[[ misiune ]] Primul obiectiv

Moderator: Moderator RPG

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Sex: Feminin
Rasa: Érdhenne

Re: [[ misiune ]] Primul obiectiv

Post by Morphogenic » Sun Aug 06, 2017 9:37 am

Roscata auzi vocea lui Jimin mai mult ca pe o soapta foarte indepartata. Privirea i se incetosa, iar picioarele cedasera sub greutatea corpului, lasand-o sa cada podeaua pesterii. Soaptele se transformasera pe urma intr-un zumzet foarte enervant si in ciuda faptului ca absolut totul o durea si practic nu mai simtea absolut nimic, Sophie incerca sa se ridice, sa se sprijine in maini si sa ii privrasca pe cei doi, cu toate ca nu deslusea decat niste siluete printr-o ceata foarte deasa.
-Nenorocitule! spuse printre dinti, intre timp irisii ei capatau o culoare rosie sangerie.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Dany
Nume: Jimin Macbeth
Varsta: 18
Sex: Masculin
Rasa: Vampir

Post by Dany » Sun Aug 06, 2017 10:33 am

Acesta se depărtează de Sophie și o privește serios. Sophie, ești bine? o întreba blondul cu un volum mai tare ca să fie auzit. Acum crede că acum fata e sub un blestem sau ceva și că trebuie să o scoată de acolo. Dar nu trebuie nici să stea prea aproape de ea, că nu știe ce face.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sun Aug 06, 2017 1:10 pm

Auzi vocea lui Jimin mult mai tare, de parca baiatul tocmai ii urlase in urechi si in ciuda durerii, isi duse mainile la urechi, acoperindu-le. Totusi, intrebarea lui o facu sa osi revina in simtiri, indeajuns incat sa se poata ridica de pe jos. Apuca manerul cutitului, dar il scapa inainte sa isi dea seama de asta. Il lasa acolo, considerand ca nj merita atentia ei in acel moment. Inclina din cap usor, abia reusind sa isi seama unde e Jimin.
-D-du-te pe el! Eu... nu.... pot sa fac... prea multe... P-pazeste... pergamentul, reusi cu greo Sophie sa articuleze in timp ce incerca sa se apropie de el cu pasi taraiti. Spatele o durea in continuare, simtind mai mult cum sigiliul ii lua parca foc, arzandu-i pielea.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sun Aug 06, 2017 8:28 pm

Jimin îi copiează repede puterile lui Umbreon și îl prinde pe vrăjitor cu umbrele ca să nu fugă de lângă ei, astfel îl paralizează cu ele când se aproprie de el. Tu, vrăjitorule, ce i-ai făcut lui Sophie? Răspunde sau te omor acum. spune acesta nervos și agresiv, gata să atace.
Image
Me? A liar? That's almost hurtful. I just don't feel like telling the whole truth.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sun Aug 06, 2017 9:04 pm

Vrajitorul il privi in scarba pe Jimin
“Nu stiu ce a patit. Trebuia sa se transforme intr-un lup, dar vraja a mers prost. S-ar putea sa moara... s-ar putea sa nu.... Dar daca imi dai pergamentul, ridic vraja de pe ea, ii spuse barbatul. Mana ii tremura, semn ca incerca cu tot dinadinsul sa se miste si sa execute o vraja.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Mon Aug 07, 2017 9:09 am

Fa-o la loc acum sau îl pun pe Umbreon să te mănânce. îl amenință destul de agresiv. Nu îi dădea voie să se miște că erau amândoi blocați de umbră. Dar Umbreon este liber și își întinde umbra lui încât să-l strângă de gât. Mai că îl lua să-l mănânce. Dar are răbdare.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Mon Aug 07, 2017 2:12 pm

Vrajitorul incepuse sa rada, rasul lui fiind unul isteric, plin de rautate si sadism.
-Si crezi ca daca ma mananci, o va ajuta cu ceva pe ea? Da-mi pergamentul si ridic vraja. Ii repeta el pe un ton cat se putea de serios.
Intre timp, Sophie reusi sa ajunga mai aproape de ei, sprijindu-se de pereti. Respira cu dificultate, dar nu avea de gand sa cedeze.
-Jimin, nu il da! O sa fiu bine. Invinge-l doar... spuse fata pe un ton ceva mai mult de o soapte, dar nu era sigura daca partenerul ei de misiune o auzise sau nu.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Mon Aug 07, 2017 7:55 pm

Dacă-l omor nu aflu nimic...Mai bine îl chinui. Umbreon, să îi strângi foarte tare corpul cu umbrele tale cât să-l doară foarte tare. și cum animalul e ascultător, își strânge umbrele lui în jurul corpului vrăjitorului cât să nu se poate mișca fizic, dar să și simtă durere de la strâmsoarea aia. Jimin renunță pentru moment la puterile lui Umbreon și îl lasă doar pe el să se ocupe de asta.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Tue Aug 15, 2017 7:01 am

Okay, okay! O fac la loc cum era! striga deodata vrajitorul cuprins de durere, cu toate ca lui nu ii era inca foarte clar de ce fata reactionase in felul ala la vraja lui.
Jimin! Nu-i da drumul! murmura Sophie, privindu-i pe cei doi ca prin ceata. Putea sa mearga la spital si sa vada ce are, dar misiunea... daca misiunea dadea gres, totul era pierdut.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Aug 19, 2017 7:34 pm

Ia spune tot , așa puțin câte puțin Umbreon te va strânge mai puțin. De mă păcălești îl pun să te mănânce. Și nu glumesc. spune cu un ton mai malefic așa. Că cu frumosul nu merge oricum. Voia să facă misiunea și colega lui să fie bine. Dar nu poate asta dacă îi dă drumul.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG

Post by Morphogenic » Sat Aug 19, 2017 7:53 pm

Vrajitorul se uita putin cam ciudat la el. Nu intelegea exact ceea ce ii cerea sa ii spuna, in schimb isi intinse mana catre fata, rosti cateva cuvinte, iar Sophie tipa mai tare de durere, ca mai apoi... totul sa dispara. Roscata se ridica in picioare, dar cel putin nu mai era in dureri ca la inceput. Resimtea insa vibratiile unei dureri surde prin corp, dar era totusi suportabila.
Jimin, nu! Trebuie sa-l ducem in fata consiliului... spuse ea, neintelegand exact ce se intamplase acolo.

Dany
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dany » Sat Aug 19, 2017 7:58 pm

Se uită la Sophie și pare că e mai ok..Bine, nu o să fi hrană pentru pokemon. Dar tot trebuie să te vezi cu consiliul ăla. Partea bună e că rămâi în viață. Umbreon , ține vrăjitorul bine în aer cu umbrele tale ca să nu fugă. Umbreon! și îl ridică pe vrăjitor deasupra lui. Tu cum te simți, Sophie?
Image

Post Reply