Valea morții

Moderator: Moderator RPG

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: Valea morții

Post by Donna » Sun Dec 24, 2017 11:56 am

In sfarsit pot respira putin mai linistita stiindu-mi iubitul in spatele meu oprindu-i pe cei care ar fi vrut sa loveasca mai intai veriga slaba, este un sentiment foarte interesant sa iti iubesti si sa ai aproape protectorul. Asa cum eram acum era mai bine, el putea sa se concentreze pe adversari stiindu-ma aparent in siguranta caci etajul prea extrem de inistit. Unde urcasem nu mai era nimeni sau nu dadusem eu peste nimeni inca, incepusem sa ma plimb si sa analizez. Erau destule camere dar nu erau cine stie ce complexitati. Se vedea ca nu este o "acasa" ci un loc ales pentru activitatiile de care aceasta grupare se ocupa.
O anume camera mi-a atras atentia deoarece parea diferita.
-Poti incepe daca doresti dar vezi sa nu lesine si asta inainte sa primim ceva informatii. Cobor si eu imediat, cred ca ... aici a fost cine ne intereseaza pe noi.
Ii strig acestuia cand in camera cercetata gasesc elemente care sa ma duca cu gandul la o femeie insa una razboinica. Parea ca plecase insa. Cu niste haine si o sabie in mana cobor inapoi sa ma alatur lui.
-Deci oare merge cu amenintarea? Sa iti dau pumnalul si sa il facem sa sangereze pana ne spune ceva interesant?

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: JerryCo
Nume: Thomas Sagan
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: Mutant

Post by Jerr » Sun Dec 24, 2017 12:48 pm

Situatia capatase o nota amuzanta. Tocmai intrasem peste o organizatie posibil mafiota, periculoasa si cine mai stie cum, dar noi stam sa vorbim unul cu celalalt de la etaje diferite.
In prima faza analizez daca nu cumva vocea iubitei mele ascunde ceva, un posibil discurs spus la amenintarea unui infractor, dar totul parea normal asa ca ma intorc spre noul meu prieten, explicandu-i ca trebuie sa imi spuna tot ce stie inainte sa lesine. Aparent este confuz, asa ca incep intai cu amenintari, apoi ii rup cate un deget pana cand incepe sa imi povesteasca totul, apoi, inevitabil cade inconstient.
-Scuze iubita, ruptul degetelor este mai distractiv, dar tot la inconstienta duce. Acum trebuie sa plecam, politia va veni sa ii ridice pe acestia.
Privesc hainele si sabia din mainile iubitei mele, dar ii fac semn spre usa pentru a pleca rapid, apoi ne vom retrage undeva si vom discuta, am fost deja plecati o buna parte din zi.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Dec 24, 2017 1:06 pm

Asistand la scena care tocmai se intamplase nu pot sa nu imi pun mana in sold si sa il privesc amuzata. Stilul lui de a convinge pe cineva sa marturiseasca totul era extrem de "delicata". Inteleg gravitatea situatiei si plecarea rapida asa ca imi abtin intrebarile si parerile pentru cand aveam timp si loc sa discutam in siguranta.
Il urmez aproape privind sa nu fie cineva cu ochii pe noi iar cand iesim imi permit sa il iau iarasi de mana sa nu ne pierdem.
Ce curios, mana lui tinand-o pe a mea era siguranta si tandrete. Mana lui putea sa fie insa cel mai groaznic cosmar pentru altii. Inghit usor in sec la aceasta paralela dar realizez doar ca sunt norocoasa si am langa mine pe cineva unic. Indic niste stradute care stiam ca probabil ar duce in centru. Pierzandu-ne urma prin aglomeratie parea o idee buna.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Sun Dec 24, 2017 1:14 pm

Tinandu-i mana delicata si calda lipita dea mea simteam ca pot ajunge oriunde, ca pot face fata oricarei aglomeratii, indiferent de conditii. Impreuna ne orientam si avansam prin multime, asigurandu-ne astfel ca nu suntem urmariti. Inca nu vorbeam si simteam nerabdarea de a discuta unul cu altul, asa ca, dupa ce mai cotim de doua ori intram rapid in primul hotel. Inchiriez rapid o camera si urcam, fara sa ne spunem nimic. Ajuns in fata usii, o descui, dar mai stau doua minute in dreptul ei pentru a vedea daca este vreun urmaritor care se avanta. Nimic, apoi intru si incui usa in urma noastra. Sub noi, multimea de oameni isi continua drumul pe strazi, ne puteam relaxa, asa ca ma indrept spre ea si o strang tare in brate.
-Esti bine, da? Ce ai aflat?
Ii simteam bataile inimii pe pieptul meu, pareau coordonate cu ale mele. Acum ne linisteam, impreuna.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Dec 24, 2017 1:28 pm

Resimteam si eu tensiunea, o usoara oboseala in timp ce adrenalina disparea si bucuria ca nu patisem nici unul nimic desi pana acum avuseram doua ocazii in care totul ar fi putut sa ia o intorsatura neasteptata.
Cand intr-un sfarsit ma trezesc cu el in camera de hotel, fara sa mai alergam sau sa fim cu totul in alerta ma las prinsa in imbratisarea lui raspunzandu-i la ea in timp ce il sarutam cu dor. Da deja imi era dor de el. Imi placea adrenalina care venea in valuri inca de dimineata dar calmul si pacea interioara oferita de el intrecea orice.
Ii zambesc admirandu-l inca putin inainte sa devin serioasa. Cand o facusem insa ... am ramas asa.
-Foarte bine. Primul barbat cel care probabil se indrepta cu informatii spre casa si cei de acolo cred ca sunt doar un fel de colaboratori. Cred ca domnisoara Saya le-a imprumutat puterea ei atata timp cat ei ii ofereau ei probabil avantaje precum informatii, protectie etc. Cred ca a avut nevoie de asta pentru a se retrage momentan si a-si pregati urmatoarea ei lovitura. Nu cred ca a facut toate ca sa fuga si sa o ia de la 0, ci ca sa isi reincarce "bateriile" si sa atace din nou. Cred ca totul sta in unde anume va fi aceasta lovitura.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Sun Dec 24, 2017 1:59 pm

Chipul ei era minunat, iar zambetul intrece orice sursa de caldura cu care m-am intalnit vreodata si nu l-as da pe nimic. Ascult atent tot ceea ce spun, apoi imi iau cateva clipe de gandire si de analiza a situatiei.
-Ti-am spus ca ma completezi? Pana si informatiile se completeaza intre noi. Este un fel de trafic de persoane, doar ca, se folosesc cadavre. Intr-adevar acei tipi lucrau pentru Saya, acestia o ajutau in misiunile ei, in schimb ea le dadea putere si acestia faceau bani. Oricum, se pare ca vrea sa atace un sat, nu stiu daca o va mai face acum, fara oameni, dar cred ca trebuie sa ne indreptam privirea spre acel sat.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Dec 24, 2017 2:09 pm

-Nu știu încă de ce ar face asta de ce toată atitudinea asta a ei dar clar trebuie sa o oprim. Acum ca știm de sat categoric ne îndreptăm acolo. Va trebui sa ma însoțești înainte sa cumpărăm câte ceva... Oh ea nu va știi încă ce s-a întâmplat in casă sa speram si o prindem acolo o dată pentru totdeauna.
Las sa cada pe jos hainele pe care cumva le tarasem după mine pentru o viitoare poțiune poate, sabia si imi pun mainile după gatul lui sărutându-l încă un moment. Un moment... In care sa nu salvam lumea și sa ne salvam pe noi.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Sun Dec 24, 2017 2:44 pm

Raapund sarutului ei si il continui pana cand lumea pare din nou departe de noi, dar amenintarile sunt reale, asa ca atunci cand rupem sarutul, imi pun mainile pe obrajii ei, rememorandu-i fiecare detaliu al chipului ei.
-Vom afla ce o motiveaza sa actioneze astfel si o vom opri, insa nu voi permite sa patesti ceva, asa ca, daca o confruntare este inevitabila, atunci nu ma voi gandi vreo clipa sa o capturez. O voi ucide, nu o voi tine in apropierea noastra.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Dec 24, 2017 4:17 pm

Oftez la gândul acesta. Ca fata ar putea sa facă greșeala imensa de a il provoca. Putea sa fie cât dorește ea de puternică dar sigur nu trebuia sa ne subestimeze. Noi mereu ne vom proteja. Il strang in brațe încă o dată.
-Am înțeles. Va fi riscul ei daca face asta. Noi ne protejam și ii protejam și pe restul. A omorât destui și a făcut destule până acum oricum! Cum vom ajunge acolo? Dar asta după ce mergem după ingrediente bine?
Imi caut cartea dându-mi seama cumva... Ca o pierdusem asta îmi mai lipsea. Mă panichez ceva dar nu știu ce este de făcut.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Sun Dec 24, 2017 4:41 pm

Ii admir curajul, nici eu nu ma tem, dar inflacararea cu care isi doreste sa lupte contra raului pentru a ne proteja, pe mine si pe ceilalti, este cu adevarat impresionanta. Un nou lucru in comun. Un motiv in plus sa o ador.
O vad cum se agita in cautarea a ceva, asa ca fac un pas spre ea, prinzand-o incet de mana, apoi, privind-o in ochi ii pun cartea in mana.
-Ti-a cazut in incaierare. M-am gandit ca voi fi si eu un vrajitor daca ti-o inmanez ca prin magie.
Imi agit cealalta mana prin aer, facand gesturile sa reprezinte magia, apoi continui.
-Pentru orice vom gasi o rezolvare, noi doi. Cu transportul am rezolvat, acum, de ce ai nevoie?

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Sun Dec 24, 2017 4:52 pm

Rasuflu ușurată. Câteva momente ma gândeam ca am pierdut moștenirea specială a familiei mele, îndrumătorul meu în magie și va trebui sa mergem dupa ea și sa pierdem destul timp. Din nou imi dovedește ca ma pot baza pe el. Ii zambesc luand-o sa o pun bine de data aceasta sa nu ii mai tin grija.
-Am nevoie de câteva ingrediente. Ideea este ca de obicei sunt date foarte scump sau in schimbul a ceva ce au de asemenea nevoie. Dar vreau sa văd dacă pot negocia. Am nevoie de petalele a cinci flori destul de rare, apă vie și încă câteva chestii mai scârboase cu proveniență animală sa nu intram in detalii. Voi face o otravă și acea poțiune de fum sau ceață. Mergem?
Ii iau mana intr-a mea privindu-l pentru a vedea care este următoarea noastră mișcare.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Sun Dec 24, 2017 5:07 pm

Iesim din camera tinandu-ne de mana, ne uitam la fiecare colt pentru a vedea daca este cineva. Pe scari ma gandesc la tot ce mi-a enumerat ea.
-Pot plati toate chestiile ala sau, la nevoie, le pot fura. Oricat de scarboase ar fi. Insa acum ca mi-ai spus vom incepe sa facem excursii cand avem timp pentru a-ti face provizii de chestii magice. Iti voi sustine talentele si puterile.
Trecem de receptie, multumindu-i tipului, in timp ce ne indreptam spre iesire ma gandesc la doua lucruri.
-Nu ai putea face o potiune sa iti integrezi cumva cartea aia in haine? Adica o picatura si gata, sta lipita 3 zile. Si apropo, tocmai am parut ca doi tineri indragostiti care au venit la hotel sa faca dragoste.

Post Reply