[[ misiune ]] Primul obiectiv

Moderator: Moderator RPG

Post Reply
Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Sex: Feminin
Rasa: Érdhenne

[[ misiune ]] Primul obiectiv

Post by Morphogenic » Thu Jul 06, 2017 12:10 pm

Spoiler: Arată
Numar: I
Titlu --> Primul obiectiv
Tip --> Mediu
Locatie --> Alte locații
Descriere --> În craterul unui vulcan inactiv se află ascuns un pergament antic. Acesta îi oferă cititorului informații despre o vrajă interzisă a cărei utilizare poate distruge tot orașul. Acest pergament nu trebuie să ajungă în mâinile răului! O echipă formată dintr-un vrăjitor și doi arcași va concura pentru obținerea pergamentului. Vrăjitorul poate invoca un golem de piatră de trei metri care să îi protejeze.
Obiective --> Obținerea pergamentului și învingerea celor trimiși după el
Cerinte speciale: minim doi mebri în echipă
Nr. randuri/pagini necesare --> 6 pagini
Recompensa --> 500 credite
Sophie isi facuse aparitia la poalele vulcanului, locul unde trebuia sa il astepte pe Jimin. Nu se gandise niciodata ca la un moment dat va fi intr-o misiune cu el. Inspira adanc aer in piept si isi trecu degetele printre suvitele rosii de par. Inca nu era foarte sigura daca fusese sau nu o greseala faptul ca se vopsise, dar spera ca lumea sa nu o vada ca pe o ciudata de acum. Isi incrucisa bratele la piept si se sprijini cu spatele de un copac.
outfit
Image

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Re: [[ misiune ]] Primul obiectiv

Post by Dany » Thu Jul 06, 2017 12:18 pm

Blondul aterizează pe pământ și îl scoate din bilă pe Vaporeon, primul lui companion. Și cum trebuie să se bată cu ceva ce e aproape de un vulcan pt pergamentul ăla, apa e cea mai indicată. Oh. Helău Sophie. Îți stă bine roșcată. îi zice normal.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Thu Jul 06, 2017 12:24 pm

Sophie se intoarse catre el, facand ochii mari si prinzand o usoara nuanta de rozaliu in obraji.
Image
[/center

M-multumesc! ii raspunse aceasta, lasandu-si imediat privirea in pamant. Ai primit detaliile misiunii, asa-i? il intreba, facand vreo cativa pasi catre el.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jul 06, 2017 12:42 pm

Yas. Trebuie să luăm un pregament dintr-un vulcan. În caz de niște monștrii vor vrea să îl ia, le face Vappi baie. și începe să râdă. Avea la el un mic rucsac cu ce trebuie să aibă la el. Vaporeon merge și el lângă Sophie să o miroasă.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Thu Jul 06, 2017 2:21 pm

Sophie isi amiti de Vaporeon. Jimin il prezentase doctorului in timpul primei lor ore.
Umn... n-am nici un fel de tehnica. Vreau sa spun ca... eu nu prea imi pot folosi puterile.... il anunta din start, incepand sa mearca pe cararea ce ducea in varful vulcanului.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jul 06, 2017 3:30 pm

Nici eu n-am puteri. În general le las pe animale să se bată. În caz de e nevoie de ajutor, le copiez puterile și aia e. și ridică din mâini. Ce-ai pățit la puteri?
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Wed Jul 12, 2017 7:53 pm

Ei bine... sa speram ca nici nu prea os a fie nevoie de puteri, ridica ea din umeri, trecandu-si mana printre suvitele rosii de par. Umn... incepu ea, ezitand pentru cateva momente sa raspunda la intrebarea lui. Nu povestise la nimeni despre puterile ei si nici nu era foarte sigura daca Matt, fratele ei, stie sau nu de asta. E o poveste destul de lunga pe care nici eu nu mi-o amintesc foarte bine. Am pe spate un sigiliu ce imi limiteaza puterile... de fapt, spunand asta cu vice tare ma gandesc ca s-ar putea nici macar sa nu am puteri. Probabil ca e doar un tatuaj pe care nu imi aduc aminte cand l-am facut si eu sunt un simplu om, banal ce nu poate sa faca prea multe, ii turui roscata, gesticuland. Pe de alta parte, un om normal nu prea ar avea cum sa isi schimbe culoarea parului...

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jul 13, 2017 6:56 pm

Ahaa. spune el lung. Nu te descuraja. Fiecare e util pe niște chestii. Tu probabil te axezi pe medicina veterinară. Eu ce fac bani din misiuni. Le antrenez pe animale și le las să se bată. și râde puțin. Vaporeon sare și îl mușcă de haină ca să se miște. Haide să mergem. Vaporeon nu îi place să stea. E plin de energie. și chicotește.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Thu Jul 13, 2017 8:15 pm

Sophie inclina usor din cap. Nu se gandise niciodata prea mult felul in care era ea utila omenirii, dar intr-un fel poate ca avea dreptate...
Poate ca asa e, ridica usor din umeri, mergand catre locul unde trebuiau sa ajunga.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jul 14, 2017 6:32 am

Așa că ajung la poarta locului acela. Vrei să ne dăm turiști ca să nu ne batem capul prea mult? întreba normal. Lui Vappi nu îi convine, că vrea să se bată din prima! Dar eh, ce să-i faci...
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Fri Jul 14, 2017 11:47 am

Sophie se incrunta usor, uitandu-se catre el. Nu prea intelegea le ce se referea cand vorbea de turisti. Pentru ce? dadu totusi glas gandurilor.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jul 14, 2017 6:22 pm

Ăăăă. Ca să nu părem niște străini dubioși. Am citit puțin despre locul acesta și pot juca teatru ca să par un simplu turist. și comenta normal. Și furișajul e important.
Image

Post Reply