[[ misiune ]] Primul obiectiv

Moderator: Moderator RPG

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Sex: Feminin
Rasa: Érdhenne

Re: [[ misiune ]] Primul obiectiv

Post by Morphogenic » Mon Jul 31, 2017 1:08 pm

Sophie nu prea intelese partea cu “gustatul propriului medicament“, dar nici macar nu o mai intreba. Stia ca pe toata lumea doare o astfel de rana, singura problema era ca din cauza rasei ei, roscata simtea durerea de cateva ori mai intensa decat oricina altcineva. Nu mai spuse nimic, cel putin nu verbal. Din cand in cand mai strangea din ochi, incercand sa nu isi exteriorizeze durerea prea tare si asteptand ca Espeon sa termine.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Post by Dany » Tue Aug 01, 2017 5:54 am

Propriul medicament însemnând că ea aplică aceleași tehnici învățate împreună la școala de medicină veterinară. După câteva minute Espeon îi vindecă rana. Noroc că ți-am tratat rana repede. Dar asta nu înseamnă că poți să sari la lupte inutil. Te rog să ai mai multă grijă. îi spune pisicuța prin telechinezie și privind fata în ochi. Da, Espeon are inteligența unui om într-un trup de animal. Înțelege limba, știe să comunice cu oamenii și să îi trateze. O doctoriță pisică cum ar veni. Dacă mai te doare ceva să-mi spui.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Wed Aug 02, 2017 9:26 pm

Sophie se simtea cu adevarat usurata de faptul ca in cele din urma nu mai simtea durerea. Pentru ea nu era o problema rana in sine, cat durerea pe care o simtea de pe urma acesteia.
-Multumesc mult, Espeon. Iti raman datoare! Daca mai am nevoie de ceva, te anunt. Ii spuse fata, mangaind-o pe cap, ca mai apoi sa se adune de pe jos. Isi trase jacheta cu maneca insangerata pe umeri si scoase pumnalul in caz de orice.
-Sa mergem sa-l gasim pe Jimin, spuse ea.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Wed Aug 02, 2017 10:42 pm

Asta o să fie ușor! spune pisicuța ce o ia în față și merge cu Sophie înapoi la băieți. V-am lipsit? și îl trage pe Jimin de blugi cât să le privească pe amândouă. Oh, ați ajuns repede. Sophie, acuma ești mai bine? o întreba serios.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Fri Aug 04, 2017 1:44 pm

Sophie schita un zambet in coltul gurii, inclinand usor din cap in semn de afirmatie.
-Da, dar doar datorita lui Espeon, ii spuse ea, oprindu-se in rand cu baiatul. Ce am pierdut? L-ati gasit pe vrajitor? Intreba curioasa.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Fri Aug 04, 2017 9:10 pm

Încă nu. Dar cred că suntem pe aproape. spune Jimin normal în timp ce înaintează iar. Cred că e deja aici...Dar se ascunde bine. îi spune blondul mai încet. Simțind deja un miros diferit împrejur.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Fri Aug 04, 2017 9:18 pm

Sophie inclina usor din cap, in semn de afirmatie. Vrajitorul cu siguranta ca era pe acolo oe undeva, asteptand cu mare atentie un moment potrivit in care se atace.
-Poate Vaporeon sau Umbreon ii poate simti prezenta, ridica ea usor din umeri

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Aug 05, 2017 10:02 am

Hmm. Vappi are un nas mai dezvoltat. Vappi, încearcă să recunoști mirosul și să ne duci la sursă! îi spune stăpânul animalului său. Vaporeon! spune pokemonul că a înțeles și începe să adulmece mirosul ca un câine. Arată cu lăbuța către o intrare în interiorul vulcanului.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sat Aug 05, 2017 12:22 pm

Fata inclina usor din cap si stranse cutitul mai tare in mana. Il urmari pe Vappi si isi indrepta spatele, privind cu foarte mare atentie in jurul ei. La un moment dat, simti o mana in jurul umerilor si o alta pe gura. Ceva rece ii atinse pielea gatului. Nu era nevoie sa vada pentru a sti ca era vorva despre cutitul ei.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Aug 05, 2017 7:25 pm

Și cum Jimin nu-i mai aude pași, se întoarce repede să vadă ce e cu ea. Dă-i drumul, acum. îi spune autoritar blondul străinului care o ținea ostatică pe Sophie.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sat Aug 05, 2017 8:19 pm

Roscata ramase nemiscata, simtind cum lama cutitului ei i se apasa pe pielea gatului. Vrajitorul isi pastra figura serioasa, fulgerandu-l la un moment dat pe Jimin cu privirea. Parea ca are de gand sa faca ceva, dar in schimb lasa cutitul sa ii scape din mana, rosti cateva cuvinte intr-o limba necunoscuta, ca mai apoi sa isi puna palma pe spatele fetei si sa o impunga cu putere catre partenerul ei de misiune.
Sophie se impletici in propriile picioare, dar cumva ajunse langa Jimin fara sa se imprastie pe jos. Isi simtea spatele arzandu-i, dar mai ales locul une vrajitorul isi pune mana.
-La naiba! Ce mi-ai facut?! Se rasti la el, privindu-l pe acesta cum se indreapta linistit catre locul unde se afla pergamentul. Voia sa il ia de acolo.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Aug 05, 2017 9:18 pm

Umbreon fuge după el și își unește umbra cu a lui, astfel îl paralizează pentru moment.Ok. Ce i-ai făcut lui Sophie? se rățoiește și blondul la el așteptând un răspuns. După care se uită la ea. Te doare ceva?
Image

Post Reply