Kazumi desenează ❤

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician
Nume: Misaki
Varsta: 17
Sex: Feminin
Rasa: Half-blood
Rang: Low Class

Kazumi desenează ❤

Post by Mikasa-Chan24 » Tue Jun 27, 2017 10:11 am

Am vrut sa o desenez digital dar am abandonat ideea. Deobicei nu prea imi place sa imi colorez desenele :)) (si nici nu ma pricep) si am zis sa nu risc asa ca i-am facut doar umbrele :D
Spoiler: Arată
Image
P.S nu am apasat tare pe creon,acest efect il da doar filtrul pe care l-am folosit pentru a face poza mai clara.
Last edited by Mikasa-Chan24 on Thu Sep 07, 2017 6:35 pm, edited 5 times in total.

Donna
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Donna
Nume: Donatella Claire
Varsta: 21
Rasa: MG(multis generis)
Rang: God Class

Re: Desenul meu

Post by Donna » Wed Jun 28, 2017 4:37 pm

Mie una imi place desenul tau iar in opinia mea pare ca ai depus ceva timp pretios in conceperea lui. Mi-ar placea, chiar daca ai zis ca nu te pricepi, sa incerci sa ne arati si desene colorate sau poate candva ceva digital cum mentionasei.
Revenind la desen singurul loc unde poate ar mai merge putin lucrat sunt picioarele. Stiu ca in general picioarele si mainile pun obstacole desenatorilor dar chiar si asa mie imi place si vreau sa mai vad desene.
Spor la cat mai multe!

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Jun 28, 2017 5:13 pm

Multumesc! :3 La picioare,maini si haine mai am de lucrat. Acesta e primul desen la care am avut curajul sa-i desenez mainile :/ in viitor as vrea sa-mi achizitionez o tableta grafica dar mai intai vreau sa imi inbunatatesc stilul (si MAI ales sa stiu sa desenez o mana T-T)

Raven
Grafician
Grafician
Nume: Alice Grey
Varsta: 18
Rasa: Elf

Post by Raven » Thu Jun 29, 2017 12:28 pm

Primul desen la care ai avut curajul să desenezi mâinile? Awwww. Mâinile mereu au fost un obstacol și pentru mine, în rest, desenul este foarte drăguț!!
Îmi place mult cum ai făcut aripile, par a avea și niște umbre, sunt foarte reușite! De asemenea, observ o atenție deosebită pentru detalii și linii, chiar ai potențial! ^^
~Abia aștept să mai văd și altele, în același stil adorabil. ^-^

Rogue
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: psychotic bitch
Nume: Katharina Petrova
Varsta: 18
Rasa: Kitsune

Post by Rogue » Mon Jul 03, 2017 9:32 am

E drăguțel. Picioarele mi se par cumva orientate ciudat, dar îmi place în schimb că are destul de multe detalii frumoase.
Image

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Rasa: Érdhenne

Post by Morphogenic » Mon Jul 03, 2017 10:59 am

Mi se pare un desen dragut. Stiu ce zici de culoare. Uneori si eu am acelasi sentiment si prefer sa il las doar in creion. Aripile mi se par reusite. Se vede ca ai muncit la ele. Hainele mi se par si ele in regula, cu toate ca nu ar strica vreo cateva cute pe aici pe colo ca sa nu lase impresia ca-s "turnate" pe corp.
Cred ca ar trebui sa mai desenezi. Eu una sunt foarte curioasa sa vad ce poti sa mai realizezi cu un creion si o radiera. ^_^
Image
Image
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Post by Mikasa-Chan24 » Mon Jul 03, 2017 11:12 am

Raven wrote:Primul desen la care ai avut curajul să desenezi mâinile? Awwww. Mâinile mereu au fost un obstacol și pentru mine, în rest, desenul este foarte drăguț!!
Îmi place mult cum ai făcut aripile, par a avea și niște umbre, sunt foarte reușite! De asemenea, observ o atenție deosebită pentru detalii și linii, chiar ai potențial! ^^
~Abia aștept să mai văd și altele, în același stil adorabil. ^-^
Da,pana acum le ascundeam pe langa corp :)) dar mi-am zis ca trebuie sa progresez si sa risc :D
Rogue wrote:E drăguțel. Picioarele mi se par cumva orientate ciudat, dar îmi place în schimb că are destul de multe detalii frumoase.
stiu,corpul mi-a iesit cam..cah,dar asa sunt eu...observ greselile doar dupa ce e terminata si nu mai am chef sa corectez :(
Morphogenic wrote:Mi se pare un desen dragut. Stiu ce zici de culoare. Uneori si eu am acelasi sentiment si prefer sa il las doar in creion. Aripile mi se par reusite. Se vede ca ai muncit la ele. Hainele mi se par si ele in regula, cu toate ca nu ar strica vreo cateva cute pe aici pe colo ca sa nu lase impresia ca-s "turnate" pe corp.
Cred ca ar trebui sa mai desenezi. Eu una sunt foarte curioasa sa vad ce poti sa mai realizezi cu un creion si o radiera. ^_^
Multumesc,am vrut sa ii desenez o fusta dar deja ii accentuasem conturul corpului si s-ar fi vazut urat sters cu radiera. eram obisnuita sa sterg usor cu o radiera ca si in cazul desenelor digitale,uneori caut butonul de "undo" pe foaie :))

Chiyo
Jucător RPG
Jucător RPG
Username AK: Chiyo
Nume: Inamori Izumi
Varsta: 19
Rasa: Phoenix

Post by Chiyo » Wed Jul 05, 2017 11:05 pm

Eu sunt curioasă cine este personajul desenat, căci îmi seamănă cu cineva dar nu îmi dau seama cu cine. Sau este din imaginația ta? ;3
Îți voi puncta mai întâi ce mi se pare că poate fi îmbunătățit, acordând mai multă atenție și poate și mai mult timp: Aripile (o problemă pe care eu o am deseori). Forma lor este potrivită și nu arată urât, însă cred că penele sunt prea ”țepene” și nu oferă aspectul acela real. Hainele, după cum a zis și Morpho, ar fi bine ca pe viitor să aibă câteva cute și mai mult accent pe umbre pe ici-colo, însă pe mine personal nu mă deranjează nici aspectul lor în momentul acesta și bineînțeles picioarele, care par puțin ciudățele de la genunchi în jos deși înțeleg ce ai vrut să faci acolo.
Mâinile mi se pare că ți-au ieșit foarte bine (eu am o problemă uriașă cu ele..depinde de noroc dacă îmi ies sau nu), la fel și detaliile pe care le-ai adus. Îmi place și chipul și părul cum au ieșit și cred că este foarte bine că l-ai lăsat alb negru. Am citit ceva cum că ai vrut să îi faci fustă, dar ar fi arătat urât dacă ai fi șters. Nu știu exact cum procedezi, dar din propria experiență, îți dau două sfaturi: în primul rând, să începi cu o schiță ușoară, fără să apeși pe creion prea tare, mai mult ca să ai idee ceea ce vrei și în acel moment faci toate modificările, până să conturezi și al doilea sfat, asta ca să nu murdărești foaia (pentru că eu am făcut-o de multe ori și arată inestetic) când începi să faci umbre, pentru a nu te murdări pe mână și apoi să întinzi toată murdăria, folosește o foaie sau un șervețel pe care să îl ții sub mână (sper că înțelegi la ce mă refer). De altfel îți sugerez să faci câteva exerciții în privința membrelor (dacă simți că nu ești stăpână, deși mie mi se par foarte bine) din când în când, sau asupra oricărui aspect nu ești complet sigură.
Îmi place desenul, chiar ți-a ieșit bine, felicitări! Aștept să văd cu ce o să mai vii! >:D<

P.S.: Ohh și sper că o să aduci și ceva color, pentru că sunt curioasă cum îți iese!
B.e.a.u.t.y.
Image

Mix ;3

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Kazumi desenează ❤

Post by Mikasa-Chan24 » Wed Aug 23, 2017 7:57 pm

Multumesc foarte mult pentru sfaturi.Am lucrat de aceasta data cu un servetel pentru a pastra foaia curata. E destul de greu si trebuie sa fiu atenta si cu praful de la ascutitoare.Sper ca acest desen sa fie mai reusit ca cel de mai sus.Nu l-am colorat pentru ca am considerat ca ar fi mai bine in alb negru.Urmatorul desen il voi face colorat,sau cel putin incerc.

Mikasa Ackeraman.Attack on Titan.
Image
Prima mea incercare cu tableta grafica,bine de fapt a doua doar ca cu alta tableta :(.Oricum,nu am desenat cu asa ceva de anul trecut si am ruginit.A durat in jur de o ora sa fac doar line-artul ista penibil si apoi m-am cam plictisit si a iesit chestia asta.Nu sunt prea mandra de desen dar zic ca e destul de o ok.Credeam ca e mai usor sa te obinsuiesti cu tableta grafica dar nu e deloc. Si in plus programul pe care il folosisem pentru desen nu a avut prea multe brush-uri si a trebuit sa ma descruc desi voiam sa intind putin umbrele...
Image

A doua incercare,nu stiu ce sa zic...Trebuie sa mai exersez la...tot.

Image
Alt desen facut de mine,o fata chibi (ㆁᴗㆁ✿)
Image
Trebuie sa recunosc ca imi plac foarte mult fetele Kitsune sau nekojin.Sunt foarte adorabile >///< aici se afla incercarea mea de a desena una.Sper ca a iesit cat de cat mai bine avand in vedere ca mi-am instalat update-ul programului pe care il folosesc iar acum al la dispozitie mai multe unelte.
Planuiesc sa folosesc fotografia pentru un personaj original (o.c) si sa fiu pregatita pentru RPG :))

Image

Crimson
Chūnin
Chūnin

Post by Crimson » Thu Sep 07, 2017 6:22 pm

frumoase desene.

Morphogenic
Moderator RPG
Moderator RPG
Username AK: Morphogenic
Nume: Eloise Montgomery
Varsta: 158
Rasa: Érdhenne

Post by Morphogenic » Thu Sep 07, 2017 6:36 pm

Imi place foarte mult cum ti-a iesit desenul cu Mikasa. E atat de draguta <3 iar cele grafice mi se pare adorabile, mai ales cel cu chibi ^_^
Image
Image
Image

Mikasa-Chan24
Grafician
Grafician

Re: Kazumi desenează ❤

Post by Mikasa-Chan24 » Sun Sep 10, 2017 5:34 pm

Vreau sa desenez o pagina de manga care sa ilustreze o scena din RPG-ul de pe forum.Ce parere aveti si ce scena vreti sa desenez? Va las mai jos un alt desen,m-am jucat mai mult cu culorile si cu luminile,nu e cine stie ce.Line-artul lasa de dorit dar am vrut sa testez mai multe modalitati de a colora.Nici macar nu i-am colorat tricoul.

Multumesc frumos Morpho si Crimson ^^ !

Image

Post Reply