[[ misiune ]] Primul obiectiv

Moderator: Moderator RPG

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Sex: Feminin
Rasa: Érdhenne

Re: [[ misiune ]] Primul obiectiv

Post by Morphogenic » Wed Jul 19, 2017 9:37 am

Sophie scoase hartia pe care o luase de la avizier si care continea datele cu privire la misiune. Ei bine... cred ca se afla acolo, spuse, indicand catre constructia acoperita de copaci. AIci spuse ca sunt 2 arcasi si un vrajitor. Banuiesc ca vrajitorul e in interior, aparand pergamentul mai de aproape, iar arc- nici nu apuca sa termine de spus, ca pe langa capul ei trecu imediat o sageata. Se ascunse imediat in spatele unui copac. La naiba. Ne-au descoperit.. spuse roscata, ca si cand in urma cu mai putin de 5 minute nu urlase in gura mare.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Post by Dany » Wed Jul 19, 2017 11:57 am

Cu gura ta mare e normal că ne-au prins. se plânge acesta repede. Vaporeon, Umbreon. Voi vă bateți cu arcașii. Iar tu Espeon scazi viteza săgeților cu telechinezia. le zice animalelor și încep treaba. Jimin stă în fața roșcatei să o păzească că e cam fragilă din punct de vedere fizic iar animalele încep să se bată. Umbreon cu Vaporeon fug pe lângă săgeți și îi atacă fie cu apă, fie cu întuneric când aceștia au ocazia. Ratează de câteva ori că nah, nu au precizie 100% , dar tot provoacă niște daune.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Wed Jul 19, 2017 12:15 pm

Sohpie scoase imediat cutitul de vanatoare pe de il avea intotdeauna asupra ei il arunca in aer, prinzandu-l astfel in cat varful acestuia sa priveasca in jos. Putem sa o luam prin spate si sa ii atacam prin surprindere, spuse ea incet.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Wed Jul 19, 2017 7:20 pm

Desigur. și le face semn animalelor să-i țină pe ei ocupați în timp ce Sophie cu Jimin fug repede pe acolo și se ascund pe lângă pietre și copaci ajungând astfel în spatele lor și îi înjunghie. E ok. Mai am mult de muncă. Dar ne-am descurcat ok.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Thu Jul 20, 2017 7:27 am

In ciuda faptului ca Jimin ii injunghiase pe cei doi, arcasii nu se lasau doborati atat de usor. Unul dinte ei se intoarse imediat si trimise cate o sageata spre fiecare. Sophie reusi sa se fereasca si sa se napuseaca asupra lui cu cutitul. Tipul avea reflexe destul de bune, dat fiind ca fata nu reusise sa ii faca decat o zgarietura pe obraz

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jul 20, 2017 10:05 am

Jimin era să fie lovit și el, dar prinde la timp săgeata și o aruncă înapoi, că doar are puterea unui vampir. Umbreon îi imobilizează de la spate cu umbra lui. Iar Espeon le aruncă cu pietre în cap cât să leșine cu ajutorul telechineziei. Bravo. și le încurajează pe animale.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Thu Jul 20, 2017 6:06 pm

Sophie ramase pe pozitie. Intreg corpul ii era incordat. Privirea ii era atintita asupra celor arcasi. Avea un sentiment care ii spunea ca era timpul sa faca ceva in privinta sigiliului de pe spate. Avea nevoie de puteri, dar o parte din ea se temea inclusiv de acel gand. Isi scutura capul alungandu-si ideile si se intoarse catre intrarea in ascunzatoare fara sa spuna nimic altceva. Mana dreapta ii era in continuare inclestata pe cutitul de vanatoare.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jul 21, 2017 7:53 am

Ce stai acolo? Hai să mergem. îi spune lui Sophie să ia pasul cu el ca să se ducă la înaintare. Astfel că dacă bat pasul pe loc nu fac mare brânză. Știe că pot exista mai mulți inamici și că ei acuma sunt văzuți de aceștia. Așa că nu-și permit să stea degeaba, ci doar să înainteze.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sat Jul 22, 2017 9:40 pm

Sohpei tresari si stranse mai tare cutitul de vanatoare in mana. Inclina din cap in semn de afirmatie si il urma pe Jimin

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Tue Jul 25, 2017 9:29 pm

Și cu cât o lua înainte, apar alți gardiani ca să-i oprească. De data asta nu mai arătau ca oamenii. Erau niște câini demoni ce aveau responsabilitatea de a îi oprii pe intruși. Erau de culoare neagră și în loc de salivă au lavă în gură pe care o aruncă ca să atace. Jimin îi simte de la depărtare și nu se mai aproprie. Ia recunoscut după miros. E ceva ce miroase a ceva fierbinte aici... Mai bine am sta atenți...
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Wed Jul 26, 2017 11:56 am

Pe sophie o trecu un fior pe sina spinarii. Sentimentul ii era unul destul de cunoscut, dar nu stia de ce sau de unde. Incerca sa se gandeasca la altceva si stranse in mana si mai tare cutitul. Doar inclina din cap la cuvintele lui Jimin si nu spuse nimic altceva. Continua sa paseasca cu cea ai mare atentie, fiind atenta la orice sunet din jurul ei.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Thu Jul 27, 2017 8:15 am

Iar acei câini apar. Ei apăreau o poartă. Aparent va trebui să ne batem cu potăile astea de foc. Va trebuii să ai grijă. îi zice serios și își scoate și el un cuțit. Vaporeon în schimb nici bine nu face Jimin un plan că începe să se bată cu ei. Că doar e de apă și asta este un avantaj.
Image

Post Reply