[Misiune 6 C3] Monarhul Absolut

Moderator: Moderator RPG

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: SoOuNd
Nume: Leon Takamachi
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Dhampir
Rang: Heavenly Class

Re: [Misiune 6 C3] Monarhul Absolut

Post by SoOuNd » Sat Nov 11, 2017 8:46 pm

"-Ai si tu dreptatea ta" zise Leon căzând din nou pe gânduri.Ar fi putut folosi Ryodan-ul dar efectul negativ l-ar fi tras in jos timp de 3 minute(3 postări) deci de aceea ar fi dorit sa il țină ca atac surpriză pentru regină sau chiar ținta principală a misiunii.Vazand ca nu dădea nici un rezultat ceea ce gândea el, tânărul hotarî sa isi intrebe partenera ce are de sugerat
"-Daca ma gândesc si mai bine ai mare dreptate.Atunci, tu cum ai sugera sa procedam?"

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Sat Nov 11, 2017 8:50 pm

-Tine minte orice idee s-ar putea sa dam oricum peste o situatie care este cu mult peste puterile noastre acolo la fata locului. Este bine ca mai intai sa incercam sa privim toate variantele posibile. Noi avem un pont in misiune. Ni se spune ca asa cum regele poate controla piesele albe asa am putea si noi sa avem cativa supusi care sa lupte pentru noi. Teoretic avand puteri egale. Ne-ar mai ramane atunci doar regele de confruntat sau unele piese de-ale lui. Cand asta se va intampla orice abilitate detinuta de noi va fi un plus. Noi trebuie sa scriem un raport destul de detaliat la sfarsit hmm. Dar cum ajungem de aici pe insula inainte sa ne gandim la atac?

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Sat Nov 11, 2017 8:58 pm

Leon isi dădu o palmă peste față cand auzi intrebarea Ellei de la final.Fusese atat de concentrat pe tactica de atac a misiunii, incat uitase complet ca trebuia ca cei doi sa călătorească mai întâi pana la locul misiunii, asa ca nu luase nici un ban la el din păcate; adevărul era ca nici nu mai știa care era moneda curentă dar pai daca banii lui mai puteau fi acceptați
"-Nu am nici cea mai vagă idee.Bani, nici atat" zise tânărul râzând ușor la propria lui prostie

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Nov 11, 2017 9:02 pm

Asta nu o supara prea tare. Usor chiar o inbuna incepand sa rada.
-Hai ca am inceput bine. Macar am vazut cum sa tratam problema. Pai din vad aici este departe. Nici eu nu sunt cine stie ce avuta dar sa stii ca te mai descurci cat de cat atuci cand dai de oameni amabili. Eu zic sa incercam sa mergem cu ocazia. Ce spui? Hm ne-ar trebui o harta totusi ...

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Sat Nov 11, 2017 9:08 pm

"-Macar cu asta am venit pregătit" spuse Leon râzând in timp ce scoase din rucsacul pe care il purta pe umăr, o harta pe care i-o întinse Ellei apoi continuă:
"-Daca vrei, facem o plută si mergem cu ea.Asa, nu plătim nici un ban si ne rămâne de o cazare sau ceva" continuă tânărul abtinandu-se sa nu râdă de tâmpenia pe care tocmai o spusese

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sat Nov 11, 2017 9:14 pm

Continuase sa rada cand il auzise si se gandea la varianta asta insa nici cum nu vedea cum ar putea trece o mare cu pluta, mai ales una care este extrem de rece.
-Hai sa luam un autobuz pana acolo. Fac eu cinste.
Zisese continuand sa rada insa privea cu atentie harta incercand sa isi dea seama care ar fi cel mai drept drum. Autobuzul i-ar fi dus pana in punctul cel mai nordic insa de acolo chiar trebuiau sa gaseasca un vas care sa ii traverseze marea iar dupa ... trebuiau sa vada ce fac pentru a nu iesi prea mult in evidenta. Nu stia inca daca era foarte bine sa atraga imediat atentia asupra lor.

SoOuNd
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by SoOuNd » Sat Nov 11, 2017 9:19 pm

"-O sa ma revanșez dupa aceea" spuse Leon auzind sugestia Ellei.Totusi, se gândea ce vor face dupa aceea.Era conștient ca distanța era foarte mare pana la destinație iar odată ajunși acolo, nu trebuiau sa atragă prea mult atenția deoarece auzise câteva zvonuri ca monarhul isi trimitea uneori iscoade prin oras
"-Doar de curiozitate: ai vreo abilitate cu care sa ne facem prezența aproape invizibilă sau chiar invizibilă?"

Locked