Valea morții

Moderator: Moderator RPG

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Sex: Feminin
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: Valea morții

Post by Donna » Tue Dec 26, 2017 9:39 am

Explozie? Nu prea am timp sa analizez tot ce imi zisese el si iau potiunea de ceata fiind gata sa intervin atunci cand aceasta explozie de care zicea s-ar fi auzit. Speram sa se termine destul de repede totul si cat mai neviolent dar era un vis care banuiam ca va ramane destul de comic.
Vazusem si eu masinile astfel ca m-am ascuns mai bine fiind gata sa arunc acea potiune si sa se sparga unde ar fi fost nevoie. Daca se intampla sa imi pierd cumva calmul imediat imi veneau in minte cuvintele lui " te ador " Mm ...cum puteam zambi inainte de o confruntare?! Ii facusem semn ca sunt bine siii-l rugasem prin privire sa aiba grija cu tot.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: JerryCo
Nume: Thomas Sagan
Varsta: 20
Sex: Masculin
Rasa: Mutant

Post by Jerr » Tue Dec 26, 2017 11:30 am

Imi intorc privirea spre masinile care se apropiau cu viteza de noi, de acum sunt sigur ca m-au observat, dar daca nu, atunci formarea sagetii mele fulger sigur imi va trada pozitia.
Sunt cate 4 masini, din cauza armelor probabil ca sunt 4 in fiecare masina, maxim 5. Masina Sayei trebuie sa fie undeva la mijlocul convoiului, dar nu o pot lovi, asa ca fixez tinta spre motorul primei masini. Se apropie. 500 m. De mult timp nu am mai avut parte de o confruntare asa "deschisa". 250m. Un sunet puternic se aude la lansarea sagetii, aceasta lovind precis motorul masinii care explodeaza, zburand undeva pe camp. Celalalte masini se despart, oprind in afara drumului, la 400 m distanta.
-Sa ne distram!

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Wed Dec 27, 2017 9:48 am

Deci la asta se referea cand zicea de explozie. Tinta lovita, lupta este oficial inceputa. Nu stau prea mult pe ganduri nici eu si asa cum ne inteleseseram luand avant suficient arunc sticla cu potiunea care spargandu-se produce destul de repede acest efect de ceata care invaluise campul suficient incat sa limiteze complet aria lor vizuala. O am si pe cea cu otrava la mine. Daca ar fi ajuns in corpul ei, otrava ar fi inceput sa lucreze treptat pana cand ar fi fost suficient de afectata incat sa nu mai poata face nimic.
Neavand alte "as-uri" aleg sa raman retrasa. Nu stim la ce sa ne asteptam exact asa ca nu as risca ramanand in atentia lor. De simtit probabil voi fi repede remarcata neavand nici un fel de protectie.
Il privesc pe furis pe Thomas si zambesc putin. El chiar parea ca se simte relativ bine in astfel de situatii. Era in fond un scenariu familiar.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Wed Dec 27, 2017 10:43 am

Motoarele masinilor din fata noastra se opresc, insa nu se vede vreo miscare in spatele acelor geamuri negre. Probabil ca sunt destul de bulversati acum, mai ales vazand ceata extinzandu-se in jurul nostru. Intai suntem acoperiti noi, apoi masinile. Nu imi dau seama exact cat se intinde aceasta ceata, dar este exact ce imi doream. "Buna treaba, iubito", insa nu pot spune acest gand pentru ca inca ii protejez acoperirea iubitei mele.
Usile masinilor se deschid si vad cu greu siluetele celor care coboara din masini. Imi deschid bratele de parca as vrea sa ii imbratisez si le vorbesc pe fondul sonor al incendiului primei masini.
-Imi pare rau ca a trebuit sa "va opresc", dar nu pastrati distanta legala pentru timp nefavorabil.
Sunete de sabii scoase din teaca se aud din fata noastra, iar eu zambesc in sinea mea. A, nu, zambesc si fizic.
-Bun, deci va trebui sa va dau mai mult decat un avertisment.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Wed Dec 27, 2017 11:23 am

Deci pot sa spun ca inca ma pricep sa confectionez astfel de lucruri. Nu necesita magie ce facusem eu insa era un exercitiu pentru ce va urma. Ma pitesc ramanand cu ochii pe logodnicul meu si pe inamici. Eram curioasa ce va urma.
Succes! Gandesc in minte punand putina otrava creata anterior pe lama cutitului pe care il primisem. Aveam sa il folosesc imediat daca cumva aparea ocazia. Il ascunsesem in maneca avand insa mare grija sa nu ma ranesc cu el altfel otrava mi-ar fi fost si mie daunatoare.

Cat timp cei care o insoteau pe Saya incercau sa il inconjoare pe Thomas fiind si panicati si infuriati si foarte buimaci prin ceata, fata nu se aratase inca. Unul din acestia se napustise cu sabia spre el timp in care un picior de femeie se vedea coborand din masina. Femeia plina de calm se aratase in sfarsit si prin comportamentul lui sfida parca orice rezistenta ar putea intampina din partea fortelor binelui. Isi aranjase rochia de un rosu sangeriu mai bine privind dezinteresata la ceata care cica ar fi incurcat-o.
-Mm dar ce am facut sa te deranjam?
Spusese fata pe un ton amuzat apropiindu-se prin ceata aceea de ei. Privirea ei intradevar transmitea numai ura si .. dorinta de sange si crima.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Wed Dec 27, 2017 11:37 am

Un singur adversar? Sa ataci pe cineva cu sabia ridicata, prin ceata, in conditiile in care miscarile inamicului sunt mult mai greu de citit este aproape un fel de sinucidere. Ma aplec usor spre partea dreapta si il lovesc cu putere in stomac, pe adversarul meu, acesta arcuindu-se in fata. Nu era nevoie de cine stie ce stil de lupta pentru el, deorece cu o lovitura in brate, il fac sa isi scape sabia pe care o ridic si o folosesc contra lui, cand acesta se indreapta si sare iar asupra mea.
Sabia intra usor in carnea lui, sangele curgandu-i in timp ce un mic tipat ii iese printre buze. Apoi imi intorc privirea spre adversari, eram aproape incercuit cand acea femeie a aparut in fata mea. Pare dezinteresata si, in acelasi timp, frustrata de ce se intampla.
-Pur si simplu, uciderea celor nevinovati este ceva ce voi opri mereu. Va cautati un razboi? Sa vedem daca il puteti duce.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Wed Dec 27, 2017 12:00 pm

Inca nu pare ca cineva sa imi dea mie atentie ceea ce inseamna ca pozitia mea este inca cat de cat sigura. Observ de aici faptul ca cel care atacase prima oara nu era extrem de bine pregatit. Nu paruse greu sa se fereasca de el. Recunosc insa ca atentia mea se indreptase spre tinta noastra principala incercand sa imi dau seama ce urmareste. Parea prea delasatoare cu privire la "tovarasii" ei ca sa nu fie ori extrem de puternica ori sa ne subestimeze foarte mult. As fi vrut sa intervin dar nu stiam cum sa ma fac utila. Chiar si acel prim atacator mi-ar fi putut pune mie probleme reale.
Paruse ca in final o afectase faptul ca primul ei pion fusese atat de repede inlaturat astfel ca aceasta se apropiase si mai tare de Thomas facandu-le semn celorlalti sa ramana pozitionati.
-Celor nevinovati? Lumea aceasta nu mai are parte de persoane nevinovate. Toti am contribuit la dezastrul de acum. Eu doar fac curat si ma bucur sa pictez totul cu sange. Macar asa mai vad ochii mei culoare in timpul acesta alb-negru. Dar pana la razboi, de ce nu ati alege voi sa va alaturati noua sa ne distram putin cu adevarat?

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Wed Dec 27, 2017 12:12 pm

Imi las mainile pe langa corp, gandindu-ma la tot ceea ce mi-a spus adversarul meu. De aici situatia pentru mine devenea extrem de clara. Totusi, voi mai trage de timp legat de ea, oamenii ei sunt insa o problema, deoarece m-au inconjurat, iar in aceasta situatie sunt dezavantajat. Trebuie sa le distrug formatia. Sau chiar sa le distrug lor increderea. Imi este usor sa calculez toate sansele, pentru ca ea mi-a oferit pe tava ocazia de a gandi fara sa fiu deranjat. Si am decis. Activez armura Crucifix, prinzand-o pe Saya de picioare. Desi nu pare mirata, isi da doar ochii peste cap.
-Lumea este panza noastra, dar trebuie sa punem culoare prea ea prin fericirea si bunatatea noastra, prin iubire, nu prin uciderea oamenilor. Oricine ti-a gresit tie Saya nu reflecta umanitatea. Nici Aku nu o face.
Cat timp ea este legata, ma intorc de la stanga la dreapta, vorbind cu oamenii ei.
-Inca mai este timp sa va intoarceti, inca mai este timp sa aparati lumea asta.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Wed Dec 27, 2017 12:45 pm

Hm, privesc in continuare aceasta scena si imi dau seama ca unii s-ar fi gandit serios sa se retraga insa exista teama de a-si schimba acum decizia intr-una pripita si gresita. Probabil ca ar fi fost o teama pe care as fi putut sa nu o condamn insa pentru ei poate putea insemna o indulgenta din partea lui Thomas sau mai departe a autoritatilor.
Trezindu-se insa prinsa, Saya facuse ceva ce probabil nu s-ar fi asteptatat nimeni si a folosit vietile celor care o insoteau in puncte de energie pentru o tehnica aparent secreta de a ei. Din fiecare astfel de vata sacrificata iesisera copaci solizi si extrem de puternici care ii-l inconjurasera si pe acesta ca intr-o colivie.
-Poate am crezut ca ai intelege... dar nu intelegi nimic. Aceste lucruri mentionate de tine ... nici nu am de ce sa le reproduc, sunt numai tampenii. Poftim suntem amandoi prinsi acum. Ce vei face?

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Wed Dec 27, 2017 1:09 pm

Nu stiu cum sa reactionez in momentul acelor transformari oribile, voiam sa salvez oamenii, dar eram si blocat de faptul ca Saya avea tehnici pe care eu nu le intuiam, poate ca m-am aruncat putin cu capul inainte, dar si ea cu aceasta cusca, am cel putin 3 strategii pentru a o distruge. Dar apoi mi-am amintit ca misiunea mea nu este sa o distrug, asa ca o eliberez si merg langa cel mai apropiat trunchi.
-Ce voi face? Voi discuta cu tine Saya. E timpul sa imi spui ce s-a intamplat cu tine. Am fost, la randul meu un soldat care a luptat contra cei care au creat...armata. As putea intelege durerea ta, daca o vei spune.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Donna » Wed Dec 27, 2017 1:19 pm

-Asa este am luptat, am suferit, m-am inecat in lacrimi doar ca sa-mi revin si sa devin persoana care sunt acum... sa ma eliberez de orice simtire si nu este dorinta mea sa revin. De aceea nici nu iti voi putea spune ca ma simt induiosata de dorinta da de a discuta cu mine. Eu nu am timp de pierdut discutand. Sfarsitul complet al lumii va veni negresit iar pana atunci vreau sa salvez lumea in felul meu de acele chinuri. Hm nici nu iti poti inchipui acele chinuri groaznice care vor veni, asa am ajuns eu miloasa. Crede-ma m-am saturat sa fiu buna sau rea. Voi fi ambele.

Ascultam tot ce spunea. Ramasesem fara suflase cand il vazusem prins dar inca aveam speranta ca stie cum sa se descurce cu toate acestea. Inca ma gandeam daca sa intervin sau nu acum ca restul au disparut. Cu cata insensbilitate distrusese vietile acelor fiinte... cine stie ce ii mai trecea prin cap. Nu incercase sa faca inca prea multe dar isi tinea sabia pe langa corp privindu-l fix pe Thomas printre ramurile acelea.

Jerr
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Jerr » Wed Dec 27, 2017 1:36 pm

-Asta este armata, Saya, trebuia sa intelegi asta inca de la prima lupta, de care, daca treci, esti deja experimentat. Nu exista castigatori in razboi, doar moarte, asta nu inseamna ca nu exista lupte care sa merite sa fie purtate, mai mult, sa fie cu adevarat necesar sa le porti. Spui ca va veni sfarsitul. Asa s-a crezut si la venirea lui Aku, dar Serei Gakuen inca traieste. Noi traim. Cum eu sunt aici sa apar acest sat, la fel si satul, cu toata suflarea sa va apara lumea de sfarsit. Imi pare rau, Saya, nu vei ucide pe nimeni azi.
Ma gandeam la vremurile apuse de cand eram soldat, uitasem cat de greu era sa fi induplecat sa nu duci o misiune la final, dar daca mergi pe o cale gresita, schimbarea este grea, nu imposibila. Imi intorc privirea spre sat, insa printre ramuri imi cautam iubita, care era bine si ma privea la randu-i. Ii fac cu ochiul, sper sa nu intervina acum. Dar ca este gata.

Post Reply