura. Regele poate sa controleze doar piesele de culoare alba. Daca cele negre ajung in posesia altcuiva, acestea se transforma la fel ca cele albe dar vor fi la conducerea binelui si vor putea lupta ele contra raului.
Obiectiv: Invingeti piesele blestemate, capturati regele si eliberati Regatul Nordic
Pagini/Randuri necessare: 9 pagini/85 randuri
Recompensa: 1000 credite
-Hm stai asa putin. Tu spui ca o varianta ar fi sa atragem toate acele "piese" si sa le distrugem?

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Sat Nov 11, 2017 8:23 pm

Leon se opri in loc intorcandu-se cu corpul in lateral privind-o pe Ella
"-Corect.Cu mine in mijlocul lor" spuse tânărul scurt, privindu-si partenera de misiune si inchizand un ochi.Ce e drept, nu ii spusese fetei ca avea de gand sa folosească Full Counter-ul in acel plan dar nu voia sa strice șocul de pe fața ei, mai ales ca Ella nu știa de ultimele 4 abilități pe care acesta le dobândise in timpul in care cei doi nu se mai văzuseră

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Nov 11, 2017 8:38 pm

-Dar oare este suficient asta sa terminam o misiune asa grea? Adica daca ar fi atat de prosti incat sa faca asta oare chiar ar necesita niste abilitati atat de puternice si atat de mult timp? Oare ni s-ar mai zice de restul "pieselor" Uite Leon, pariez ca esti increzator in fortele tale si asta ma linisteste putin insa o misiune grea inseamna adversari cu abiliati medii sau chiar high. Trebuie sa fim atenti sa nu subestimam cumva puterile noastre.
Fata chiar cazuse pe ganduri. Daca reuseau sa ii atraga pe toti si sa ii nimiceasca din prima era ideal dar cum ramanea cu factorii externi? Cladirea, ei, poate civili ... poate nici macar nu i-ar fi urmarit toti. Regetele isi manevra supusii ca la sah cine arunca cu piesele in adversar?

Locked