Walking through the woods

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Sex: Feminin
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Re: Walking through the woods

Post by Lexy » Sun Sep 15, 2019 11:25 pm

-Coasa....si pari o persoana simpla si linistita care traieste intr-o casa ascunsa in padure. spuse Tifa in timp ce isi masa barbia. Se apropie de tanar si se aseza langa Ryuji privind cerul exact cum facea si el.
-Ce crezi ca este peste zid? In afara de vestaya? intreba tanara. Niciodata nu se gandi cu seriozitate la asa ceva. Mereu a vrut sa afle, dar ce? Era curioasa ce raspuns o sa-i dea Ryuji. El pare mai experimentat cu lumea din afara zidurilor.
Image
Sometimes you just gotta relax.

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Cerberus

Post by tek » Sun Sep 15, 2019 11:35 pm

N-am o casa in padure... dar nu e o idee rea daca stau sa ma gandesc. Tifa tocmai ii daduse o idee foarte buna, daca tot ii placea sa isi petreaca timpul in liniste, departe de zarva care se intampla in oras, ar fi putut sa-si cumpere o casa in padure. Ceva mic, din lemn cat sa ii serveasca drept acoperis pentru a se odihni si a avea un adapost impotriva ploilor si a vremii neplacute.

Cat despre ziduri...n-am reusit niciodata sa aflu prea mult. In carti nu gasesti totul, gasesti doar ce vor cei de la conducere sa afli, iar ca sa poti trece dupa ziduri ai nevoie sa treci antrenamentele de gardian. face o mica pauza aruncand privirea spre arma sa, se antrenase atata timp dar nu a avut niciodata ocazia sa o foloseasca intr-o lupta adevarata. Dar intr-o zi o sa plec sa explorez tot ce vad cu ochii, si o sa scap si de Vestaya

Lexy
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: LexyChan
Nume: Kitsune
Varsta: 16
Sex: Feminin
Rasa: Demon vulpe
Rang: Heavenly Class

Post by Lexy » Tue Sep 17, 2019 11:44 pm

Inspira adanc incercand sa analizeze cuvintele lui.
-Ma bucur ca te-am ajutat in orice fel. spuse Tifa zambind cald. In schimb, nu stiu ce sa spun. Cred ca suntem mintiti intr-un fel, dar nu as crede guvernul ne minte. Pana la urma de ce? Toata lumea e fericita aici...mai bine sa spun majoritatea. Tu trebuie sa fim manipulati sa fim fericiti. Doar 4 ziduri mari si late. spuse uitandu-se adanc in ochii lui incercand sa afle daca ascunde ceva, dar tot ce vazu e reflectia ei in ochii lui. E frumos, nu? Cerul? Suntem in Septembrie dar cerul arata ca si cum suntem in Mai asteptand vara.
Image
Sometimes you just gotta relax.

tek
Kage
Kage
Nume: Matthew Collins
Varsta: 25
Sex: Masculin
Rasa: Cerberus

Post by tek » Tue Sep 17, 2019 11:54 pm

Ryuji isi ridica privirea spre cer, ranjind.
-Nu mai dureaza mult pana vine iarna, totusi. Nu stiu cat de mult o sa ma obinsuiesc eu cu anotimpul ala, niciodata nu ne-am inteles prea bine.
Incepe sa rada usor, revenindi cu privirea spre Tifa. Se pare ca in sfarsit putea purta o discutie normala cu cineva care gandea aproape la fel ca el, nu mereu avea ocazia asta si prefera sa profite de ea in loc sa o lase sa se piarda. O analizeaza uitandu-se dupa o posibila arma, era curios daca si ea era ca el, un gardian ce voia sa-si indeplineasca un scop anume.
-Oricum, cu siguranta in mare parte gardienii sunt oameni care s-au trezit din visul asta frumos si vor sa-si indeplineasca alte obiective ale lor...de asta vezi si putini prin orase. Cel putin eu asta cred.

Post Reply