Barul lui Aloe

Noctis
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Calude Nightraven
Varsta: 21
Sex: Masculin
Rasa: Om

Re: Barul lui Aloe

Post by Noctis » Thu Sep 12, 2019 3:42 pm

Vazand ca e deschis, intra Arata inauntru si se aseza la bar.
- Salut! O halba de bere blonda te rog.
Se uita la persoana de langa el, si ii zambi.
Image

Raikiri
Admin
Admin
Username AK: Chronos
Nume: Garen Gray
Varsta: 14
Rasa: Hunter

Post by Raikiri » Thu Sep 12, 2019 5:16 pm

Aloe se întoarce cu un sandwich destul de generos pe care îl așează în fața clientului flămând. Își rotește privirea și observă că are noi clienți. Pregătește mai multe cafele, deoarece acesta dădea câte o cafea gratis, din partea casei, fiecărui client nou sau de fiecare dată când se simțea bine sau avea chef. Pune repede de câteva cafele în timp ce așează pe bar o cutiuță cu zahăr brun. După ce termină cafelele, îl salută pe noul venit ce tocmai comandase o bere, se duce la dozator și-i toarnă un pin de bere (adică 473,176475 mililitri de bere) într-un pahar potrivit și frumos.
Regulamentul forumului AK
Profil pe site
MAL
Pentru orice intrebare, nelamurire, contactati-ma pe PM sau pe chat (nume: Raikiri)
Personaj secundar: Yuri Paipo
Spoiler: Arată
Image

Dan_P
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: PolarDBear

Post by Dan_P » Thu Sep 12, 2019 5:25 pm

Biorn vazand cafeau din partea casei ii multumi barmanului si incepuse sa o savureze. Era fierbinte si amara, exact cum ii placea.

Dan_P
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: PolarDBear

Post by Dan_P » Thu Sep 12, 2019 5:31 pm

Dupa ce a terminat de baut s-a uitat la barman cateva secunde si i-a spus ca va mai trece pe aici, acesta fiind foarte multumit de aroma cafelei. Dupa aceasta, s-a ridicat de pe scaun si a plecat.

Noctis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Noctis » Thu Sep 12, 2019 5:40 pm

Asteptand berea, vazuse cum un tip venise, bause cu viteza luminii cafeaua fierbinte, si deja plecase, fara sa apuce sa ii spuna ceva.
Intorcandu-se spre cel care avea un sandvich in fata, prinse curaj si il intreba:
- Pot sa te intreb ceva?
Image

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Rasa: Cerberus

Post by tek » Thu Sep 12, 2019 5:41 pm

Ryuji arunca o privire asupra mancarii din fata lui, se abtinea sa nu saliveze. Cand se pregatea sa manance aude intrebarea care i-a fost adresata si dupa cateva înjurături spuse in minte ca nu era lasat in pace sa manance, întoarce capul spre tip.
-Ce sa ma intrebi?

Noctis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Noctis » Thu Sep 12, 2019 11:12 pm

- Stii cumva daca e vreun muzeu de astronomie sau un loc de unde as putea sa vad si eu planetele?
Desi intrebarea era nevinovata, sa intrebi asta pe cineva ce era un complet strain se simtea ciudat. Arata nu era sigur daca avea sa fie luat in ras sau nu. Astepta cu interes sa vada cum va reactiona, si totodata putin emotionat.
Image

tek
Kage
Kage

Post by tek » Thu Sep 12, 2019 11:32 pm

Pana ca tipul de langa el sa ii adreseze intrebarea, Ryuji deja gustase din sandwtich-ul pe care il primise. Era gustos, avea impresia ca era facut prea bun pentru banii pe care ii platise. Astepta ca sa termine de inghitit pentru a nu vorbi cu gura plina.
Dupa ce termina de inghitit toata muscatura de o luase mai inainte, intoarce capul spre Arata stergandu-se la gura cu un servetel pentru a nu parea nepoliticos.
-Trebuia sa fie unul prin centru, imposibil sa nu il fi vazut cand ai venit aici...sau poate ca incurc eu si de fapt nu e muzeu de astronomie. N-am nici o idee sincer sa fiu, nu ma atrag asa mult muzeele

Noctis
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Noctis » Fri Sep 13, 2019 12:14 am

- Inteleg...
Incunviinta Arata, in timp ce astepta berea ce o comandase mai devreme.
Scoate un caiet si taie un item de pe o lista care era scrisa haotic, si care parea aproape imposibil de inteles.
- As putea sa am si eu un sandvish? Mi-am amintit ca nu am mancat de azi dimineata...
Se uita apoi de jur imprejur si admira barul in care se afla. Se gandea apoi daca nu ar fi plecat de acasa, oare ar mai fi ajuns in punctul in care e azi?
Image

tek
Kage
Kage

Post by tek » Fri Sep 13, 2019 12:30 am

Ryuji, crezand ca tipul vorbeste cu barmanul care il servise si pe el anterior isi vede de treaba si revine la mancat. Adevarul e ca i-ar fi dat indicatii precise, problema fiind ca nici macar acesta nu cunostea orasul atat de bine pe cat ar fi vrut sa-l cunoasca.
De fiecare data cand iese din casa, i se pare ca orasul parca nu mai e la fel, ceva e schimbat intentionat ca el sa se rataceasca. Dupa ce termina jumatate de sandwitch intoarce din nou capul spre Arata.
-Cu mine vorbeai?

Metin_Kafeluta
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Kafeluta-san

Post by Metin_Kafeluta » Fri Sep 13, 2019 4:02 am

Kafe plimbandu-se pe unde vedea cu ochii simtii un miros foarte placut ...atunci stomacul lui Kafe incepu sa urle..
* Uf Am uitat sa mananc azi....Shhh Stomacelulee *
Urmarind dâra de miros ajunse in fata unui bar. Kafe infometat intra pe usa asezandu-se langa doua persoane la bar si facand un mic semn catre barman..asteptand un raspuns..
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Fri Sep 13, 2019 8:24 am

Leeah veni lângă bar și luă cafeau primită pe degeaba. Oricum pentru asta intrase acolo. Se uită în cană, de parcă era pentru prima dată când vedea așa ceva.
- E prima oară când văd barul ăsta. E deschis de mult? îl întrebă ea pe proprietar, gustând din cafeaua amară.
Image
Image
Image

Post Reply