Barul lui Aloe

Metin_Kafeluta
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Kafeluta-san

Re: Barul lui Aloe

Post by Metin_Kafeluta » Fri Sep 13, 2019 1:26 pm

Intre timp Kafe vazu Scris pe pretele din spate " Cafea din partea casei " Alaturi de o tava cu multe cafele ...Kafe se autoservii si pleca. Lasa foamea deoparte si pleca prin oras...
Spoiler: Arată
Image

Raikiri
Admin
Admin
Username AK: Chronos
Nume: Garen Gray
Varsta: 14
Sex: Masculin
Rasa: Hunter

Post by Raikiri » Fri Sep 13, 2019 8:49 pm

Aloe, văzând că primește din ce în ce mai mulți clienți, se repezi la bucătărie și mai făcu câteva. Îl servi prima dată pe băiatul care-i ceruse, apoi își roti privirea pentru a-i întreba cu privirea și pe ceilalți, dacă doresc. Toată atenția îi reveni acum fetei ce îi adresase o întrebare cu privire la acest loc. Se întoarse cu tot corpul spre ea, cu mâna dreaptă, scoate un pahar nu foarte înalt, dar cu un diametru decent, cu cealaltă mână liberă apucă o sticlă de whiskey și toarnă din ochi, o cinzeacă. Privește paharul preț de câteva minute, parcă aștepta ca alcool să-și tragă sufletul. Ridică paharul, îl învârte de câteva ori astfel încât lichidul formează un vortex ce se ridică până în vârful paharului, ia cu iuțeală o înghițitură și-l așază înapoi pe tejghea.
- Ei bine, tânără dlmnișoară, curiozitatea ta mă intrigă, așa că o să-ți povestesc, chiar aici, chiar acum. Totul s-a întâmplat în 1875, era o zi cam ca aceasta, 13 septembrie, toamna, îmi amintesc de parcă a fost ieri, deși eu nici nu existam pe vremea aia, tot ce știu sunt povești pe care abia mi le mai amintesc de la răposații mei părinți..
[...] long story... [...]
- Deci, acum că știi cam toată povestea, multă lume a aflat de el de curând, de când eu l-am renovat și l-am adus la viață. Îmi place, e ca un hobby, e afacerea mea și de ce să mint, îmi aduce un profit generos, dar...
- Cu toate acestea, un singur lucru mă nemulțumește. Ghici care e? Exact, singurătatea, singurătatea mă omoară, e motivul pentru care m-a făcut să mă apuc de alcool și de tutun.
Dându-și seama că a vorbit prea mult, încheie cu o întrebare răsărită cine știe de unde.
- Cât despre tine? Despre voi, că tot v-ați adunat aici parcă fiecare deodată și din locuri total diferite și opuse? Întrebare adresată tuturor celor aflați pe scaunele de la tejghea.
Regulamentul forumului AK
Profil pe site
MAL
Pentru orice intrebare, nelamurire, contactati-ma pe PM sau pe chat (nume: Raikiri)
Personaj secundar: Yuri Paipo
Image

Dan_P
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: PolarDBear

Post by Dan_P » Fri Sep 13, 2019 9:19 pm

Biorn intra in bar si de data asta bine dispus ii saluta si pe ceilalti clienti, apoi se indrepta catre barman si comandase de baut. Ceruse sa i se aduca cea mai tare bautura disponibila, nu conta ce era whisky, vodka, orice, doar sa fie tare.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Sat Sep 14, 2019 7:40 am

Facu niște ochi imenși când auzi anul din care începea povestea lui. Nu la asta se așteptase când îi adresase întrebarea, dar deja nu mai putea da înapoi. Luă loc pe un scaun, încercând să-l urmărească. De câteva ori povestea lui o pierdu complet, alte ori punea întebări doar ca să pară atentă, dar mai și ascultă pe unde povestea devenea interesantă. La un moment dat termină cafeauam și simți că o băuse mult prea repede.
- Lungă poveste, spuse ea, împingând cana goala către el. Dar locul e frumos și primitor. Cât despre singurătate, sunt sigură că vei întâlni pe cineva cândva.
Image
Image
Image

Raikiri
Admin
Admin

Post by Raikiri » Sat Sep 14, 2019 10:16 am

Iși trage sufletul, avea nevoie la cât de mult vorbise, ridică un pahar cu apă, bea câteva înghițituri, apoi se întoarce către noul client care se pare că revenise. Apucă la întâmplare câteva sticle de alcool, cinci mai exact și pune câte o măsură într-un pahar înalt. Greșește în mod voit măsurile astfel încât să toarne mai mult decât este necesar, umple paharul cu ceva suc aromat (cola) și i-l întinde tânărului.
- Poftim, se numește Long Island Ice Tea. Sper să-ți placă. Se duce și mai prepară o cafea pe care i-o aduce tinerei domnișoare. De această dacă făcând ceva puțin mai slab, deoarece mai băuse una înainte și se îngrijora și de sănătatea clienților săi. Îi dă de asemenea și un pahar cu apă, așa cum este recomandat de altfel.
- Eh, în toți acești ani, am tot încercat, însă fără prea mult succes. Se apleacă după bar, scoate o sticlă de rom și-și pune o măsură într-un pahar obișnuit.
Profil pe site
MAL
Pentru orice intrebare, nelamurire, contactati-ma pe PM sau pe chat (nume: Raikiri)
Image

Dan_P
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dan_P » Sat Sep 14, 2019 10:30 am

Biorn nu mai bause pana acum asa ceva, dar isi zise ca nu ar strica sa incerce. Nu era rau deloc, ba chiar ii placea, ii placuse atat de mult incat mai comandase unul, de data asta ii propuse barmanului sa bea si el, sa stea putin de vorba sa se cunoasca mai bine.

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Rasa: Cerberus

Post by tek » Sat Sep 14, 2019 12:36 pm

Ryuji ridica o spranceana cand aude intrebarea, intre timp apucase sa termine si de mancat sandwitch-ul pregatit anterior de Aloe. Inapoiaza farfuria pe care o primise o data cu mancarea, si savureaza cafeaua primita pe gratis. Intre timp isi mai pusese cateva pliculete de zahar cat sa o faca pe gustul sau, si era suficient de rece incat sa nu isi mai friga limba de fiecare data cand gusta.

-Eu? Vreau sa plec sa explorez. M-am plictisit sa-mi petrec timpul in oras si sa nu fac nimic tot timpul.

Noctis
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Calude Nightraven
Varsta: 21
Rasa: Om

Post by Noctis » Sun Sep 15, 2019 4:43 am

Arata asculta cu interes povestile lor, dar nu spusese nimic.
Doar zambea, si se uita la cei de langa ei, aruncand din cand cate o privire la cei care veneau si plecau, sau la cana de cafea pe care o luase in mana.
Se gandea ce ar trebui sa faca acuma, neavand o tinta prea clara exceptand astronomia.
Asculta cu interes povestea domnului barman, care fusese destul de lunga, apoi zambind, luase un cubulet de zahar si il puse in cana de cafea care deja se racise si il amesteca in continuare.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic

Post by Morphogenic » Sun Sep 15, 2019 9:19 am

Pana sa spună că nu era nevoie de o a doua cafea, Leeah se și trezi in fata cu ea. Zâmbi drăgălaș și trase cafeaua și apa mai aproape de e.
- Ei, nu dispera. E timp. Apropo, eu sunt Leeah, se prezentă ea, dându-și seama că nu știa numele niciunuia de acolo.
Image
Image
Image

Raikiri
Admin
Admin

Post by Raikiri » Sun Sep 15, 2019 9:29 am

Aceeași combinație, doar că puțin mai slabă, îi fu oferită din nou băiatului ce avea chef să se distreze. Mai aruncă câte un ochi la ceilalți clienți dorind să vadă dacă mai are cineva nevoie de ceva și își îndreaptă din nou spre fata drăgălașă care avea impresia că și cea de-a doua cafea va fi gratis. Își frecă palmele ca cel mai șmecher afacerist din istorie și începe din nou să stea la taclale.
- Numele meu este Vera, Aloe Vera. Și-i făcu într-un stil aparte cu ochiul, ca un mahăr adevărat.
Profil pe site
MAL
Image

Dan_P
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Dan_P » Sun Sep 15, 2019 10:09 am

Biorn bause si al doilea pahar oferit apoi ceruse nota de plata.

Intre timp a vazut un tanar cam de vreo 20 si ceva de ani care zambea tinand in mana o cesca, cel mai probabil de cafea. Se decise sa faca cunostinta cu el pana ii venea nota.

- Salutare tinere!

Noctis
Jucător RPG
Jucător RPG
Nume: Calude Nightraven
Varsta: 21
Rasa: Om

Post by Noctis » Mon Sep 16, 2019 4:12 pm

- Arata.
Raspunse zambind. Se gandea ca poate va reusi sa fure o a 2 cafea, tinand cont ca cea din mana lui o bause aproape pe toata.
- Salutare, batrane.
Spuse Arata in gluma persoanei de langa el, care il salutase.
Vedea cum barmanul isi tot freca mainile ca un afacerist si se gandea ca nu cumva sa fi pus ceva in cafea la ce fericit e.
Image

Post Reply