[[ misiune ]] Primul obiectiv

Moderator: Moderator RPG

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Sex: Feminin
Rasa: Érdhenne

Re: [[ misiune ]] Primul obiectiv

Post by Morphogenic » Thu Jul 27, 2017 8:48 am

Sophie facu vreo doi pasi in spate, fixandu-i cu privirea pe cei doi caini uriasi. In acel moment, isi detesta puterile mai mult ca oricand. Putea sa controleze gheata si daca nu ar fi avut acel tatuaj pe spate, ar fi reusit mult mai usor termine totul. Unul dintre ceo doi caini sari pe ea, in timp ce de celalalt se ocupa Jimin. Roscata ridica bratul la nivelul capului, vrand sa se apere, iar coltii ascutiti ai cainelui o muscasera imediat. Cu greu se abtinu sa nu tipe de durere, mai ales ca ea o simta de mult mai multe ori decat o simtea altcineva. In momentul imediat urmatorul, lama cutitului ei de vantatoare strapunse absomenul cainelui, facandu-l sa cada pe jos si sa se retraga langa celalalt.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Post by Dany » Thu Jul 27, 2017 7:51 pm

La Jimin e mai simplu. Cum e un vampir în putere, îl prinde puternic de bot și îl aruncă peste celălalt câine. Cei doi arunc acuma cu o sferă de foc. Dar Vaporeon o stinge cu apa lui. Umbreon îi prinde cu umbrele iar când e suficient de aproape, Vaporeon îi termină cu hydropump.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Fri Jul 28, 2017 6:20 am

Sophie se sprijinise de prete, ascunzandu-si bratul insangerat in hanracul ce il avea pe ea. Durere era atat de mare, incat fata nu se putea concentra la absolut nimic si sa nu mai spuna ca nici macar nu isi mai simtea bratul. Incepu sa respire greu, iar pulsul sa i se accelereze, in timp ce privea cum Jimin se lupta cu cei doi caini. Ar fi vrut si ea sa ajute daca ar fi avut acces la puteri.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Jul 28, 2017 8:17 pm

Espeon în schimb e ceva mai eficientă. Cu câteva pietre folosind telechinezia îi lovește fix în ochi și îi orbește.Umbreon dă lovitura de grație și îi mănâncă pe amândoi, da e în continuare un fomist. Meh. E ok să-i mănânci pe ăștia.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sat Jul 29, 2017 8:57 am

Sophie se dezlipi de perete, cu toate ca bratul o durea in continuare in ultimul hal de tare. Haide... zise in soapte catre Jimin in momentul in care trecu pe langa el. Nu cred ca mai avem mult pana sa ajungem la vrajitor...

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Jul 29, 2017 9:19 am

Dacă Jimin nu simte rana, Espeon da. Vede picăturile de sânge și merge la fată imediat. Nu te poți lupta așa. Lasă băieții să se ducă în față să se bată. Trebuie să te tratez. îi zice pisicuța prin telepatie,find în fața ei.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sat Jul 29, 2017 5:52 pm

Sophie se opri din mers si isi lasa privirea in jos, dar pentru a-l privi pe Espeon.
“Sunt okay. Nu iti fa griji,“ ii raspunse roscata tot telepatic. “Se va vindeca“ adauga dupa vreo cateva secunde.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Jul 29, 2017 8:26 pm

Nu! Tu sângerezi acum și pe lângă sânge, ești predispusă la infecții. Lasă-i dracu să se bată ei. Te vindec eu, doar ce-am făcut un antrenament pentru așa ceva. și se dă pisica puțin mare, că-i place să se laude.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sun Jul 30, 2017 7:46 am

Sophie se uita la Espeon cu ochii mari. Avea dreptate. Daca nu isi vindeca rana, nu putea sa faca nimic. Devenea si mai inutila decat era deja.
-Jimin, du-te inainte. Te prind din urma, ii spuse Sophie.
Se lipi cu spatele de perete si se lasa in jos, pana cand posteriorul atinse podeaua. Desfacu haina si o lasa pe Espeon sa vada rana urata. Inca nu isi simtea bratul si nici macar nu isi putea explica de ce nu lesinase pana acum din cauza durerii.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sun Jul 30, 2017 8:11 am

Espeon se uită la rană atent. Cu telechinezia ia repede ghiozdanul blondului înainte de a pleca și îl aduce lângă ea. Pisicuța cu ajutorul telchineziei scoate din ghiozdan trusele medicale care îi curăță rana. După care pisicuța face o sferă verde de lumină care este peste rana ei și începe să se vindece pe interior puțin câte puțin, dar funcționează.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sun Jul 30, 2017 5:55 pm

Vindecarea ranii era cam la fel de dureroasa ca si rana in sine. Sophie facu o grimasa, indurand-o, cu toate ca mana incepuse sa ii tremure destul de urat, desi incerca sa o tina cat mai nemiscata cu putinta.
-Espeon, doare! Zise ea intr-un final printre scancete usoare.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sun Jul 30, 2017 9:06 pm

Pe oricine doare. Acum îți guști propriul medicament. îi zice ușor înțepată. Oricum nu mai am prea mult de făcut. O să-ți treacă după. și e mai concentrată pe vindecarea rănii ei.
Image

Post Reply