My Art ~Chiyo~

Raven
Grafician
Grafician
Nume: Alice Grey
Varsta: 18
Sex: Feminin
Rasa: Elf

Re: My Art ~Chiyo~

Post by Raven » Wed Apr 05, 2017 7:44 pm

Adorabile schițe!! ^.^ Mă bucur că ai postat și creații recente.
1. Îmi place modul natural în care ai desenat cuplul, cute sketch. ^^
2. Chibi again... *-* se aplică ce am spus mai sus despre chibis.
3. Lupul e genial și foarte fain abstractizat!! Să mai desenezi sub inspirația cursurilor :'>
~~

Chiyo
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Wed Apr 26, 2017 8:57 pm

@Donna, mulțumesc pentru păreree. ;3
@Raven, în primul rând mersi că ai venit iar pe aici și că ți-ai făcut timp să îmi dai un feedback. Îmi place când văd aprecieri dar și critici, deci te mai aștept. ^^

Acum nu am venit cu desene, pentru că sunt leneșă și nu am mai schițat/desenat/pictat nimic, daar.. am adus câteva poze.
Specificații: Aparatul nu este unul ”random”, dar nici cel mai performant. Nu am ieșit special să pozez ”artistic”, ci doar am observat și am pozat. Nu sunt editate (îmi este prea lene să le editez).
Spoiler: Arată
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Știu, știu sunt multe. Dar sunt frumoase ;(
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Crimson
Chūnin
Chūnin

Post by Crimson » Tue May 02, 2017 3:41 pm

Image

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Post by Lexy » Tue May 02, 2017 4:03 pm

In momentul de fata pot spune dacat un cuvant. Laleleeeeeeeeeee! :)
Image
Sleep can't help a tired heart.
Personaj secundar

Raven
Grafician
Grafician
Nume: Alice Grey
Rasa: Elf

Post by Raven » Wed May 03, 2017 12:47 pm

Foarte frumos realizate fotografiile!! ^-^
Deși nu sunt o fană a florilor, exceptând câteva tipuri, modul în care le-ai surprins pe acestea îmi încântă privirile. Dintre toate cele expuse, laleaua roșie o pot considera ca preferată, iar ca fotografie, îmi place mult cea de-a 7-a, îmi transmite faptul că atât floarea din prim-plan cât și cele din fundal au o personalitate aparte, fiind mai mult decât simple flori.
Btw, e cumva Grădina Botanică din Cluj? ^^

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Thu May 25, 2017 9:47 pm

Interesante fotografii. Nu prea mă dau în vânt după flori , dar îmi plac unghiurile pe care le-ai ales, bravo ^^
Image

Chiyo
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Chiyo » Wed Jul 05, 2017 2:16 pm

@Lexy, @Raven, @Rogue, vă mulțumesc pentru păreri. :3
Da, Raven, este grădina botanică din Cluj. Nici eu nu sunt neapărat o fană a florilor, dar îmi place să fac poze din când în când.

Este un desen făcut cam în grabă. Nu am acordat suficient timp, știu, dar am vrut să îl termin, chiar dacă finalul nu este chiar pe placul meu.
Image
Later Edit:
Image
@Donna? :3
Last edited by Chiyo on Wed Jul 05, 2017 7:17 pm, edited 1 time in total.
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Rasa: Érdhenne

Post by Morphogenic » Wed Jul 05, 2017 2:34 pm

omg cat de bine ti-a iesit <3 Vreau sa spun ca seamana perfect cu CC <3 Abia astept sa mai faci pentru ca eu sunt nerabdatoare hehe

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Wed Jul 05, 2017 6:18 pm

Mai are rost sa imi spun parerea? Desigur ca are rost, in sfarsit pot sa te comentez de ce as pierde sansa asta. Glumesc si trec la lucruri serioase.
O sa incep cu pozele pentru ca acolo am ramas de comentat. Imi plac foarte mult. Avand in vedere faptul ca am fost acolo sa vad cum aratau ele in realitate si sa le compar cu pozele pot spune ca au iesit chiar foarte bine. Imi place ca nu sunt editate foarte tare si imi place cum te-ai chinuit sa suprinzi unghiurile bune. Imi plac florile, sunt superbe, pozele le avantajeaza si ai ales locuri frumoase.
Stiu ca esti incepatoare dar stiu de asemenea ca se poate face mai multe cu aparatul tau daca vei vrea vreodata sa incerci ceva mai profesionist. Daca vreodata o sa ajunga manualul de instructiuni si la mine o sa-mi propun sa-l testez (rade incet) . Sper sa mai pui poze, imi plac pozele.
Trecand la desen spun ca imi place. Iubesc Code Geass, stii asta. CC este faina, este frumoasa ai reprezentat-o bine. Desigur poate ca verdele ar fi putut fi alternat cu alte nuante de verde? Zic si eu desi nu prea le am. Imi place cum ai folosit negrul, a iesit extrem de frumos . Ai putea sa incerci sa tai un cerc in jurul ei ( de fapt un semi-cerc lasat taiat drept pe laturi) si lipit in caietul tau de desene iar in jurul cercului sa incerci sa desenezi ramuri cu flori ca un fel de rama. Ce spui?
Vreau o pisica! Tema de casa O PISICA! Sa imi desenezi o pisica.
Edit: Scuze greseala mea, pozele nu sunt editate de loc ceea ce oricum este un plus.
Edit2: O imbunatatire geniala. Il ador! Ce idei geniale am omg. Glumesc. A iesit fain asa si poti sa il pastrezi mai usor si in caietul cu desene. Nu ma pot hotara daca il ador asa cu negru sau daca ar merge colorate frunzele. Dar zic sa nu incerci sa risti sa fie prea incarcat. Imi place foarte mult cum ai scris code geass.

Chiyo
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Chiyo » Sat Jul 29, 2017 7:38 pm

Se pune praful peste desenee ;o
@Morpho mulțumesc că ai dat pe aici. ;3 Ce-i drept, desenul a ieșit destul de aiurea, nu sunt foarte mulțumită de el, dar nici complet dezamăgită.
@Donna.. mai are rost să îți mulțumesc pentru opinie și sfat? Thx :''>

Mențiuni:
-spre apărarea mea, abia ce am prins iar gustul deci se poate spune că sunt la început
-o mică greșeală pe care o fac, este că nu reușesc mereu să observ ”lucrurile care nu sunt în ordine” decât atunci când desenul este gata -.-
-primul desen vrea să fie o combinație între imaginația mea și inspirație, a ieșit.. ce a ieșit

1.
Image
Pentru mărimea originală și poate mai detaliată -> http://imgur.com/JmS7PAv

2.
Image
Pentru mărimea originală și poate mai detaliată -> http://imgur.com/SAolymY

Dacă aveți sugestii de ceea ce aș putea desena în viitor (exceptând portretele, nu ne împăcăm prea bine) vă rog să îmi spune-ți, aș vrea să încerc cât mai multe și sunt în pană de idei. Pot fi desene în culori, alb-negru sau acuarele.
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Post by Donna » Sun Jul 30, 2017 7:03 pm

Imi plac. Cred ca ti-am zis in mare ce "imbunatatiri" ai putea aduce in special la fata, Cerbul mi se pare extrem de adorabil si reusit. Inca incerc sa ma decid daca coltul superior arata mai bine necolorat dar si asa arata foarte bine cromatic. Sclipicul arata bine deci niciodata nu este suficient (nu chiar dar shh) La fata apreciez incercarea de a face ceva de la zero si ceva mai diferit de ceea ce desenezi de obicei. Cred ca ti-a iesit bine in conditiile acestea si viitoarea are potential sa fie si mai reusita. Vreau sa vad un progres si eu inca astept desenul cu pisicuta pe care ti l-am cerut. Vezi ca maresc miza si iti cer sa imi desenezi un cos cu pisoi (alb-negru)!

Chiyo
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Chiyo » Fri Dec 08, 2017 10:35 am

Hmm. Praf, praf. Mult praf.
Nu am făcut desenul cu pisicuțe dar îți aduc altceva, draga mea Donna. :3