Walking through the woods

Dan_P
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: PolarDBear

Re: Walking through the woods

Post by Dan_P » Fri Sep 13, 2019 7:24 pm

Biorn reusise sa se strecoare afara din oras fara a fi observat, apoi a inceput sa se plimbe prin padure incercand sa se relaxeze evitand galagia orasului. In timpul plimbarii lui, gaseste un parau de unde se adapa un mistret si fara sa stea prea mult pe ganduri, Biorn arunca cu toporul dupa el nimerindu-l facand astfel rost de sange pentru toporul lui cat si de carne pentru el.

Dupa ce i-a scos organele a aprins un foc si a inceput sa il gateasca, acoperind parti din carne cu miere si mirodeni, mirosul facandu-i si mai multa foame. Acum tot ce a mai ramas era sa astepte pana ce carnea era gata.

Carnea era gata, ba chiar se racise putin cat sa poata fi mancata.

Dupa atata mancare, Biorn isi spuse ca ar merge niste bautura asa ca s-a ridicat si a luat-o spre barul nou deschis al unui tip pe nume Aloe.

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Cerberus

Post by tek » Sat Sep 14, 2019 12:14 am

Ryuji sta putin pe ganduri, acum totul avea sens de ce cineva ar fi avut grija de un necunoscut fara sa se fi trezit fara bani si obiecte de valoare. Isi trece mana prin par in timp ce se sprijina in manerul securii dupa care indica intr-o directie, printre copaci.

-Vin aici cam tot timpul, am ajuns sa stiu drumul spre oras si cu ochii inchisi. Dar nu poti garanta ca e sigur sa ajungi inapoi fara incidente cu Vestaya.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Sex: Feminin
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Post by Lexy » Sat Sep 14, 2019 12:26 am

Tifa asculta tanarul foarte curioasa, ocazional dand din cap in semn de aprob.
-“Ai vazut vreodata....un vestaya? spuse usor. Tifa nu a vazut o asemenea creatura in viata ei. Auzise povesti si descriptii de la parintii ei si special Melody de fiecare data cand se lauda familiei ei. Pe parcursul copilariei ei a inteles ca vestaya sunt cei rai din poveste, iar oamenii cei buni si ca ar trebuia sa-ti fie frica de vestayas. Dar tanara lipsea imaginatia, asa ca trebuia sa vada creaturile cu ochii ei incat sa simta ceva. Intre timp isi facuse o nota mintala cu directia in care arata brunetul cu coasa sperand sa nu uite.
Image
Sometimes you just gotta relax.

tek
Kage
Kage

Post by tek » Sat Sep 14, 2019 12:29 am

-Inca n-am apucat sa vad nici unul, dar nu presimt ca o sa fie asa tot timpul. Prefer sa fiu pregatit decat sa-mi para rau atunci cand se intampla.
Dar tu... ai vazut?

Nu se astepta la un raspuns pozitiv, pentru el era doar o simpla persoana din oras care s-a ratacit si a reusit cumva sa iasa din "cusca" denumtia Oras, singurul loc unde monstrii care au invadat toate zonele nu puteau sa intre. Era suficient de protejat incat daca stateai acolo, puteai duce o viata linistita, nu aveai de ce sa te temi.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sat Sep 14, 2019 9:45 am

Aproba la spusele lui, privirea tinerei cazuse spre iarba moale din fata ei. Acum coasa are sens, se gandi ea. Chiar daca sunt sanse mici ca un vestaya sa apara in padure mai bine sa fii precaut decat mort. Se simte ca o proasta pentru ca nu si-a luat sabia cu ea.
-Nu..., stiu de vestaya doar din ce mi-au povestit ai mei. Au fost Gardiani. explica Tifa. Se uita la tanar cu teama scrisa pe fata ei, dar nu-i era frica de vestaya. Mai mult de partea cu moartea. Nu voia sa ajunga ca sora ei cat de curand. Curiozitatea ei spune altceva.
-De ce ai devenit Gardian? Nu pari de genul sa protejeze locuiitori.
Image

tek
Kage
Kage

Post by tek » Sat Sep 14, 2019 9:49 am

Arunca o scurta privire spre arma cand fata rosti termenu lde "Gardian". Devenise unul doar pentru a isi putea indeplini visul, pentru el locuitorii nu contau atat de mult incat sa merita sa se lupte pentru ei. Revine cu privirea spre Tifa si incepee sa rada.

-Gardian? Nu m-as numi unul. Dar am facut rost de arma asta pentru propriile motive, vreau sa omor cat mai multi Vestaya si sa plec in calatorii.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Sep 15, 2019 1:15 am

-"Ironic cum ne protejam punand un zid intre noi si vestaya in loc sa confruntam monstrii. Ne limitam intr-un spatiu verde cu cer albastru si fara zile rele ca si cum nu este ceva peste ziduri. Ceva uimitor sau groaznic dar nu o sa stim niciodata pentru ca noi suntem prea fricosi sa confruntam realitatea." isi spuse bruneta gandurile cand primi ocazia. Se uita bine la tanar pentru prima data. Era mult mai inalt decat ea, parul destul de lung si negru ca taciunele, slab, dar suplu.
-"M-ai lua cu tine?" spuse intr-un aer de gluma si nu se astepta la un raspuns serios, dar ceva din ea voia ca el sa spuna "da".
Image

tek
Kage
Kage

Post by tek » Sun Sep 15, 2019 1:30 am

-Daca vrei sa vii, de ce as zice nu?

Se opri pentru cateva secunde si privi spre fata. Tocmai isi daduse seama ca ii acceptase ideea de a calatori cu el, cu toate ca nici macar nu ii stia inca numele. O parte din el voia sa scape de singuratatea cu care traise pana acum, nu avea nici un prieten deoarece era prea ocupat cu antrenamentul si nu a mai avut timp sa socializeze cu persoanele din interiorul zidurilor, pe care incepea sa le deteste pe zi ce trece. Pentru el incepeau sa devina niste pasari intr-o colivie. Dar dupa timpul petrecut acum, parca ceva ii schimbase parerea despre persoana din fata ochilor, ii starnea curiozitatea din ce in ce mai tare.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Sep 15, 2019 1:48 am

Se ridica usor lasandu-si jacheta frumos arenjata langa pom si se scutura de frunze. Merse pana in fata baiatului si-si intinse mana in form de respect.
-"Tifa. Tifa Hirano. Incatata sa te cunosc. zambi calm, vantul arajandu-i bretonul intr-un mod dramatic, ochii ei stralucind ca niste safire. Era fericita. Exista cineva care gandeste diferit de restul lumii, ca nu totul e roz in Akihabara. Cei doi au pareri similare si spera ca o sa afle mai mult despre ce-i place si uraste. Pare o persoana interesanta, nicio zi nu ar fi la fel in preajma lui si asta starneste curiozitatea fetei.
Image

tek
Kage
Kage

Post by tek » Sun Sep 15, 2019 1:54 am

-Ryuji. Nishiyama Ryuji. Acelasi lucru pot sa-l spun si eu, ca sunt incantat sa te cunosc.

Se prezenta in acelasi mod, acum ii stia numele. Parca nu mai era chiar o straina cu toate ca se cunosteau de cateva ore si s-au intalnit intamplator in padure. Ii raspunde salutului strangandu-i mana politicos, cu cealalta mana tinandu-si coasa langa el. Era paranoic cand venea vorba de atacurile unor vestaya, nu se stie niciodata cand poate ataca unul. Si acum nu era singur, nu stia daca Tifa se poate proteja in vreun fel sau daca e nevoie sa o apere si pe ea in cazul in care s-ar intampla ceva rau in timpul sederii lor in padure.

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG

Post by Lexy » Sun Sep 15, 2019 6:22 pm

Se intoarse gingas sa-si ascunda zambetul tampit de pe fata ei. Se duse inapoi langa pom sa se ascunda de soarele care-i ardea parul si-si puse jacheta pe un umar.
-Deci Ryuji...esti un padurar? intreba tanara. Faptul ca s-au intalnit intr-o padure insemna una dintre urmatoarele doua: este un padurar sau un serial killer care isi ingropa victima, iar Tifa decise sa aleaga varianta mai buna. Cine stie, poate era o persoana care adora aerul curat si linistea padurii, in schimb Tifa nu se gandi la ce e mai evident.
Image

tek
Kage
Kage

Post by tek » Sun Sep 15, 2019 9:08 pm

Ryuji face cativa pasi mai aproape de ea si se aseaza si el la baza unui pom apropiat, lasandu-si arma de pe umar. Stramba din nas cand aude de cuvantul padurar si isi aduce de barmanul care i-a spus acelasi lucru cu cateva zile inainte. Se chinuia sa inteleaga care e problema si de ce ar semana el cat de putin cu un padurar.
De ce ti s-ar parea ca sunt un padurar? intreaba el in timp ce se face mai comod la baza pomului si isi ridica privirea spre cer.

Post Reply