Valea morții

Moderator: Moderator RPG

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: Valea morții

Post by Donna » Mon Dec 25, 2017 12:26 pm

Așa și aveam in plan. Ma țineam bine, restul corpului mi-l relaxasem deja iar peisajele, ființele... Toate cele pe lângă care treceam mă linișteau.
-Ai zis ca vrei sa afli despre familia mea... Pai se întâmplă sa am o familie destul de banală. Am încă două surori dacă nu am mai zis asta până acum . Una mai mare și una mai mică. Mama este o vrăjitoare foarte puternică și loiala rasei în schimb tata ei bine... El vrea sa fim normali și are ceva afaceri la activ.
Mama vrea sa ajungem niște vrăjitoare autentice dar eu nu prea am cochetat cu asta ci mai mult cu a cheltui banii tatei. Nu mi-a plăcut la academia de vrăjitoare sau cu ce mentori m-a mai trimis ea și am venit aici sa ma regăsesc să fac ceva pentru ca vreau eu nu mama nu altcineva. Oricum m-am simțit mereu umbrită de sora mea mai mare și mai puțin iubită ca cea mica...
Oftez ușor strangandu-l mai tare în brațe.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: JerryCo
Nume: Thomas Sagan
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: Mutant

Post by Jerr » Mon Dec 25, 2017 1:05 pm

Privesc drept inainte, fiind atent la drum, in ciuda faptului ca ne grabeam, conduceam prudent. Insa sunt in continuare concentrat la tot ceea ce ea imi povesteste.
-Eu am crescut o buna parte din copilarie la un camin, acolo am inteles ca desi unii sunt mai buni la ceva, fie ca este vorba despre putere sau dragalasenie, fiecare dintre noi isi are locul si nu trebuie sa fi un "el" sau o "ea" pentru a face mandru pe cineva. Orice vei decide sa fi, eu te voi sustine, vom face din tine cea mai mare vrajitoare, iar eu personal te voi face sa fi cea mai iubita vrajitoare, de mine desigur. Apropo. Eu sunt mandru de tine, pana la urma sunt cu tine, nu cu altcineva.
Chicotesc si imi las putin capul pe spate, castile noastre atingandu-se usor.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Mon Dec 25, 2017 1:34 pm

Ceea ce spusese ma făcuse să cad într-o stare de meditație. Avea dreptate. Nu cred ca dacă nu m-as fi straduit puțin nu as fi câștigat și eu putina mândrie din partea familiei mele. Poate ca eu am fost cea care l-a luat pe nu in brațe și s-a izolat. Uneori ma simt dezamăgită de imaturitatea mea in deciziile trecute dar nu este târziu să repar asta. De fapt mi-ar placea să il introduc și pe el când va fi timpul în familia mea. Poate am reuși un cămin cald și primitor dacă nu ne facem noi familia noastră nu este problemă.
-Ai dreptate iubitule. De când m-ai întâlnit simt ca m-am cam maturizat. Nu de rău însă, încă mă simt foarte copilaroasa uneori dar imi dau seama ca pot fi o persoană mai bună, mai înțeleaptă. Mulțumesc pentru asta.
Momentele acestea cu el... Erau revelații pentru mine.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Mon Dec 25, 2017 1:52 pm

Iesisem de pe strada principala si intrasem pe un drum mult mai ingust, dar si mai liber. Am incetinit din cauza calitatii slabe a drumului, acum puteam vedea mult mai clar lucrurile din jurul nostru.
-Vezi tu, frumoaso? Cand mergem cu viteza prin viata lucrurile sunt neclare si greu de prins, dar cand intalnim pe cineva lucrurile se schimba, incetinesti si totul prinde contur. Desigur, inversa este valabila, poti merge prea incet si ai nevoie de cineva care sa te accelereze. Nu suntem facuti sa fim singuri, eu nu vreau sa te schimb in vreun fel, dar mi se pare inevitabila evolutia impreuna, in orice caz, cred ca suntem perfecti unul pentru celalalt.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Mon Dec 25, 2017 2:13 pm

-Cine mi te-a făcut atât de inteligent? Știi ca ești chiar foarte uimitor, rămân mereu surprinsă de tine. Ai mare dreptate cu ceea ce ai spus. Totul trebuie făcut cu potrivire și în pereche! Mm te-as săruta din nou. Ai grijă la drum.
Într-adevăr zisese frumos ce era de zis. O lecție de viață cu multe altele pe lângă. Din nou contrastul dintre partea lui filosofica și inteligenta și cea îndreptată spre putere și brutalitate. Ma bucur ca eu le vad pe ambele dar recunosc ca ma bucur ca a doua o vad îndreptată spre altii.
Evoluăm frumos împreună. Nici nu stiu când a trecut timpul astfel de când sunt cu el. Am parte de zile pline dar care trec totuși repede.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Mon Dec 25, 2017 2:42 pm

-Nu stiu daca sunt inteligent, doar imi place si ma bucur de faptul ca iti sunt aproape. In plus, mandria mea esti si vei ramane tu.
Inaintam pe drumul ingust pana cand iesim din localitatea prin care tocmai trecusem. Soseaua actuala era inconjurata de un camp lung, gol insa in aceasta perioada a anului, dar tot era placuta aceasta liniste. Tot ce auzeam era vocea ei calda si motorul, era usor sa imi pierd concentrarea aici, dar nu acum, nu aici. Mai ales ca in fata noastra se vede deja satul. Opresc la aproximativ 1 km, apoi cobor de pe motocicleta, ajutand-o si pe ea sa se ridice. Inspir adanc aerul rece si privesc cerul pe care incep deja sa apara primele stele. Imi intind putin oasele, apoi ma intorc spre ea serios, stand nemiscat
-Probabil va avea loc un atac nocturn, de pe aceasta latura, pentru ca venim toti din aceeasi directie. Nu vad fortificatii sau cercetasi, exista o posibilitate sa vina singura sau doar cu o mana de oameni, dar pana atunci ce spui de acel sarut?

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Mon Dec 25, 2017 3:19 pm

Vorbele lui mă atinsesera imediat și mă topisem toată. Scopul meu era sa îl fac sa își dea seama în fiecare zi ca făcuse o alegere bună luandu-ma în viața lui și când mi se confirma ca reușeam acest lucru eram încântată.
Ajungând la destinație ma dadusem jos alături de el. Lasasem casca jos lasandu-mi parul liber în vântul slab al serii apropiindu-ma de bărbatul meu hotărâta să îi ofer un sărut de incurajare cum nu primise încă nici măcar de la mine. Sa simtă cât eram și eu de mândră. Îl atinsesem ușor pe obraz lasandu-mi cealaltă mâna pe umărul lui și îl sărutase în tihnă câteva clipe.
-atunci pasul nostru următor este sa ne găsim o poziție strategică și așteptăm sau rămânem din start în centrul acțiunii și o lăsăm să vină ea la noi?

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Mon Dec 25, 2017 3:30 pm

Sarutul acela ma facuse sa uit cu totul de misiune, de sat. Pusese stapanire pe minea si pe trupul meu, dar si eu ii raspundeam cu o pasiune egala in intensitate cu a ei. Ma simteam cu totul conectat cu ea.
Dar noaptea este intunecata si incet incet isi intra in drepturi, acaparand intreg campul. In jurul nostru era liniste. Probabil calmul de dinaintea furtunii.
Analizez terenul din jur, nu exista verdeata sau denivelari. Dar existau cateva semne rutiere in dreptul unei curbe la 100 m in fata noastra, curba care ocoleste un sant.
-Vom ascunde motocicleta acolo, la fel vreau sa ramai si tu ascunsa acolo si sa pregatesti potiunile, avem nevoie de ceata aia.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Mon Dec 25, 2017 3:50 pm

-Rămân acolo și mă ocup de poțiuni dar vreau sa știu cu ce sa ajut și eu sau care va fi exact planul. Iar dorești sa ii atragi atenția asupra ta? Este mare posibilitate sa se prinda. In fond nici noi nu ar trebui sa ne subestimam adversarul.
Oftez in sinea mea și mă gândesc la cum va reacționa Saya când va da de noi. Dacă a ținut piept atâtor persoane probabil o vom amuza noi doi încercând să o oprim.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Mon Dec 25, 2017 4:04 pm

-Impart orice cu tine, iubita mea, planul este simplu. Saya va veni aici, singura sau nu, pentru a distruge satul, insa trebuia sa se vada cu oamenii ei si va da peste mine iesind din ceata. Este inteligenta, dar nu lasa. Evident va incerca intai sa descopere cine este cel care i-a eliminat asociatii, astfel ca daca mai e cu cineva, aceia ma vor ataca, daca este singura va incerca sa ma tina de vorba pana afla cate ceva, atunci eu o voi provoca. Probabil ei cunosc zona, dar in ceata vor fi derutati asa ca ii voi atrage aici unde ii vom ucide impreuna, insa tu vei fi arma secreta. Tu si otrava ta.
Ai fi crezut ca am avut suficient timp sa gasesc un plan mai bun, dar asta este tot ce pot incropi, pentru ca asta este tot ceea ce imi ofera terenul.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Mon Dec 25, 2017 7:19 pm

Ma gandeam rand pe rand la toate informatiile din planul lui. Avea oarecum dreptate, stiam ca satul este vizat si ea probabil ca nu va lasa treaba asta neterminata numai fie din principiu. Terenul cu adevarat nu lasa prea mult loc de creativitate insa era un plus faptul ca nu prea riscam sa avem victime colaterale. Oftez usor in sinea mea deoarece planul lui mergea foarte bine in teorie dar includea si abilitatiile mele, abilitati de care nu mai eram aproape deloc sigura. Aveam cartea si aveam si ingredientele insa eu stiu cat de mult imi garanteaza succesul...
Il privesc cu usoare indoieli dar in final accept sa facem ca el. Ne retragem in locul mai ferit pe care ni-l indicase iar eu scot ingredientele si cartea cautand reteta de care aveam nevoie. Erau lucruri de baza pe care le-ar fi putut face oricine insa tot imi era frica sa nu gresesc pentru ca riscam siguranta noastra.
Trebuia sa incep prin a marunti foarte bine florile , era usor caci gasisem imediat doua pietre in apropierea mea pe care le putusem folosi pentru mojarat. Aveam nevoie de un recipient insa si asta imi era cam greu sa fac rost avusem insa noroc cu faptul ca doua din lucrurile luate pe datorie fusesera date cu tot cu borcanele in care fusesera tinute. Le-am golit si dupa ce am mojarat suficient florile le-am impartit in doua punand in mod egal in ambele. Retetele incepeau la fel pentru ambele potiuni.
-Hm , aripi de liliac aici, coada de soricel dincolo...
Zic sa nu cumva sa uit de ce aveam de pus, retetele continua apoi cu pene, sange, pamant .. iar pentru otrava ingredientele secrete erau metalul de pe sabia folosita de ea gasita mai devreme si bucati din hainele purtate. Fiind obiecte persoane sau cel putin asa banuisem, potiunea avea sa aiba efect mai mare asupra Sayei. A trebuit sa pun si ceva al meu ca si compensatie, potiunea riscand sa imi fie daunatoare si mie daca cumva se intorcea "roata" . Pentru potiunea de ceata am folosit apa vie care era de fapt un fel de compus destul de complicat care facea vaporii de apa sa se adune ca o ceata in locul in care era turnata potiunea. Cand totul fusese pregatit am rasuflat usurata rugandu-ma insa sa si functioneze.
-Sunt gata cu totul Thomas, sper sincer sa mearga.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Mon Dec 25, 2017 8:29 pm

Ocupasem cu succes pozitia, nu este de parca ar ficfost necesar sa invingem defensiva cuiva pentru a cuceri aceasta pozitie, acum insa trebuie sa o aparam. Si o vom face. Stau asezat pe marginea drumului, lasandu-mi picioarele sa atarne in sant, privind in continuare cand in spate, pentru a vedea daca cineva se apropie de noi, cand in sus spre cerul acum instelat conplet, dar cel mai mult priveam spre ea, deoarece mi se parea interesant intreg procesul, dar vedeam nesiguranta miscarilor ei, ii ascultam vocea tremuranda in timp ce isi repeta retetele, pana cand ma anunta ca totul este gata iar eu ma arunc in sant, mergand in fata ei si punandu-i ambele maini pe obrajii ei catifelati.
-Asculta-ma iubito, esti o domnisoara grozava si o vrajitoare puternica. Vom invinge acest inamic, o vom face impreuna apoi ne vom intoarce acasa si ne vom imbata. Si..
Chiar in timp ce vorbeam lumini se vad in departare, iar eu ma duc langa margine pentru a analiza. 4 perechi de faruri, 4 masini. Ma intorc la iubita mea, o sarut rapid pe buze apoi fug inapoi pe sosea.
-Cand auzi explozia, adu ceata iubito si nu uita *ma intorc sprea ea, zambindu-i* te ador.

Post Reply