Freeze Time

Moderator: Moderator RPG

Post Reply
Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Sex: Feminin
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Freeze Time

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Dec 19, 2017 5:36 pm

Era dimineata,afara ningea lin,fulgii pareau a fi suspendati in aer iar timpul dadea impresia ca sta pe loc.Raven se afla undeva la periferia orasului.la marginea padurii care inconjura orasul.Nimeni,in afara de ea ,nu se mai afla prin preajma.Se catarase intr-un copac golit de frunze,si sprijinita de trunchi,se uita in jos spre pamantul acoperit de zapada,asteptandu-si primii recruti.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Rasa: Érdhenne

Re: Freeze Time

Post by Morphogenic » Tue Dec 19, 2017 5:48 pm

Frigul nu ii placea deloc. Eloise nu putea sa spuna ca avea vreo sensibilitate anume la temperaturile scazute, dar pur si simplu era o preferinta personala de-a ei. Avea pe ea o haina groasa de iarna. Gluga ii era trasa peste caciula gri cu urechiuse de pisica, iar un fular gros si rosu ii era infasurat in jurul gatului, acoperindu-i de asemenea nasul si gura de temperatura rece, lasandu-i la vedere doar ochii verzi. Din cand in cand isi mai strangea degete acoperite se manusi in pumn ca sa le incalzeasca mai repede. Pe ici pe colo se mai observa catre o subita castanie.

Auzise ca se infiintase o organizatie cu scopul de a proteja binele. Ii placea ideea si isi dorise sa se si implice si ea. Stia foarte bine ca nu avea tehnici sau abilitati nemaipomenite, dar voia un imbold spre a incepe sa le antreneze. Inspira adanc aerul cald din interiorul fularului. Observa silueta feminina si imediat se opri, neindraznid sa se apropie si mai mult decat o facuse deja. Ramase tacuta.

Kuroo
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Dominic Ahlström
Varsta: 19
Sex: Masculin
Rasa: Zangetsu

Post by Kuroo » Tue Dec 19, 2017 5:50 pm

Tsukki intrase in contact din intamplare cu liderul organizatiei Order of the Raven sau cum s-ar fii numit aceasta si in plus auzise doar cateva zvonuri legate de existenta ei, doar ca acestea au ramas pierdute si uitate, numai fata si-a amintit de ea. Afara era foarte frig, iar Tsukki ura frigul. Era imbracata cu doua straturi de haine si mai avea de asupra si o pelerina, nu dorea ca niciun fulg sa ii intre din greseala pe sub haine si sa aibe contact cu pielea. Ajunsa la marginea padurii, observa in departare o silueta. `Oare acela este liderul?` gandi acesta facand pasi mici, dar dupa cateva minute de mers se opreste brusc. Liderul era la doar cativa metri de ea. Isi scoate mana din buzunar si o flutura usor in semn de `Buna`.
Image
Haven’t you heard that I’m the new cancer? Never looked better, and you can’t stand it.
Panic! at the Disco, There’s A Good Reason..
Personaj Secundar

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Dec 19, 2017 6:05 pm

Vazand ca potentialii membrii se apropie,Raven isi puse o masca neagra,care ii acoperea doar o mica parte a fetei,menita sa ii protejeze identitatea.Sari de pe cranga si isi sterse hainele de bucatelele de scoarta de copac.Ii astepta sa se apropie,rezemata de acelasi copac in care statuse cu cateva secunde in urma.Zvonul circulase mai repede decat si-ar fi dorit,oricum,imediat dupa recrutarea primilor trei membrii organizatia avea sa fie uitata de catre toti,urmand ca ea,impreuna cu secundul, sa isi aleaga urmatorii membrii.Organizatia noua este cunoscuta momentan sub numele de "the order of the Raven" Insa bineinteles ca numele va fi schimbat imediat dupa ce zvonurile incetaza sa mai circule,dupa care noua organizatie va ramana secreta.

Kuroo
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Kuroo » Tue Dec 19, 2017 6:23 pm

Tsukki mai face cativa pasi, in asa fel incat sa auda ce ar avea de spus liderul, nu voia sa se aproprie prea mult, nu prea ii placea sa ii fie invadat spatiul personal. Pentru ea spatiul personal era destul de mare, un metru si ceva. Flutura din nou din mana in semn de `Buna`, aceasta chiar astepta un raspuns, dar de data aceasta flutura mai repede si mai mult timp. Dupa isi retrage manuta firava langa corp, prinvind atent persoana cu masca neagra. Nu voia sa deschida ea un subiect de discutie, nu prea ii placea sa discute sau sa interactioneze cu lumea, sau si mai bine/ rau, sa primeasca ordine, ea doar astepta ca cineva sa faca primult pas.
-Umm, spuse din greseala scotand un abur mic pe gura ce disparuse in cateva secunde.
Image
Haven’t you heard that I’m the new cancer? Never looked better, and you can’t stand it.
Personaj Secundar

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Jaden Seju
Varsta: 18
Rasa: Călăreț al Apoc.

Post by Jaden » Wed Dec 20, 2017 6:59 am

În zilele când orașul e lipsit de viață, e clar un lucru: încerc să mă duc cât mai departe de el, mă întristează liniștea. Omul ocazional de care mai dădeam în drumul meu se uita dubios la mine, doar eram imbracat doar în pantaloni și un palton cu o singură mânecă, ce nu părea de loc gros, mâna dreaptă îmi era descoperită ca întotdeauna până la umăr, gâtul îmi era și el gol, iar pe cap nu aveam nimic, dar până la urmă nu contează, nu simt nici frigul, nici căldura, căt timp nu sunt provocate de magie.
Am continuat să merg până când am văzut corbul mamei pe cer făcând cercuri repetate deasupra a ceva, așa că am luat situația ca atare, asta se întamplă doar când vrea să văd ceva. Ajungând aproape de locul marcat văd că în zăpadă erau doar 3 seturi de urme de pași, iar al meu era al patrulea acum, am văzut 3 siluete în depărtare, una dintre ele părea să fie fată, cred că două chiar, dar a treia purta prea multe haine pentru a-mi da seama. Nepăsând dacă deranjez, fluier odată pentru a îl chema pe Dust (corbul mamei) pe umărul meu, apoi întrebând cele 3 persoane Hey, ce e cu adunarea asta în mijlocul nicăieriului?
Image
I have many names: Executioner, Fear, End of the days, but I prefer Death...

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Thu Dec 21, 2017 1:16 pm

Raven ii raspunse salutului dand din cap si zambindu-i amabil fetei.Apoi se adresa tuturor,emotionata.Bine ati venit!spuse ea inainte sa fie intrerupta de a treia persoana care sosise,il analiza confuza,nu se asteptase sa mai intalneasca pe cineva la ora aceea,in locatia aceea.Incerca sa isi ascunda supararea si intreba.Cine esti? isi aranja pretonul si masca neagra,privind nerabdatoare strainul.

Kuroo
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Kuroo » Thu Dec 21, 2017 7:06 pm

Tsukki tresare usor dupa ce baiatul isi face simtita prezenta, nu se mai astepta la inca o persoana, dar nu lasa acest lucru sa i se citeasca pe chip sau prin comportament. Statea linistita privindu-i atent, ea doar astepta ca liderul sa isi spuna poezia si dupa sa se intoarca acasa sa se culce. Iubeste sa doarma. Un fulg de nea ii maingaie usor nasucul, rezultand de aici un mic stranut. Duce maneca la nas stergandu-se. Nu ii pasa daca o vedea cineva, doar a fost un stranut, nu si-a suflat nasul.
Image
Personaj Secundar

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Rasa: Érdhenne

Post by Morphogenic » Sat Dec 23, 2017 9:42 pm

Din momentul in care ea sosise, mai aparusera incatre 2 persoane. Eloise ramase tacuta, intorcandu-se din cand in cand catre ei. Datorita tinutei ei, nu i se vedeau decat ochii verzii. In comparatie cu ceilalti, Eloise statea mai in spate, cu mainile impreunate in dreptul pieptului. Nu stia ce sa faca sau ce sa spuna. Pur si simplu ramase tacuta, privind cele 3 persoane si... si atat.

Jaden
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Jaden Seju
Varsta: 18
Rasa: Călăreț al Apoc.

Post by Jaden » Thu Dec 28, 2017 6:47 pm

Eu? Bună, sunt Jaden Seju, idiot talentat, îmi place să mănânc orice e gratis și ca un mic bonus: sunt al patrulea călăreț al apocalipsei. Voi? Zâmbesc larg și îmi pun mâinile la ceafă, corbul de pe umărul meu zburând. Eram relaxat, nu păreau să fie ostili sau neprietenoși și chiar dacă erau cred că prezentarea mea deja i-a dat pe spate, dar așteptam liniștit reacțiile lor.
Image
I have many names: Executioner, Fear, End of the days, but I prefer Death...

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Thu Dec 28, 2017 8:29 pm

Raven ofta si mijii ochii ingrijorata.Impresionant.spuse ea pe un ton evident sarcastic.Ce.cauti.aici?zise ea rar.Oare aflase de intalnirea lor sau venise aici din pura coincidenta?(Desi era cam cea mai nepopulata parte a orasului si nu s-ar fi asteptat sa gaseasca pe cineva acolo)Intre timp,probabil ca celelalte persoane incepeau sa se plictiseasca,iar Raven isi pierdea usor rabdarea,dar nici de cum nu putea continua intalnirea cu un strain de fata.

Post Reply